Teismui perduota nelegalių ginklų ir šaudmenų laikymo byla

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje 37-erių metų Gargždų gyventojas kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis.


Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas.
Policijos pareigūnai, atlikdami tyrimą, šių metų balandžio mėnesį darė kratą kaltinamojo namuose Gargžduose, kuriuose rado, įtariama, neteisėtai laikomus du šaunamuosius ginklus – pistoletus „Walther PPK“ ir „TT“. Nuo ginklų buvo panaikinti jų identifikacijos numeriai. Turimais duomenimis, vyras minėtus pistoletus laikė savo gyvenamojo buto balkone. Tęsiant tyrimą, buvo patikrintos ir motociklininkų klubo, kurio narys yra kaltinamasis, patalpos. Jose taip pat rasta galimai nelegaliai laikomų daiktų – 45 vnt. šaudmenų. Tyrimo duomenimis, vyras leidimo laikyti nurodytus ginklus ir šaudmenis neturėjo. Policijos pareigūnai minėtus neteisėtus radinius paėmė iš kaltinamojo.
Gargždiškiui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 253 straipsnio („Neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprog­menimis ar sprogstamosiomis medžiagomis“) 1 dalį. Už tai asmuo gali būti baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmams.


Parengta pagal www.prokuraturos.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių