„Tavo idėja“:prasideda balsavimas – laikas išrinkti geriausias idėjas

Jau nuo šiandien prasideda balsavimas už gyventojų idėjas. Kaip ir pernai, taip ir šiemet visą mėnesį bus galima balsuoti už, Jūsų manymu, originaliausias, įdomiausiasir labiausiai bendruomenei reikalingas iniciatyvas. Balsuoti gali kiekvienas Klaipėdos rajono gyventojas, kuriam ne mažiau nei 16 metų, o savo balsą galima atiduoti net už tris projektus. Finaliniame balsavimo etape net 20 gyventojų idėjų. Laimės didžiausio gyventojų palaikymo sulaukę pasiūlymai, kuriuos per ateinančius dvejus metus finansuos ir įgyvendins Savivaldybė.

Praėjusių metų lapkritį ir gruodį Klaipėdos rajono gyventojai galėjo siūlyti idėjas, kurios, jų manymu, reikalingiausios bendruomenei, seniūnijai ar rajonui. Tarp siūlomų daugiausiai aktyvių pramogų: „Skate“ parkas Gargžduose, Agluonos tvenkinio dalinis išvalymas, vaikų laisvalaikio oazė Jakuose, riedlenčių, riedučių ir BMX parko įrengimas Sendvario seniūnijoje, vaikų žaidimo aikštelės Atgimimo parke, Gobergiškės parko įkūrimas, Plikių parko lauko scena, treniruoklių aikštelės įrengimas Normantų kaime ir kiti.

Iš viso buvo pateiktos 27 idėjos už beveik 1,4 mln. eurų. Sausį savivaldybės specialistų komanda – architektai, infrastruktūros, biudžeto, projektų valdymo specialistai –nagrinėjo pateiktas gyventojų idėjas.Autorių buvo prašoma patikslinti projektų sumas, įgyvendinimo vietą ir kitus reikalingus duomenis, kad pasiūlymaiatitiktų keliamus reikalavimus. Po vertinimo į finalinį etapą – balsavimą –keliauja20idėjų.

„Balsavimas – vienas svarbiausių etapų. Jis prasideda šiandien ir vyks iki kovo 2 dienos, per kurį mūsų rajono gyventojai galės apsispręsti, kam atiduoti savo balsą. Kiekvienas galės balsuoti net už tris projektus. O kad kiekvienas balsas yra labai svarbus, parodė praėję metai. Nors buvo kalbama, kad laimės projektai, kur gyventojų daugiausiai, akivaizdu, jog svarbiau buvo idėja, o ne gyventojų skaičius, nestarp laimėtojų buvo Kvietiniai, Venckai, Mazūriškiai. Beje, šiemet matome ir dar vieną tendenciją – didelių projektų, kurių vertė iki 100 tūkst., gausą. Tai rodo, kad žmonėms svarbu, jog jų projektas būtų naudingas kuo didesniam ratui žmonių, o ne tik konkrečiai gyvenvietei ar bendruomenei“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Balsuoti bus galima dviem būdais. Elektroninę anketą su visais projektais galite rasti čiahttps://apklausa.klaipedos-r.lt.  Jei namie neturite interneto ryšio, priemonių, galite užsukti į bet kurią seniūniją ar J. Lankučio bibliotekos filialą. Čia ne tik galėsite balsuoti, bet, jei kažkas bus neaišku, Jums padės seniūnijos ar bibliotekos darbuotojas. Taip pat bus galima balsuoti ir popieriniu biuleteniu. Jį atsisiųsti galite iš internetinio puslapio www.klaipedos-r.lt , pasirinkus skiltį  „GYVENTOJAI/TAVO IDĖJA“. Užpildę popierinį balsavimo biuletenį, jį galėsite palikti seniūnijų pašto dėžutėse.   

„Kad gyventojams būtų kuo patogiau ir lengviau rinktis už ką balsuoti, pridėjome ir interaktyvų žemėlapį, kuriame pateikiama išsami informacija apie kiekvieną projektą, taip pat ir kaip jis atrodys realybėje, nes dalis projektų autorių pateikė net savo idėjų vizualizacijas. Be to, jau vasario 8–9dienomissavivaldybės „Youtube“paskyroje nuo 17.30 val. iki 19.30 val. bus transliuojami ir projektų pristatymai, kur patys autoriai papasakos apiesavo idėjas. Jiems galėsite užduoti klausimus komentarų skiltyje ir, galbūt, taip dar lengviau apsispręsite, kurie trys projektai yra verčiausi Jūsų balso“, – teigia savivaldybės administracijos direktorius Justas Ruškys.

Interaktyvų projektų žemėlapį rasite čia https://arcg.is/1zXnqn.

Balsavimas vyks iki kovo 2 dienos. Na, o žemiau rasite keletą paprastų taisyklių, kurių kviečiame laikytis balsuojant:

* Už idėjas balsuoti gali tik gyvenamąją vietą Klaipėdos rajone deklaravę gyventojai nuo 16 metų.

* Vienas gyventojas gali balsuoti tik už tris projektus ir tik vieną kartą.

* Elektroniniu būdu balsavus kelis kartus, galioja paskutinis balsavimas.

* Tam pačiam gyventojui balsavus elektroniniu būdu ir užpildžius popierinę balsavimo kortelę, galioja elektroniniu būdu gautas balsas.

* Tam pačiam gyventojui užpildžius kelias popierines balsavimo korteles, nė vienas balsas neįskaitomas.

* Balsavimas prasideda vasario 1-ąją ir baigsis kovo 2-ąją.

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių