„Tavo idėja“. Gyventojų sumanymai jau virsta realybe

Dalyvaujamojo biudžeto projektai vis sparčiau juda į priekį. Didžioji dalis praėjusių metų laimėtojų jau džiaugiasi Klaipėdos rajono savivaldybės įgyvendintais projektais – sutvarkyta Dovilų karjerų erdve, pastatytais vaikų žaidimų aikštelių įrenginiais, geriamojo vandens fontanėliu, turgaviete ir kitais. Šiemet turėtų būti baigti ir fontanai Priekulėje bei Vėžaičiuose.

Fontanėlis Gargžduose.

Įsibėgėja ir šių metų konkurso gyventojų idėjų realizavimas. Dalis projektų jau prasidėjo, o kitiems liko sudėlioti tik paskutinius taškus.

Klaipėdos rajono gyventojų balsai sėkmę šiemet lėmė šešioms pasiūlytoms idėjoms – Doviluose, Endriejave, Gargžduose, Lapiuose, Dituvoje ir Gobergiškėje. Ir vos tik paskelbus rezultatus buvo pradėtas jų įgyvendinimas. Tad prabėgus vos porai mėnesių nuo laimėtojų paskelbimo jau galima matyti ir rezultatą. Pavyzdžiui, Gobergiškėje gyventojų sumanymo įgyvendinimas jau eina į pabaigą. Atsirado dviračių stovai, lauko scenos stoginė, tiltelis, o sulaukus dar gaminamo dvigubo suolo šalia tvenkinio, projektas bus užbaigtas ir bendruomenė turės naują erdvę.

Aikštelė Lapiuose.

Lapiuose taip pat darbai sparčiai juda. Bendruomenė norėjo sutvarkyti gyvenvietės parko prieigas – įrengti vaikų žaidimo aikštelę ir apšvietimą. Žaidimo aikštelės įrenginiai jau nupirkti ir pastatyti, o apšvietimą planuojama įrengti iki rudens.

Dar praėjusią savaitę buvo surengtas pasitarimas dėl projektoPramogauju, tyrinėju, atrandu“ Gargžduose, kuriame aptarti jo sprendiniai bei detalės. Buvo išsirinktos spalvos, dizainas, toliau vyks procedūros, kad būtų gautas leidimas.

Šiemet antrąjį etapą laimėję doviliškiai artimiausiu metu jau galės džiaugtis naujomis pramogomis erdvėje prie karjerų. Visi pirkimai jau yra įvykę – muzikos instrumentai muzikiniam takui jau gauti, lieka sulaukti tik įrenginių ir pradėti jų montavimą.  Panaši situacija ir su Dituvos sodų pramogų ir sporto erdve – laukiama nupirktų sporto įrenginių. Netrukus vaikų žaidimo aikštelė turėtų būti pradėta montuoti ir Endriejave.

Turgavietė Veiviržėnuose.

„Galima tik pasidžiaugti, kad viskas vykdoma tokiais tempais. Ir čia, be abejonės, didžiausia padėka tenka Sporto centro, seniūnijų, J. Lankučio viešosios bibliotekos, „Minijos“ progimnazijos ir Savivaldybės darbuotojams, kurie daro viską, kad gyventojai savo idėjas kuo greičiau pamatytų realybėje. Didžioji dalis praėjusių metų projektų taip pat jau įgyvendinti. Galime pasimėgauti vandeniu iš Gargždų geriamojo vandens fontanėlio, sportuoti, žaisti, koncertuoti ar džiaugtis aktyviu laisvalaikiu Mazūriškėse, Venckuose, Doviluose, Kvietiniuose. Netrukus turėtų būti baigta tvarkyti Kapstato ežero pakrantė, prekybininkai jau gali savo produkciją pardavinėti naujai įrengtoje Veiviržėnų turgavietėje, šią vasarą atsiras fontanas Vėžaičiuose, o Priekulės fontano projektą jau vertina ekspertai ir, kai tik bus gauta teigiama išvada, pirksime rangos darbus ir pradėsime jo įrengimą. Tad sparčiai žengiame į priekį, o jau rudenį visus vėl kviesime teikti naujas idėjas, kurios praturtins mūsų rajoną“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių