Sučiupo abejotinos paukštienos prekeivius

Policijos departamentas ketvirtadienį spaudos konferencijoje pristatė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) kartu su prokuratūra atliktą tyrimą, kuris užkirto kelią galimiems vartotojų sveikatos sutrikimams, vartojant nelegalią mėsos produkciją, kuria prekiauta atskirose Vilniaus, Alytaus ir Klaipėdos prekyvietėse. Tai vienas didžiausių pastarojo dešimtmečio tyrimų, kuris buvo ilgalaikis ir neviešo pobūdžio.

Pirmadienį ir antradienį buvo atlikta daugiau nei 240 kratų 17-oje subjektų. Operacijoje dalyvavo daugiau kaip 350 kriminalinės policijos ir mokesčių administracijos pareigūnų. Buvo paimtas didelis kiekis apgaulingos apskaitos dokumentų, o operacija sudavė labai didelį smūgį šešėliniam mėsos, būtent paukštienos, perdirbimo verslui. Tyrimo metu nustatyta, jog minėtos įmonės realizavo neapskaitytos produkcijos ne mažiau kaip už 6,5 mln. eurų ir nesumokėjo per 2 mln. eurų mokesčių.

Spaudos konferencijoje kalbėta, kad mėsos sektoriuje Lietuvoje ne viskas yra skaid­ru. 2015 metais įmonėse, prekiaujančiose mėsa, buvo priskaičiuota per 1 mln. eurų nesumokėtų mokesčių. Matoma tendencija, kad kai VMI pareigūnai pradeda nuolat stebėti prekeivius mėsa, jų legali apyvarta išauga mažiausiai 20–30 proc. Per dvi minėtas kratas buvo rasta 11 tonų neapskaitytos mėsos produkcijos. Įtariama, kad tai yra nelegaliai iš Lenkijos į Lietuvą įvežta produkcija. Buvo nustatyti atvejai, kai Lietuvoje ši produkcija buvo perdirbama antisanitarinėmis sąlygomis. Dalis produkcijos buvo pasibaigusio galiojimo laiko.

Be to, vienas nesąžiningas ūkio subjektas, vykdantis komercinę veiklą Kretingos rajone, prisidengdamas Lietuvoje registruoto ekologiško šeimos ūkio vardu, pardavinėdamas ekologišką paukštieną, taip pat realizuodavo iš Lenkijos importuotą mėsos produkciją Kretingoje, Klaipėdoje, Telšiuose, Plungėje, Mažeikiuose, Gargžduose, Palangoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių