Svajonių atostogos: pažintinės ar pramoginės?

Asociatyvi nuotr.

Vasaros kelionės – beveik kiekvieno jauno žmogaus dienotvarkėje. Tačiau kartais nelengva nuspręsti, kur ir kokias atostogas pasirinkti. Būtina atkreipti dėmesį į kainų skirtumus Lietuvoje ir užsienyje, tad „Jaunimo erdvės“ pašnekovės dalijasi savo patirtimis, įžvalgomis bei patarimais.


Veiklų gausu ir Lietuvoje
Gargždiškė Austėja Pakamorytė, Vilniaus universitete studijuojanti psichologiją, sakė negalinti teigti, jog atostogos Lietuvoje yra pranašesnės už atostogas užsienyje, tačiau leisti laisvalaikį gimtinėje nėra blogai. Mergina dažniausiai keliauja su šeimos nariais, nes taip lengviausia suderinti ne tik laiką, bet ir finansus, tačiau neatsisako ir draugų kompanijos. „Šiais metais tiek sostinėje, tiek kituose Lietuvos miestuose vyksta tikrai daug įvairių festivalių, koncertų ir kai kurie iš jų yra nemokami. Tad pramogų ir veiklos gali rasti kiekvienas“, – dėstė ji. Studentės atostogų trukmė priklauso nuo keleto aplinkybių – jeigu ji neturėtų tam tikrų įsipareigojimų, mielai ilsėtųsi nors ir kelias savaites, tačiau realistiškai visada renkasi 4–7 dienų išvykas. Vasaros metu atostogaujant, pašnekovei didžiausius įspūdžius visada palieka Vilnius, kuriame netrūksta veiklos, taip pat nuostabią gamtą turinti Nida ir Telšiai. Pasak Austėjos, į sostinę visada malonu sugrįžti, nes ten gausu parodų, koncertų, ekskursijų, taip pat yra galimybė sutikti žmonių iš įvairiausių šalių, klausytis jų istorijų, susipažinti su svetima kultūra ir lavinti savo anglų kalbos žinias. Planuodama kelionę į tam tikrą Lietuvos miestą, gargždiškė stengiasi protingai apgalvoti visas išlaidas – nusiperka tik būtiniausius daiktus, apsistoja paprastesnėse vietose, maistą gaminasi pati, o ne nuolat lankosi kavinėse. Taip pat ji yra linkusi iš anksto susirasti mėgstamas pramogas, nuolaidas ar nemokamus renginius. Austėjos nuomone, geriausios kelionės tos, kurios apima abi sritis: pažintinę ir pramoginę.


Traukia neregėti vaizdai
Greta Galdikaitė, dirbanti Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centre, pasakojo, kad šią vasarą jau spėjo nuvykti į Graikiją ir Jungtinę Karalystę. Iš šių dviejų jai labiausiai įsiminė atostogos Graikijoje, Kretos saloje, dėl gamtos grožio, paplūdimių bei maisto. Ji akcentavo, kad užsienyje atostogos geresnės tuo, kad žmogus gali būti užtikrintas dėl gero oro, pamatyti dar niekada neregėtų gamtos grožybių, susipažinti su vietinių kasdienybe. Pašnekovės kelionė truko savaitę, per kurią ji aplankė Dzeuso urvą, Spinalongos salą, senąjį Elundos miestą. „Laiko pritrūko, nebesuspėjau pamatyti kitų lankomų objektų“, – sakė Greta. Viešbučiui, maistui, pramogoms ir kitiems pirkiniams ji išleido apie 1 200 eurų ir palygino, kad daugiau pinigų būtų išleidusi Lietuvoje: „Kalbant apie Turkiją, ten gauni apgyvendinimą viešbutyje, maistą ir „viskas įskaičiuota“ paketą. O Lietuvoje už tą pačią sumą būtų galima gauti tik viešbutį…“ Mergina rekomenduoja Graikijos salas aplankyti visiems, norintiems maksimaliai atsipalaiduoti, niekuo nesirūpinti ir sutikti daugybę svetingų bei draugiškų žmonių. Ar geriau pažintinė, ar poilsinė kelionė, pasak pašnekovės, priklauso nuo žmogaus poreikių, o ji pati prioritetą teikia pažintinėms kelionėms: „Tada labiau susipažįsti su kitos šalies kultūra, istorija, gali pamatyti nuostabių kraštovaizdžių, praplėsti savo akiratį ir grįžti namo su naujomis idėjomis, patirtimis. Tokios kelionės įkvepia.“


Nustebino aukštos kainos
Anot būsimos studentės Gabijos Vaivadaitės, šią vasarą jos laisvas laikas itin ribotas, tačiau vis tiek pavyko atitrūkti nuo rutinos ir bent vienam savaitgaliui išvykti pailsėti į Rygą. „Kelionės tikslas buvo kuo daugiau pamatyti ir aplankyti, bet iki galo to padaryti nepavyko, nes labai trūko laiko“, – sakė gargždiškė. Ji apsilankė viename didžiausių zoologijos sodų, tuomet nuvyko į senų automobilių muziejų, kuris paliko puikius įspūdžius, kilo į vieno viešbučio paskutinį aukštą, iš kurio atsivėrė įspūdinga Rygos panorama. Gabiją Latvijos kainos išties nustebino ‒ viešbutis dviem nakvynėms kainavo nemažą pinigų sumą, tačiau kokybės bei kainos santykis nuvylė. Mergina dėstė, kad kavinėse mažas puodelis latė kavos kainavo 4,2 Eur, 25 centimetrų pica – 14 Eur, šokoladinis desertas – 8 Eur. „Suskaičiavus visas išlaidas, per 2 dienas išleidau daugiau nei 200 eurų“, – atskleidė Gabija. Aplankyti vietas, kuriose nesi buvęs, jos nuomone, visada yra smagu, todėl tiems, kurie dar nesilankė Rygoje, pašnekovė rekomenduoja nuvykti: „Vasaros sezonu geriausia rinktis pažintines keliones, o žiemą – poilsines. Tačiau Latvijos sostinėje rasti veiklos įmanoma bet kuriuo metų laiku.“


Rajone yra ką pamatyti
Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorės Daivos Buivydienės teigimu, šią vasarą populiariausios užsienio kryptys išlieka: Turkija, Graikija, Ispanija. O Lietuvoje daugiausia žmonės renkasi atostogas pajūryje, pamaryje ir kitose vietovėse prie vandens telkinių. „Taip pat visus metus iš Klaipėdos rajono yra organizuojamos pažintinės išvykos po visą Lietuvą, kurias organizuoja gidai ir kelionių organizatoriai“, ‒ informavo D. Buivydienė. Brangiausia atostogų vieta Lietuvoje išlieka Neringa dėl brangstančio įvažiavimo mokesčio ir gana aukštų apgyvendinimo kainų, taip pat pastebima, kad turistai stebisi pakilusiomis kainomis ir Palangoje. Pašnekovė išskyrė Klaipėdos rajone esančias populiariausias vietas, kurias privalu aplankyti kiekvienam užsieniečiui ir lietuviui: „Olando Kepurės skardis, Drevernos mažųjų laivų uostas ir apžvalgos bokštas, jėgos aitvarų meka – Svencelė, J. Gižo etnografinė sodyba, Kalniškės piliakalnis, Dino parkas ir apverstas namas, Lankupių kabamasis tiltas, pakrantės artilerija „Memel Nord“, Sveikatos takai Pajūrio regioniniame parke.“ Pasak D. Buivydienės, šios vasaros naujienos ‒ miniatiūrų parkas ,,Babilono sodai“ ir Svencelės Dunes uostas. O aktyvaus laisvalaikio mėgėjus Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras kviečia išbandyti ilgų nuotolių pėsčiųjų maršrutus: Šv. Jokūbo kelią Vakarų Lietuvoje ir Jūrų taką. Daugiau informacijos apie organizuojamas išvykas po Lietuvą galima rasti internetinėje svetainėje www.klaipedosrajonas.lt/edukacijos/.

Egidija JOKUBAUSKAITĖ

Reklama: lagaminai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių