Sutvarkyti kapavietes padeda talka

A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.

„Bangos“ redakcija sulaukė Virginijos žinutės, kurioje moteris piktinasi netvarka Laugalių kapinėse. „Lankiau artimųjų kapus. Jau kelinti metai šiurpina Laugalių pensionato kapinių teritorija. Seniau bent prieš Vėlines būdavo nugrėbti lapai, o paskutiniais metais baisu ir graudu, kaip atrodo kapai“, – rašė moteris.


Anot jos, medžiai sudžiūvę, nenugenėti, lapų krūvos, nulaužytos medžių šakos nukritusios ant kapų. „Suprantu, kad galbūt ten palaidoti žmonės jau neturi artimųjų, kas prižiūrėtų kapus, bet bendras plotas argi niekam nepriklauso? Net parkų teritorijas kažkas tvarko. O čia žmonės ilsisi šiukšlyne“, – piktinosi Virginija.
Viliaus Gaigalaičio globos namų direktoriaus pavaduotoja Kristina Pocienė „Bangai“ akcentavo, jog įstaiga neturi savo kapinių teritorijos. „Tačiau rengiame talkas, einame grėbti lapų ir pan. Prieš Lapkričio 1-ąją visada perkame, nunešame žvakučių“, – sakė K. Pocienė.
Gargždų seniūnijos seniūnė Indrė Žiedienė paaiškino, kad minima „pensionato“ teritorija – neprižiūrimos, senos kapavietės. „Laugalių kapinės yra tvarkomos du kartus per metus su talkininkų pagalba. Visada prieš Lapkričio 1-ąją ir pavasarį po žiemos vėjų. Šį spalį bus tvarkomi toje zonoje augantys medžiai: keliamos lajos, šalinami savaiminukai. Norintieji į talką labai laukiami“, – sakė I. Žiedienė.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių