Švietimo bendruomenė apsisprendė, kaip paskirstyti daugiau nei 800 tūkst. eurų

Klaipėdos rajono švietimo įstaigos sulauks gražių pokyčių – jos pasiskirstė daugiau nei 800 tūkst. eurų. Už šias lėšas mokyklose bei darželiuose bus atliekami remonto darbai, įsigyjamos mokymo ir kitos priemonės.

Sprendė pačios įstaigos

„Labai svarbu tiek darželinukams, tiek moksleiviams ne tik užtikrinti kokybišką ugdymo kokybę, bet ir pasirūpinti, kad jie mokytųsi sutvarkytoje aplinkoje. Švietimo įstaigoms skirtos lėšos leis atnaujinti klases ir kitas patalpas, įsigyti inovatyvių ugdymo priemonių. Augant kompiuterinio raštingumo svarbai, iš skiriamų lėšų virš 137 tūkst. eurų numatoma informacinėms technologijoms įsigyti“, – vardija Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Pasak vicemerės, itin pasiteisino praktika, kad tai, kokie darbai ir priemonės yra reikalingi bei kaip paskirstyti lėšas, sprendžia pačios švietimo įstaigos. Iš jų deleguotų darbuotojų sudaryta komisija lankėsi rajono mokyklose ir darželiuose – susipažino su gautų prašymų pagrįstumu, įvertino situaciją įstaigose.

„Pasitaikė situacijų, kai vienos įstaigos atstovai, nuvykę į kitą, nusprendė, kad visgi pastarajai prašomi darbai ar priemonės yra reikalingesni. Taigi įstaigos ne tik pasiskirsto lėšas, bet tuo pačiu skatinimas jų bendradarbiavimas, atsiranda daugiau bendruomeniškumo“, – sako mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Remontuos patalpas, pirks reikalingą įrangą

Už skirtas lėšas, įgyvendinus darbus, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai galės naudotis suremontuota laboratorija ir tualetais, taip pat bus atnaujinami baldai klasėse. Gargždų „Minijos“ progimnazija planuoja įsigyti antrą kasos aparatą, bus keičiama lietaus nuvedimo sistema, atnaujinamos dvi pradinukų korpuso fasado sienos bei atliekami kiti darbai.

Pokyčių sulauks ir Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla. Dviem naujai komplektuojamoms pradinėms klasėms bus nupirkti baldai, sporto salei – metalinė drabužinė ir suoliukai. Bus atliekami  ir smulkūs remonto darbai.

„Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos būsimųjų pirmokų lauks suremontuoti kabinetai, mokiniai pertraukų metu galės dūkti naujoje vaikų žaidimo aikštelėje. Naujų įrengimų aikštelėse atsiras ir Dovilų, Vėžaičių pagrindinių mokyklų kiemuose. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos aštuoniuose kabinetuose bus atnaujinta grindų danga, dviejose klasėse – mokykliniai baldai“, – teigia vicemerė Audronė Balnionienė.

Ketvergių pagrindinės mokyklos laukia sporto salės stogo remontas ir įrengiama nauja klasė. Kapitalinis remontas bus daromas Kretingalės pagrindinės mokyklos aktų salėje. Dovilų pagrindinės mokyklos bendruomenė galės patogiau pasiekti įstaigos priešmokyklines grupes – bus asfaltuojamas kiemo keliukas, klojamos šaligatvio plytelės.

Priekulės lopšelio-darželio ugdytinius džiugins suremontuotas pirmo aukšto koridorius, Gargždų lopšelyje-darželyje „Naminukas“ – sutvarkytos 5 grupių prausyklos, o keturių „Saulutės“ grupių vaikai ilsėsis naujose sieninėse atverčiamose lovose.

Be įvairių vidaus ir lauko remonto darbų, rajono mokyklos ir darželiai įsigis reikalingų baldų  ir lauko priežiūros technikos, virtuvės ir biuro įrangos.

„Tikimės, kad vis didėjančios investicijos palaipsniui užtikrins patogią ir  jaukią ugdymo įstaigų aplinką bei koja kojon su laikmečiu žygiuojančią ugdymo kokybę“, – sako mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių