• 29 gegužės, 2022
|

Švenčių džiaugsmuose nepraraskime budrumo

Artėja didžiosios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji metai. Tai ne tik džiaugsmas mums, bet ir „darbymetis“ vagišiams. Šiuo laikotarpiu žymiai padaugėja įvairių nusikalstamų veikų, ypač vagysčių.

Ilgapirščiams to ir tereikia – atsipalaidavusių, išsiblaškiusių, savo turtą be priežiūros palikusių žmonių. Pasitaiko atvejų, kai išvažiuodami į svečius savininkai namuose palieka pravirus langus, neįjungia signalizacijos. Perspėjame ir apie naktį dirbančių vagių braižą – į namus veržiamasi net šeimininkams miegant. Todėl net būdami namuose pasirūpinkite signalizacija, sandariais langais, kitais įėjimais (ypač garažais, sandėliukais).

Prieš išvykdami į svečius patikrinkite, ar užrakinote visas lauko duris, uždarėte langus, ar nepalikote vertingų daiktų matomose vietose. Pasikalbėkite su kaimynais apie saugumą. Paprašykite, kad, pamatę ką nors įtartino, iš karto skambintų pagalbos telefonu 112. Tokią pat pagalbą pasiūlykite ir greta gyvenantiesiems, jeigu matote, kad šventes jie ruošiasi sutikti ne savo namuose.

Jeigu išvykote į svečius automobiliu, palikite jį saugomoje ar bent apšviestoje aikštelėje. Automobilyje nepalikite asmeninių, net ir nevertingų daiktų – tai masalas vagims. Jie nežino, kad ant sėdynės paliktame švarke, rankinėje ar maiše nėra grobtinų daiktų, todėl į automobilį vis tiek laušis ir pridarys nuostolių.

Per šventes intensyvėja prekyba pirotechnikos priemonėmis. Policijos pareigūnai vykdys prevencines priemones siekdami užtikrinti tinkamą civilinių pirotechnikos priemonių apyvartą bei užkardyti pažeidimus, primins ir taikys administracinę atsakomybę už neteisėtai įsigytą ir neatsargiai naudojamą pirotechniką. Neleiskime šių priemonių naudoti vaikams ir neblaiviems asmenims, nes tai gali turėti skaudžių pasekmių.

Sutikime ir švęskime šventes atsakingai ir taip išvengsime nelaimių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių