Taryboje vieningai apgynė ketvergiškius ir paskyrė Administracijos direktoriaus pavaduotoją

29-erių V. Butkus – jauniausias Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys. Jis yra baigęs Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją, yra Vilniaus universiteto socialinės politikos bakalauras ir komunikacijos magistras. Turi penkerių metų darbo viešajame sektoriuje patirties.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos neeiliniame posėdyje – neeiliniai įvykiai. Vakar jame svarstyta 14 klausimų. Posėdyje dalyvavo 26 Tarybos nariai iš 27 – nebuvo Arvydo Katkaus.


Vienbalsiai atmestas klausimas dėl planuojamos ūkinės veiklos Ketvergiuose, tad ket­vergiškiai gali lengviau atsikvėpti. Taryboje – pasikeitimai: pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą prisiekė Justas Ruškys, pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Kuriam kartu“ sąrašą – Regina Kernagienė. Karštos kritikos ietys sukryžiuotos dėl Savivaldybės strateginio planavimo komisijos sudarymo. Galutinai suformuota naujosios valdančiosios daugumos vadovybė. Slaptu balsavimu net 26 Tarybos nariai balsavo už pateiktą Vytauto Butkaus kandidatūrą eiti Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nario pagal Liberalų sąrašą (vietoj Aušros Gudauskienės) priesaiką davė J. Ruškys, buvęs Administracijos direktorius.


Prisiekė nauji nariai
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovė Jolanta Petrušauskienė posėdžio pradžioje priėmė naujų rajono Tarybos narių priesaikas. Liberalas J. Ruškys, ankstesnėje valdančiojoje daugumoje ėjęs rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, kreipėsi į VRK, kad būtų atstatytas savivaldos rinkimų sąraše. Jo pareiškimas patenkintas, mandato pagal liberalų sąrašą atsisakė Aušra Gudauskienė.


Gegužės mėnesį naujajai valdančiajai daugumai patvirtinus Tarybos narį, visuomeninio rinkimų komiteto „Kuriam kartu“ atstovą Sigitą Karbauską Administracijos direktoriumi, nutrūko jo, kaip rajono Savivaldybės tarybos nario, įgaliojimai. Tad vakar posėdyje Regina Kernagienė, minėto komiteto atstovė, davė rajono Tarybos narės priesaiką.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narės priesaiką posėdyje davė R. Kernagienė. Ji rajono Tarybos nare tapo pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Kuriam kartu“ sąrašą S. Karbauską paskyrus Administracijos direktoriumi.


VRK „Bangą“ informavo, kad J. Ruškio prašymas jį atstatyti į Liberalų sąjūdžio Klaipėdos rajono skyriaus 2019 m. rinkimų sąrašą gautas birželio 7 d. „Birželio 9 d. vyko VRK posėdis, kuriame J. Ruškiui buvo pripažintas tarybos nario mandatas“, ‒ teigiama VRK atsakyme „Bangai“. Taip pat paminėta, kad birželio 10 d. buvusi Administracijos direktoriaus pavaduotoja, konservatorė R. Petrauskienė taip pat pateikė analogišką prašymą sugrąžinti į TS-LKD Klaipėdos rajono skyriaus sąrašą 2019 m. savivaldos rinkimuose. „Artimiausias VRK posėdis numatomas birželio 16 d., kuriame bus priimtas sprendimas ir dėl R. Petrauskienės pareiškimo“, ‒ „Bangai“ atsakė VRK.


Opozicija pritarė ir pašmaikštavo
Neeilinio posėdžio metu spręstas klausimas dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimo. Ne tik valdantieji, bet ir opozicijos atstovai palaikė pateiktą svarstyti Tarybos nario V. Butkaus kandidatūrą. Tarybos narys Aivaras Vasylius liberalų frakcijos vardu pasisakė už politinę kultūrą, moralę, viešojo intereso ir ateities atstovavimą: „Balsuosime už V. Butkaus kandidatūrą, kviečiame balsuoti ir kitus.“ Tarybos narys Vaclovas Macijauskas šmaikščiai paklausė, ar kandidatas sugebės išeiti iš S. Karbausko „kvadratų“. V. Butkus irgi neieškojo žodžio kišenėje: jis esą turįs savo „kvad­ratą“, tad stengsis neišeiti iš jo. Tarybos narys, konservatorius Alfredas Šiaulys pakomentavo, kad siūlo balsuoti už V. Butkaus kandidatūrą: „Neoficialiame pokalbyje tą mintį merui „pametėme“, mūsų pasiūlymą išgvildeno, tad čia ši kandidatūra ne iš mero geranoriškumo.“ Rajono vadovas Bronius Markauskas į tai juokaudamas replikavo, esą ir jis kartais būnąs demokratiškas. Vicemerė Ligita Liutikienė A. Šiauliui atsakė, kad ką tik kalbėta apie politinę kultūrą, tad esą negražu prisiimti svetimus darbus.
Slapto balsavimo metu Tarybos nariai net 26 balsais patvirtino pateiktą Tarybos nario V. Butkaus kandidatūrą eiti Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Tokios vieningos nuomonės dėl kandidatūros ir sprendimo rajono Taryboje reikėtų su žiburiu paieškoti.


Darbas – gyventojų labui
Po slapto balsavimo rezultatų Administracijos direktorius S. Karbauskas pavaduotojui linkėjo stiprybės, išlikti savimi. „Vytautai, teks dirbti su manimi. Šiandien nelabai kas priklauso nuo amžiaus, daugiau nuo požiūrio. Dabar tu pačiame jėgų žydėjime. Jauni žmonės keičiasi Taryboje, Administracijoje, viskas labai savu laiku“, ‒ naujai paskirtam pavaduotojui kalbėjo S. Karbauskas. Jauniausias rajono Tarybos narys V. Butkus (29 m.), po slapto balsavimo tapęs Administracijos direktoriaus pavaduotoju, dėkojo visai Tarybai už pasitikėjimą ir pasisveikino su Administracijos darbuotojais, tikėdamasis bendro ir kūrybiško darbo rajono gyventojų labui.
Dabar jau galutinai suformuota naujosios valdančiosios daugumos (Lietuvos socialdemokratų partija, visuomeninis rinkimų komitetas „Kuriam kartu“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Tarybos narys Jonas Dumašius) rajono vadovybė: mero B. Markausko pavaduotojos – L. Liutikienė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius S. Karbauskas, Administracijos direktoriaus pavaduotojai Česlovas Banevičius ir V. Butkus.

Monika CALZONAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių