• 28 lapkričio, 2021
|

Šventinis periodas – darbymetis vagims

Per šventes vagys nesnaudė ir taikėsi į įstabaus masto grobį. Antrąją Kalėdų dieną jie ne juokais apšvarino namą Agluonėnuose. Ilgapirščių laimikio vertė siekia net 100 tūkst. Eur. Gruodžio 27 d. vagys darbavosi Maciuičiuose ir Triušeliuose. Abiejų vagysčių žala – 5 500 Eur. Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rasa Jonauskaitė pataria, kaip apsaugoti savo turtą.

Agluonėnuose – metų vagystė

Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai „Bangą“ tikino, kad gana ramias šventes rajone sudrumstė gruodžio 26 d. apie 10.45 val. gautas pranešimas apie itin didelę vagystę. Į prižiūrimą namą Agluonėnuose atvykusi moteris rado išlaužtą koridoriaus langą bei seifą. Iš jo dingo 40 tūkst. Eur grynaisiais pinigais ir 60 tūkst. Eur vertės aukso dirbiniai. Turto savininkai tuo metu ilsėjosi užsienyje. Policijos pareigūnai vagystės detales žurnalistei atskleisti vengė. Anot jų, aplinkybių vardijimas gali pakenkti šiuo metu vykdomam ikiteisminiam tyrimui. Pasak rajono Policijos komisariato viršininkės Rasos Stasiulaitienės, tai didžiausia vagystė gyvenamajame name per šiuos metus. Vagišiai galimai turėjo aiškią strategiją ir grobio tykojo jau prieš šventes. Tie patys asmenys galbūt pasidarbavo ir Maciuičiuose. Namo sugrįžę savininkai aptiko, kad buvo įsilaužta į jų namo vidų ir pavogti smulkūs aukso dirbiniai, apgadinta seifo išorė. Į jį nedorėliai įsilaužti turbūt nespėjo, nes suveikė signalizacija. Tad jie paspruko. Abiem atvejais apvogti gyventojai – pasiturintys verslininkai, o vagysčių braižas panašus. Praėjusį trečiadienį įsilaužta ir į du namus Triušeliuose. Iš jų pavogti du dujų katilai „Radiant“. Padarytas 3000 Eur nuostolis. Įtariamųjų, įvykdžiusių šias tris vagystes, kol kas nėra.

Pasirūpinti apsauga

Rimtos apsaugos priemonės atgrasys nepatyrusius vagis, o atkaklesniems sudarys kuo daugiau kliūčių ir sugaišins. Pailgėjus įsilaužimo laikui, padidėja tikimybė, kad keldamas triukšmą ir palikdamas įsilaužimo žymes vagis bus pastebėtas kaimynų, atvyks iškviesta policija ar saugos tarnyba. Todėl Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė R. Jonauskaitė dalijasi patarimais, kaip apsaugoti savo turtą nuo ilgapirščių. Anot jos, pirmiausia reikia dėmesį atkreipti į duris. Tvirčiausios – šarvuotos durys, turinčios plieninę staktą ir apsauginiu plieno lakštu apsaugotą varčią. Abi šios dalys turi nepasiduoti deformavimui, laužimui laužtuvu, kitokiam mechaniniam poveikiui. Patariama rinktis duris su vyrių apsaugomis, kurios neleis iškelti durų nupjovus vyrius. „Pasistenkite, kad durys turėtų bent du užraktus ir jų konstrukcija būtų kuo sudėtingesnė. Pasidomėkite, ar spyna apsaugota nuo poveikio cheminėmis medžiagomis, vadinamojo „bumpingo“, kitų rakinimo būdų“, – pridūrė R. Jonauskaitė.

Į namą ar butą dažniausiai įsilaužiama pro langus. Tad pirmuosiuose pastato aukštuose juos patartina apsaugoti grotomis ar apsauginėmis žaliuzėmis. Saugumui padidinti galima įsirengti fiksatorius, kurie yra lengvai uždaromi ir atidaromi, gaminami kelių spalvų, tad yra nesunkiai pritaikomi prie lango išvaizdos. „Ant langų galima klijuoti ir apsaugines plėveles. Jos yra permatomos, tad estetinio vaizdo nesudarkys, o tik pasunkins stiklo skilimą ir lango išdaužimą“, – tikino bendruomenės pareigūnė. Siekiant saugumo, derėtų pasirūpinti signalizacija. Prie apsaugos sistemos prijungti jutikliai gali fiksuoti judesį, stiklo dūžį, mechaninį poveikį langui ir durims. „Patyrusiems vagims signalizacija tėra papildoma kliūtis, todėl gera mintis yra sudaryti sutartį su saugos tarnyba. Į sistemą gali būti montuojami moduliai, kurie automatiškai paskambins iškart keliais numeriais, vos tik sureaguos į įsilaužimo požymius“, – privalumus dėstė pareigūnė ir priminė, kad apsaugoti turtą gali padėti santykių su kaimynais palaikymas. Galiausiai R. Jonauskaitė rekomenduoja turtą apsidrausti. Tai nepadės apsisaugoti nuo vagystės, tačiau sušvelnins finansinius nuostolius.


  • „Lietuvos draudimo“ duomenimis, Klaipėdos rajone apdraustas kas trečias nuosavas namas. Butų gyventojai draudžiasi rečiau. Vagystės metu padaroma žala nuosekliai auga ir šiuo metu vidutiniškai siekia 1000 Eur iš nuosavų namų, butų – 800 Eur. Apiplėšimų skaičius šventiniu laikotarpiu išauga 2–3 kartus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių