Teismui perduota buvusio teisėjo R. Grigo byla dėl kyšininkavimo

Asociatyvi nuotr.

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras teismui perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą bylą, kurioje buvęs teisėjas R. Grigas kaltinamas kyšininkavimu, o keturi asmenys, inicijavę kyšio perdavimą, kaltinami dėl prekybos poveikiu ir papirkimo. 

Ikiteisminį tyrimą atliko STT Kauno valdyba, tyrimui vadovavo Kauno prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Kaltinimai dėl teisėjo papirkimo pareikšti trims Kauno advokatams ir advokatės kontoros darbuotojui. Nustatyta, kad teisėjo papirkimą inicijavo advokatė M. L. ir jos tėvas advokatas B. L., kuris žadėjo pasinaudoti savo pažintimis ir perduoti kyšį teisėjui R. Grigui. Jis susitarė su Kaune dirbančia advokate V. G., kad ji, veikdama bendrai su advokatės kontoros darbuotoju, teisėjo R. Grigo giminaičiu T. G., perduos neteisėtą atlygį. 

Bylos duomenimis, sutartas neteisėtas atlygis buvo perduotas teisėjui jo darbo vietoje, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose. Nustatyta, kad už ne mažesnį kaip 2000 eurų kyšį galimai buvo siekta, kad teisėjas R. Grigas, nagrinėdamas vieno asmens bylą dėl administracinio nusižengimo apeliacine tvarka, paskirtų švelnesnę administracinio poveikio priemonę ir sutrumpintų vairuotojo pažymėjimo atėmimo terminą nuo 12 iki 3 mėnesių. 

Atliekant kratą teisėjo gyvenamojoje vietoje, R. Grigas bandė naikinti įrodymus. Jam buvo skirta kardomoji priemonė – rašytis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su nurodytais asmenimis. 

LR Prezidentas Gitanas Nausėda, susipažinęs su generalinės prokurorės teikimu ir STT raštu inicijavo kreipimąsi į Teisėjų tarybą ir R. Grigą atleido iš pareigų, pažeminus teisėjo vardą.  

Teisėjui R. Grigui pareikšti kaltinimai dėl kyšininkavimo pagal BK 225 straipsnio 2 dalį. Jis kaltės nepripažįsta. Pagal minėta BK straipsnį, valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjęs ar sutaręs priimti kyšį, arba priėmęs kyšį už neteisėtą veikimą arba neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų. 

Visiems kyšio perdavimo tarpininkams pareikšti kaltinimai dėl prekybos poveikiu ir papirkimo pagal BK 226 straipsnio 2 dalį ir 227 straipsnio 2 dalį. 

Byla perduota Kauno apygardos teismui. 

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių