Sumažėjo skaudžių eismo nelaimių

Karantino laikotarpiu sumažėjo skaudžių eismo įvykių, tačiau kaip ir anksčiau girti vairuotojai nesibodi sėsti prie vairo. Smurto artimoje aplinkoje nepadaugėjo, vagystėse irgi pokyčių nėra. Dauguma prokurorų dirba nuotoliniu būdu. Tačiau švelnėjant karantinui pradedama saugiai organizuoti viešus teismo posėdžius, kurie buvo atidėti.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės Gargžduose dirbantys prokurorai prasidėjus karantinui iš pradžių atostogavo, turėjo nedarbingumo pažymėjimus arba dirbo nuotoliniu būdu – vieši teismo posėdžiai nevyko. Savo kabinete liko tik prokuroras Darius Alekna, o kiti darbo kabinetus įkūrė savo namuose.

Pasak jo, karantino metu labai sumažėjo eismo įvykių, kuriuose sužeisti arba žuvo žmonės. „Kovo-balandžio mėnesiais penkiuose Klaipėdos apskrities rajonuose – tik trys šie eismo įvykiai, kai anksčiau būdavo 10–15, – dėstė prokuroras. – Juk šiuo laikotarpiu eismas aprimęs, keliuose mažiau automobilių.“ Tačiau girtų vairuotojų nesumažėjo. Vagysčių statistikoje pokyčių irgi nėra – kaip vogė, taip ir tebevagia.

„Galvojome, jog padidės smurto artimoje aplinkoje atvejų, tačiau smurtaujama kaip ir anksčiau tose pačiose šeimose – ir sunkiai galą su galu suduriančiose, ir turtingose. Matyt, sudėtinga išlaikyti gerus santykius ilgai būnant toje pačioje erdvėje“, – kalbėjo prokuroras Mamertas Paulikas.

Per karantino mėnesius policija atskleidė tiek pat nusikalstamų veikų dėl narkotikų vartojimo kaip ir anksčiau – po vieną dvi. Prokurorai pasiruošę dalyvauti viešuose teismo posėdžiuose, kurie anksčiau nevyko.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių