Tarp Tarybos priimtų sprendimų – ir pašto pastato pirkimas

Vitos VITAITĖS nuotr.: posėdžio metu buvo vienbalsiai nuspręsta pirkti Lietuvos paštui priklausantį pastatą Kvietinių gatvėje. Savivaldybė turi unikalią galimybę atkurti istorinę miesto dalį, atverti Gargždų bažnyčios grožį.

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį rinkosi į eilinį posėdį ir paplušėjo iš peties – įveikė 50 klausimų dienotvarkę, mat kitas posėdis planuojamas tik rugpjūčio mėnesį. Nors opozicija pastabų dėl kai kurių priimamų sprendimų negailėjo, bet karo kirvis iškastas nebuvo.
Politikai pritarė ir sveikos vietovės koncepcijos įgyvendinimui rajone, ir pašto pastato pirkimui, ir žemės mokesčio tarifų didinimui nuo ateinančių metų. Pastaruoju klausimu meras tarėsi ir su opozicija, kuri prieš balsavimą paprašė 5 min. pertraukos, tačiau po to balsuodami šio sprendimo nepalaikė.
Tarybos posėdyje dalyvavo 26 nariai. Savivaldybės meras Bronius Markauskas pranešė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Vida Riaukienė ligoninėje ir posėdyje nedalyvaus. Dienotvarkėje buvo įrašyta 50 klausimų, išklausytos 2 informacijos.


Dituvos pagrindinei mokyklai – A. T. Kuršaičio vardas
Posėdyje Tarybos nariai pritarė Dituvos mokyklos tarybos prašymui pakeisti Dituvos pagrindinės mokyklos pavadinimą į Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinės mokyklos pavadinimą. A. T. Kuršaitis buvo lietuvių raštijos veikėjas, žymus žodynininkas, kraštotyrininkas, profesorius. Jis gimė 1857 m. Kretingoje. A. T. Kuršaitis buvo kalbininko Frydricho Kuršaičio brolvaikis. Kuršaitis jaunas liko našlaitis, jo tėvas buvo vargonininkas, vėliau mokytojas Ditavoje (dabar Dituva), vėliau jį globojo dėdė Liudvikas, kuris buvo mokytojas Priekulėje ir palaidotas Dituvos kaimo kapinėse. Frydricho Kuršaičio globojamas A. T. Kuršaitis Karaliaučiaus universitete studijavo lietuvių, vokiečių ir klasikines kalbas. Jo svarbiausias nuopelnas lituanistikai – leksikografinė veikla. A. T. Kuršaičio žodynas puikiai papildo „Didįjį lietuvių kalbos žodyną“, parengtą Lietuvoje.


Nesutarė dėl socialinių darbuotojų skaičiaus
Rajono politikai svarstė ir 6 papildomų socialinio darbuotojo pareigybių steigimą Priekulės socialinių paslaugų centre. Šie darbuotojai informuos ir konsultuos gyventojus dėl socialinių paslaugų teikimo, vykdys proaktyvią veiklą, nustatys socialinius sunkumus, kylančius bendruomenėje, informuos įvairioms socialinėms grupėms priklausančius asmenis apie galimybę gauti socialines paslaugas. Praėjusią savaitę vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje pirmininkė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė pasiteiravo, ar iš karto į įstaigą ateis dirbti 6 darbuotojai. Sveikatos ir socialinės apsaugos skyriaus vedėja Iveta Gailienė atsakė, kad nors ir prašoma 6 etatų, bet šių metų rudenį bus įdarbinti tik 3 socialiniai darbuotojai, bus stebimas jų darbo krūvis, o sausį į darbą bus priimti dar 3 darbuotojai. Tačiau Vietos ūkio ir kaimo bei Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komitetų nariai nusprendė teikti Tarybai siūlymą, kuriuo būtų patvirtinti tik 3 etatai, būtent tiek, kiek ir reikia šiais metais. Tarybos posėdžio metu opozicijos lyderis liberalas Justas Ruškys paragino balsuoti už 6 socialinius darbuotojų pareigybes, kaip ir prašoma, tačiau jam paprieštaravo meras B. Markauskas. „Manau, kad reikia pritarti komitetų siūlymui. Jeigu paaiškėtų, kad kitąmet sausį nereikės dar 3 darbuotojų, tektų naikinti sprendimo projektą“, – sakė B. Markauskas. 17 Tarybos narių balsavo už komitetų siūlymą Priekulės socialinių paslaugų centre įdarbinti tik 3 darbuotojus, susilaikė 7.


Įtrauks į sveikatingumo projektą
Siekdama strateginio plėtros plano nuostatų įgyvendinimo, atsižvelgdama į pasaulinę praktiką bei norėdama propaguoti sveiką gyvenseną, kurti sveikatai palankią aplinką ir mažinti sveikatos netolygumus savo teritorijoje, Klaipėdos rajono savivaldybė pirmoji šalyje inicijuoja sveikos vietovės (sveiko miestelio) koncepcijos įgyvendinimą. Šiuo veiksmu norima paskatinti gyvenamosios vietos bendruomenes, bendruomenines organizacijas ir seniūnijas kuo aktyviau įsitraukti į visuomenės sveikatinimo veiklas, tapti ne pasyviomis stebėtojomis, o aktyviomis veikėjomis. Praėjusį penktadienį vykusiame Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komitete pirmininkas Raimundas Daubaris pasiteiravo, ar įgyvendinant šią idėją bus pasirinkta tik viena seniūnija ar visos seniūnijos. Visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė atsakė, kad visas Klaipėdos rajonas bus įtrauktas į šį sveikatingumo projektą. Visi Tarybos nariai posėdyje balsavo už.


Atkurs istorinę miesto dalį
Posėdžio metu buvo vienbalsiai nuspręsta pirkti Lietuvos paštui priklausantį pastatą Kvietinių gatvėje, mat paštui išsikėlus į naujas patalpas jis lieka tuščias ir Savivaldybė turi unikalią galimybę atkurti istorinę miesto dalį. Nupirkus pastatą ir jį nugriovus, atsiras galimybė išryškinti vertingiausią išlikusį vietovės elementą – Gargždų katalikų bažnyčios kompleksą. Iki šiol Rinkos aikštė yra išlaikiusi istorinę rytinę, pietinę ir iš dalies pietvakarinę ribas. Atkurtoje aikštėje planuojamas istorinis turgaus organizavimas bei kiti kultūriniai renginiai. Praėjusį mėnesį Tarybos posėdžio metu buvo atskleisti vykdytos gyventojų apklausos rezultatai dėl šio pastato įsigijimo ir nugriovimo, taip atveriant Rinkos aikštę. Klaipėdos rajono savivaldybės Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova teigė, kad iš viso balsavo 680 gyventojų. Už Lietuvos pašto pastato įsigijimą ir nugriovimą balsavo 569 gyventojai, prieš – 111. Tą kartą meras atskleidė ir pastato kainą – 390 tūkst. eurų, nors pirmojo susitikimo metu Lietuvos pašto atstovai buvo nurodę kitą sumą – 250 tūkst. eurų. Prieš ketvirtadienį Taryboje vykusį balsavimą liberalė Audronė Balnionienė pasidžiaugė, kad pagaliau šis sprendimo projektas atėjo iki Tarybos ir priminė visiems, kad prieš pusantrų metų šio pastato kaina buvo 170 tūkst. eurų. „Aš tikiuosi, kad Lietuvos pašto vadovai negudraus, juolab kad pasirašius sutartį pinigus galima išmokėti per 3 metus, o ne iš karto“, – sakė liberalė.


Augustė JAŠINAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių