Tarybos posėdyje – politikavimo persmelkti sprendimai

Asociatyvi nuotr. Ankstesnis rajono Tarybos sprendimas nuo ateinančių metų sausio 1 d. pradėti buhalterinės apskaitos centralizaciją nebus įvykdytas dėl kompiuterių tiekėjo prašymo: esą dėl pasaulinėje rinkoje susidariusios situacijos negalintys laiku pristatyti kompiuterinės įrangos. Tad ketvirtadienį Taryba buhalterijos apskaitos centralizaciją atidėjo iki 2022 m. balandžio 1 d.

Nors ketvirtadienį nuotoliniu būdu vykusio Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė buvo kukli – tik 16 klausimų ir kelios informacijos, vietos politikai nepraleido progos kas konstruktyviai pasisakyti, kas papolitikuoti. Posėdyje dalyvavo 26 iš 27 Tarybos narių, nebuvo Alberto Albertjano.

Sportininkams ir treneriams teks palaukti
Tarybos narys Vaclovas Macijauskas teiravosi, kodėl darbotvarkėje neliko sprendimo projekto dėl premijų skyrimo už pasiektus sporto laimėjimus tvarkos aprašo patvirtinimo. Paaiškinta, kad šis klausimas negalėjo būti darbotvarkėje, nes nebuvo apsvarstytas visuose komitetuose. Juolab kad yra dar tobulinamas. Prašant klausimą vis tiek įtraukti į darbotvarkę, vyko balsavimas – sprendimo projekto įtraukimui nepritarta.
Tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė vietos politikams priminė, kad spalio 6 dieną buvo Savivaldybės pranešimas apie ceremoniją, įteikiant Sporto centro įsteigtą premiją merginai, kurios aukšti sporto pasiekimai. „Kadangi buvo iš komiteto užklausa, atsakyta, kad Sporto centras sportininkams piniginių premijų niekada nėra skyręs. Paaiškinta, kad finansavimas yra per dienpinigius. Ar mes verslui duodam tokį signalą, kad galima slėpti mokesčius, mokant premijas per dienpinigius? Kitas klausimas Švietimo, kultūros ir sporto komitetui. Ar taip nekenčiate Sporto centro direktoriaus, kad nepadedate jam normaliai dirbti pagal tvarkos aprašą skirstant premijas pasiekimų turintiems sportininkams. Juk patvirtinus tvarką dirbtų skaidriau, aiškiau“, – dėstė L. Piaulokaitė-Motuzienė. Meras B. Markauskas patikino, jog turi Sporto centro direktoriaus atsakymą ir situacija bus toliau aiškinamasi.
Sportininkų premijavimo tvarka tądien nebuvo patvirtinta, o moksleiviams pasisekė labiau. Taryba tądien pritarė, kad geriausių rezultatų dalykinėse olimpiadose, konkursuose, varžybose ir kituose renginiuose mokslo, meno ir sporto srityse pasiekę Klaipėdos rajono mokiniai ir juos rengę mokytojai turi būti įvertinti. Jų apdovanojimams kasmet bus skiriama apie 5–7 tūkst. Eur. Tokių apdovanojimų idėją pasiūlė Tarybos narė Violeta Riaukienė, sprendimo projektą tobulino ir galutinį variantą parengė Administracijos Švietimo ir sporto skyrius.

Biudžete – nepanaudoti milijonai
Tikslinant 2021 metų biudžetą Tarybos narys S. Karbauskas po balsavimo replikavo prognozuojąs, kad biudžete liks 8 milijonai eurų: „Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėja prognozuoja 6 mln. Eur. Valdančiosios daugumos sutaupymas Daukšaičių ir Tilvikų bibliotekų uždarymo sąskaita tikrai dar papildys biudžetą. Linkiu sėkmės, galvojant, kokias paslaugas teikiame gyventojams, kiek lėšų paliekame. Juk už tą pačią sumą kitąmet atliksime 30 proc. mažiau darbų. Nėra to buvę, kad tokie likučiai, tai liudija neveiklumą.“

Opozicijoje esantis S. Karbauskas po balsavimo replikavo prognozuojąs, kad šiemet rajono biudžete liks nepanaudoti 8 milijonai eurų: „Nėra to buvę, kad tokie likučiai, tai liudija neveiklumą.“

Atsakydamas N. Galvanauskas akcentavo, jog ar pinigai bus išleisti gruodžio, ar sausio, vasario mėnesiais, nėra reikšminga. Priešingai, įstaigos gali tinkamai pasiruošti, kad nebūtų gruodžio 31 d. įstaigų atstovų bėgama į parduotuves ir prašoma išrašyti sąskaitų. Rengsime biudžetą, Taryba jį tvirtins, strateguosime. Jei yra gąsdinama, kad 30 proc. bus nuvertėjimas, tai dėkokime, kad nesame Baltarusijoje, ten infliacija yra 50 proc., Zimbabvėje – tūkstančiai procentų. Rezervas, kuris susidaro, bus panaudotas, juolab kad tai viršplaninės lėšos. Dėl nevykdymo būtų galima išskirti tik Endriejavo kultūros namus, Gobergiškės darželio grupes… Užsibaigs teismai, situacija keisis“, – optimizmo nestokojo valdančiosios daugumos atstovas N. Galvanauskas.

Buhalterinės apskaitos centralizaciją atidėjo
Politikai tądien apsisprendė atidėti iki 2022 m. balandžio 1 d. rajono biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos centralizaciją. Priežastis – kompiuterių, reikalingų naujai įsteigtoms darbo vietoms, negavimas laiku. Tiekėjas – UAB „IT paslaugų centras“, su kuriais Klaipėdos rajono švietimo centras sudarė sutartį, kuris būtent vykdė konkursą, prašo nukelti 28 kompiuterių pristatymo terminą iki 2021 m. gruodžio 29 d.

„Jei yra gąsdinama, kad 30 proc. bus nuvertėjimas, tai dėkokime, kad nesame Baltarusijoje, ten infliacija yra 50 proc., Zimbabvėje – tūkstančiai procentų“, – kalbėjo valdančiosios daugumos atstovas N. Galvanauskas.


Posėdyje Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Rusteikienė aiškino, kad kompiuterių pirkimo konkurse atsirado vienas tiekėjas pagal pateiktą kainą ir specifikaciją. Tarybos narys R. Simonavičius tikslinosi, kiek iš viso tiekėjų dalyvavo pirkime. Jam darkart buvo atsakyta, kad vienas. Tačiau R. Simonavičius paragino nemeluoti, nes, jo žiniomis, dalyvavo 16 tiekėjų. „Pasitikslinkite žinias ir neklaidinkite Tarybos narių. O aiškinamajame rašte surašyti vėjai. Prašau klausimą atidėti“, – ragino R. Simonavičius. J. Rusteikienė, posėdžio metu pasitikslinusi informaciją, pripažino, kad išties dalyvavo konkurse 16 tiekėjų, tačiau pati sistema atrenka vieną laimėtoją pagal mažiausią kainą ir specifikaciją. Buvo paskelbtas balsavimas dėl klausimo atidėjimo, tačiau tam nebuvo pritarta. R. Simonavičių domino, ar ne laikas tiekėjui taikyti sankcijas už nevykdomas sutarties sąlygas, tačiau šis klausimas liko atviras.
V. Macijauskas norėjo užduoti klausimą projekto savininkei Rasai Petrauskienei, tačiau ji lapkričio 24–26 d. atostogavo, tad klausimą adresavo Administracijos direktoriui Justui Ruškiui: ar prisiima atsakomybę už tai, kas padaryta, kad vėluoja buhalterinės apskaitos centralizavimo projektas. „Žinoma, mes už viską prisiimame atsakomybę“, – atsakė Administracijos direktorius. Centralizacijos atidėjimui buvo pritarta: už balsavo 14, 12 susilaikė.

Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių