„Tauriosios širdies“ laureatė: nori gyventi sau – gyvenk dėl kitų

Gerumas neturi likti nepastebėtas – pagrindinis nominacijų „Taurioji širdis“ apdovanojimo vakaro leitmotyvas. Gargždų bendruomenė kasmet išrenka ir šventiniame renginyje pagerbia širdies gerumu besidalijančius miestelėnus. Šiemet tryliktas pagarbos ženklas įteiktas pedagogei, TAU tarybos pirmininkei Janinai Skulskienei. Padėkomis pagerbtos nominantės Aurelija Rapalienė ir Gražina Balbuckienė.


Nominantų pagarbos vakaras
Kovo 11-osios išvakarėse surengtame nominacijų „Taurioji širdis“ apdovanojimų vakare liejosi dainos ne tik apie meilę, gerumą, nuoširdumą – netrūko ir patriotinių gaidų. Kretingalės kultūros centro dueto Redos Striškaitės ir Genovaitės Putienės bei Plikių skyriaus moterų vokalinio ansamblio subtiliai atliekamos melodijos derėjo paryškinant šio įvykio svarbą.
Gargždų bendruomenė kasmet pagerbia gargždiškius, savanoriškai, neatlygintinai atliekančius prasmingus darbus vardan kitų. Pagarbos ženklas „Taurioji širdis“ įteikiamas miestelėnams, pasižymėjusiems savitarpio pagalbos ir atjautos puoselėjimu, globojantiems, remiantiems pagalbos reikalaujančius žmones ir savo pavyzdžiu skatinantiems savanoriškumo idėjas.
Rajono Savivaldybės meras Bronius Markauskas, pasveikinęs šventiškai nusiteikusius renginio dalyvius, padėkojo bendruomenei už įsteigtą nominaciją „Taurioji širdis“ ir tradicinį apdovanojimą išskirtinėms Gargždų asmenybėms. Pasak jo, labai teisinga pastebėti žmones, savanoriškai, nuoširdžiai prisidedančius prie miesto gražinimo, bendrystės puoselėjimo. „Siekis suburti bendruomenę labai svarbus, – kalbėjo meras. – Jeigu nematysime vieni kitų, nepalaikysime, nepastebėsime kitų padarytų darbų, mes jausimės vieniši.“
Į šventinį apdovanojimų vakarą Gargždų muzikos mokykloje atvykęs Gargždų parapijos klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas pasveikino ne tik renginio dalyvius, bet ir šioje muzikos šventovėje dirbančius žmones. Jis visiems palinkėjo mylėti Lietuvą, žmogų ir Kūrėją.


Savanoriškai ir neatlygintinai
Nominacijų apdovanojimo vakaro vedėja režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė pastebėjo, kad laimingi tie, kurie išmoksta gyventi kitų labui – didesnė laimė padėti kitam nei pačiam sulaukti pagalbos. „Yra žmonių, kurie turėdami visko, su niekuo nesidalija, ir yra tie, kurie atiduoda viską, ką turi. Jie daro laimingus kitus, – kalbėjo renginio vedėja. – „Tauriosios širdies“ nominantai gyvena darbais, mintinis, rūpesčiais dėl kitų nesitikėdami už tai atlygio. Tai užkrečiantis pavyzdys.“
Šiemet nominacijos „Taurioji širdis“ laureatė – pedagogė Janina Skulskienė. Ji devintus metus yra Trečiojo amžiaus universiteto tarybos pirmininkė ir dar vykdo įvairių veiklų. Savo veiklią vadovę nominuoti pasiūlė TAU tarybos nariai.
Pasak K. Kazlauskaitės-Kažukauskienės, J. Skulskienės gyvenimo tikslas – įtraukti į prasmingą veiklą vyresnio amžiaus žmones, skatinti savanorystę, atjautą ir globą. Ji organizuoja ir įgyvendina daugybę projektų, renginių. J. Skulskienė yra „Sidabrinės linijos“ komandos savanorė, telefonu teikianti psichologinę pagalbą vienišiems senjorams, organizuoja Laugalių kapinėse palaidotų globos namų gyventojų amžinojo poilsio vietų tvarkymą. Bendrauja su neįgaliųjų organizacijos „Viltis“ žmonėmis, lankosi Vėžaičių globos namuose „Senjorų dvaras“, bendrauja su gyventojais. J. Skulskienės rūpesčiu surinkta medžiaga apie tremtį. Ji 28 metus gieda Gargždų bažnyčios chore. „Skirtingos ir daugialypės jos veiklos – kunkuliuojanti, atvira širdis“, – vaizdžiai apibūdino laureatę renginio vedėja.


Daryti lengviau nei kalbėti
J. Skulskienė prisipažino, kad šis apdovanojimas jai netikėtas. „Kas aš būčiau, jei neturėčiau savo komandos? Niekas. Vienas filosofas yra pasakęs: jeigu nori gyventi sau, gyvenk dėl kitų. Tai iš tiesų labai svarbu, – kalbėjo laureatė. – Kai mane „įstūmė“ į TAU valdžią, galvojau, kad taip turi būti. Mokykloje atrodė, kad myliu tik vaikus, nes mačiau tik juos. Dabar matau, kad senjorai nelabai skiriasi – taip pat nori žaisti, šokti, dainuoti, juokauti, pažinti.“
J. Skulskienė atskleidė šiemet atradusi save – įsijungusi į naują veiklą: Gargždų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centre pradėjo vaikus mokyti matematikos – padeda ruoštis pamokoms. „Bent vienas vaikas kitąmet ateis į „Vaivorykštės“ gimnaziją ir tikrai mokės matematiką – globosiu, jei tik Dievas leis, kol pabaigs gimnaziją“, – pažadėjo laureatė.
Nominacijos „Taurioji širdis“ padėka pagerbta gargždiškė Aurelija Rapalienė už tai, kad savanoriškai neatlygintinai organizuoja akcijas karo pabėgėliams ukrainiečiams, vaikams su negalia remti, padėti beglobiams gyvūnams. „Ji telkia žmones pagalbai ir pati įsitraukia į veiklas. Uždirbtus pinigus aukoja labdarai. Ir dabar Aurelija aktyviai renka paramą Ukrainai, padeda beglobiams gyvūnams ir neįgaliesiems. Aurelija – filantropė, mūsų rajono pasididžiavimas“, – atskleidė K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė.
A. Rapalienė neslėpė jaudulio – darbus daryti lengviau nei apie juos kalbėti. „Mane labai įvertino, tai pažadu daryti dar daugiau“, – ištarė ji.
Padėka taip pat pagerbta gyvūnų mylėtoja ir gelbėtoja Gražina Balbuckienė. „Apie žmogaus širdį galima spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais“, – pastebėjo renginio vedėja. Gražina beveik 20 metų globoja kaimynų šunis ir kates, kurie nėra rūpestingai prižiūrimi – turi šeimininkus, bet kenčia. Moteris kas rytą juos šeria, vedžioja, kuopia guolį, veža pas veterinarą, parūpina vaistų. Ji padeda ir nelaimės ištiktiems žmonėms.
„Darbus darau tyliai, nesirek­lamuodama, bet kažkas pamatė ir išdavė mane“, – šypsojosi nominantė. Nominuoti G. Balbuckienę pasiūlė kaimynė.
Gargždų bendruomenės pirmininkė Vida Antužienė pasveikino nominantus ir pastebėjo, kad iš jų galima pasimokyti. Ji padėkojo už laiškus, kuriuose buvo siūlomi kandidatai šiai nominacijai.
Vienas iš Gargždų bendruomenės nominacijos „Taurioji širdis“ iniciatorių Vytautas Čeledinas kalbėjo, kad ir kitais metais bus teikiama ši nominacija. „Reikia budėti – nė vienas altruistas geradaris neturi likti nepastebėtas. Džiugu, kad šiemet neinspiruoti kaimynai nominacijai pasiūlė šalia esančius žmones – gražu, kad pamatė“, – pagyrė V. Čeledinas.

Virginija LAPIENĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių