Svarbu! Klaipėdos rajone fiksuojamas stichinio įvykio lygis

Minijos upėje kylant vandenims, Klaipėdos rajonas penktadienį skelbia stichinio įvykio lygį. Vidurdienio duomenimis, vandens lygis Minijos upėje ties Priekule siekė 570 cm (riba – 560 cm).

Klaipėdos rajone vandens lygis yra nuolat stebimas, jis tai kyla, tai leidžiasi. Penktadienio duomenimis, Minijos lygis ties Priekule siekė 570 cm, ir jau pasiekė stichinį lygmenį. Savivaldybėje tam, kad būtų įvertinta situacija, aptarta, kokių veiksmų imamasi, rinkosi Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras.

Situacija sudėtinga ne tik dėl iškritusio didelio kritulių kiekio, kylančio vandens lygio, bet ir dėl daug kur statybų metu sugadintų melioracijos tinklų, užkastų melioracinių griovių, neįrengtų paviršinių lietaus nuotekų tinklų prie gyvenamųjų namų, nes vanduo tiesiog neturi, kur nubėgti.

Susitvarkyti su potvynio padariniais atkemšant užsikišusius lietaus nuotekų tinklus, tvarkant pralaidas padeda AB „Klaipėdos rajono energija“, turinti vieną tam skirtą automobilį. Ši brigada šiomis dienomis dirbo iki pat vėlumos. Taip pat gelbsti ir Klaipėdos rajono priešgaisrinė tarnyba. Polderius, pylimus, šliuzus nuolat apžiūri Žemės ūkio skyriaus specialistai. Viešosios tvarkos skyrius taip pat apžiūri užlietas teritorijas, stebi vandens lygį. Bendradarbiaujama ir su AB „Klaipėdos vanduo“, kuri nuolat stebi situaciją vandens valyklose.

Gyventojų prašome pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu, o esant kritinei situacijai, kai reikalinga evakuacija, skambinti Bendruoju pagalbos centro telefonu 112.

Prireikus kitokios pagalbos – kreiptis į savo seniūniją (net ir savaitgalį). Įvertinę situaciją, seniūnai patys kreipsis į pagalbos tarnybas, galinčias padėti vienu ar kitu atveju.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių