Tarybos posėdyje – kovos dėl Atviro jaunimo centro patalpų

Asociatyvi A. VALAIČIO nuotr.

Ketvirtadienį vykęs Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdis – iš pažiūros ramus, daugumai sprendimų projektų pritarta vienbalsiai. Vis dėlto ramybės užsklandą išsklaidė sprendimo projektas dėl nuomos pirkimo Gargždų atviram jaunimo centrui.
Vieni Tarybos nariai skatino pagalvoti, ar reikia nuomoti po statybos dešimtmetį nenaudoto ir apleisto pastato patalpas, kurių kaina beveik 3 tūkst. Eur per mėnesį, kiti stojo mūru už tokią nuomą argumentuodami esą pastaruoju metu minėtas centras mėtomas iš vienos vietos į kitą.
Tarybos posėdyje dalyvavo visi 27 Tarybos nariai, galutinę posėdžio darbotvarkę sudarė 39 klausimai ir informacija.


Pašto pastatą pirks
4 komitetuose svarstytas klausimas, ar įsigyti buvusį Gargždų pašto pastatą už 274 230 eurų, ketvirtadienį pasiekė Tarybą. Klaipėdos rajono savivaldybės merui Broniui Markauskui pristačius darbotvarkės klausimą dėl buvusio Gargždų pašto pastato įsigijimo, Tarybos narys, opozicijos lyderis liberalas Justas Ruškys dar kartą džiaugėsi nuderėta kaina nuo 322 tūkst. eurų ir klausė mero, kada bus žengtas kitas žingsnis – nugriauti pastatą ir atverti Rinkos aikštę. Meras teigė, kad artimiausiu metu Savivaldybės administracijos bus prašoma parengti griovimo projektą, vėliau – skelbti rangos konkursą, tad tikimasi, kad tai būtų atlikta jau kitais metais.
Posėdyje dalyvavusi vicemerė Jolanta Kitra tikino, kad kitam Tarybos posėdžiui bus paruoštas darbų grafikas, tada bus galima įvardinti, kada būtų baigti griovimo darbai. Po balsavimo vienbalsiai pritarta pastato įsigijimui.


Buhalterija išsikels
Daugiausia Tarybos narių diskusijų ir replikų sulaukė 19 darbotvarkės klausimas dėl patalpų, tinkamų Gargždų atviro jaunimo centro veiklai Gargždų teritorijoje, nuomos pirkimo. Praėjusią savaitę 4 komitetuose svarstytas sprendimo projektas taip pat plačiai diskutuotas, tad jį buvo nutarta teikti Tarybai.
Šiuo metu Gargždų atviras jaunimo centras yra įsikūręs Kvietinių g. 30, pastate, kuriame taip pat yra ir Klaipėdos rajono švietimo centras, Klaipėdos rajono pedagoginės psichologinės tarnybos patalpos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos buhalterija. Pastaroji, kaip paaiškėjo Tarybos posėdžio metu, išsikels į kitas patalpas dėl jaunimo po pietų keliamo triukšmo, kuris trukdo darbui.
Darbotvarkės projektu buvo siūloma Savivaldybei išnuomoti Gargždų atviro jaunimo centro patalpas J. Janonio g. 7, Gargžduose. Tai – kažkada naujai statytas, tačiau apleistas pastatas šalia BĮ Gargždų sporto centro. 349,32 kv. m plotą buvo siūloma išnuomoti už 2 795 eurus per mėnesį neįskaitant komunalinių mokesčių. Tiek Tarybos komitetuose, tiek posėdyje šis klausimas kėlė daug diskusijų.


Virė politinės aistros
Pirmoji minėtu klausimu posėdyje nuomonę išsakė valdančiosios daugumos atstovė LŽVS frakcijos narė Monika Vasylienė, pažėrusi kritikos anksčiau viešojoje erdvėje pasirodžiusiam Atviro jaunimo centro direktoriaus Aido Kryževičiaus įrašui. „Labai įdomiai skamba, kai teigiama, kad niekas jaunimu nesirūpina, meta iš patalpų. Tačiau patalpos juk yra, jos nemažos, geroje vietoje, Kvietinių g. O siūloma J. Janonio g. nuomos kaina yra tikrai per didelė, o ir tas pastatas niekada nebuvo eksploatuotas, jis galbūt avarinės būklės“, – komentavo Tarybos narė.
Opozicijos lyderis liberalas J. Ruškys replikavo, kad komitetų posėdžiuose nesuprato valdančiosios daugumos elgesio. „Jūs, būdami dauguma, vykdote Tarybos sprendimus: patys sprendžiate „nešti“ klausimą į Tarybą ar ne, o tada teigiate, kad brangu. Baikim mėtyti jaunimą. Tokio dydžio patalpų Gargžduose nėra, o jei yra – nuomininkas teikia savo kainą. Šiuo atveju kaina yra mažesnė nei siūloma kitoms patalpoms. Leiskime jaunimui dirbti, veikti tose patalpose, kurias Savivaldybė parinko“, – teigė J. Ruškys.
Pats Atviro jaunimo centro direktorius A. Kryževičius daugiau situacijos komentuoti nenorėjo, bet pridūrė: „Gaila, kai norisi atlikti gerus darbus dėl jaunimo, dėl Savivaldybės, įsisuki į tokius reikalus ir būni tampomas visus metus. Gal geriau ramiai dirbti ir nieko nejudinti.“


Priekaištus atmetė
Už patalpų nuomos pirkimą Atviram jaunimo centrui balsavo 10 Tarybos narių, 13 balsavo prieš, 1 – susilaikė, tad sprendimo projektui nebuvo pritarta. Po balsavimo centro direktorius paliko posėdžių salę, o Tarybos nariai vėl paniro į diskusijas. Opozicijos lyderis liberalas J. Ruškys balsavimą pavadino tragedija: „Girdisi vienas dalykas: taip norima anuliuoti Aidą Kryževičių iš direktoriaus pozicijos ir reorganizuoti įstaigą. Ar toks, mere, yra programos tikslas?“
B. Markauskas atsakė, kad tai keistas klausimas. „Absoliuti nesąmonė. Noriu priminti, kad jaunimo centras į tas patalpas persikėlė dar pačiam būnant Administracijos direktoriumi. Jei matėte, kad tos patalpos netinkamos, kokius žygius pradėjote, kad surastumėte kitas patalpas jaunimui?“ – klausė meras J. Ruškio. Meras taip pat pabrėžė, kad patalpų trūksta Gargždų socialinių paslaugų centrui, Klaipėdos rajono paramos šeimai centrui, Klaipėdos rajono psichologinei pedagoginei tarnybai. „Įstaigos kantriai laukia, ieškome patalpų. Atviras jaunimo centras tampa kaip pasaulio ašis, jie dabar turi geras patalpas. GAJC yra socialinė įstaiga, išvardijau daug socialinių įstaigų, kurioms trūksta patalpų ir kurios teikia paramą socialiai pažeidžiamiems žmonėms. Mes nekritikuojame Atviro jaunimo centro veiklos ar darbo, mes kalbame apie patalpas“, – diskusiją užbaigė meras.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių