Tikrino net rinkėjų parašų rašyseną

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.: Lietuvos Prezidentūros vidinis kiemas. Respublikos Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 d. Varžysis 8 kandidatai.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia užbaigusi į Respublikos Prezidentus kandidatuojančių asmenų surinktų rinkėjų parašų patikrinimą. Visi 8 Prezidento posto šiuo metu siekiantys asmenys surinko reikiamą jų dalyvavimą rinkimuose remiančių rinkėjų parašų skaičių. Respublikos Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 d.
Iš viso rinkėjų parašus rinko 11 kandidatų. Gintautas Kniukšta ir Arūnas Rimkus nustatyto 20 tūkstančių parašų skaičiaus nesurinko ir toliau tęsti dalyvavimo rinkimuose nebegalėjo. Aurelijus Veryga parašus surinko, tačiau pateikė prašymą atšaukti pareiškinius dokumentus ir iš tolimesnio dalyvavimo rinkimuose pasitraukė.
Likusių 8 kandidatų surinktus parašus VRK patikrino.
Iš pradžių visi į VRK pristatyti rinkėjų parašų rinkimo lapai buvo nuskenuoti. Pagal gautą informaciją Lietuvos gyventojų registre buvo tikrinama, ar pasirašę asmenys egzistuoja, ar turi teisę rinkti, ar turi Lietuvos pilietybę, ar yra sulaukę tinkamo amžiaus, ar nepasirašė du ir daugiau kartų ir pan.
Kitas parašų lapų tikrinimo etapas – vizualinė įrašų patikra. Jos metu VRK nariai apžiūrėjo kiekvieną įrašą visuose popieriniuose lapuose, sutikrino, ar visi laukeliai parašų lapuose yra užpildyti, ar yra pasirašyta, ar nėra įtarimų, kad keletą įrašų užpildė tas pats asmuo.
Po šios vizualinės patikros, praėjusią savaitę VRK narių siūlymu, Andriaus Mazuronio ir Remigijaus Žemaitaičio pateikti parašų rinkimo lapai buvo perduoti Lietuvos teismo ekspertizės centrui, kad šioje institucijoje dirbantys rašysenos ekspertai patikrintų ir pateiktų išvadas.
Rašysenos ekspertizė parodė, kad ne visus duomenis rinkėjų parašų rinkimo lape pasirašantys rinkėjai užpildė patys ir pasirašė. Pasitaikė tokių atvejų, kai iš rašysenos braižo buvo galima spręsti, kad būta dviejų ar daugiau įrašų, kuriuos padarė vienas ir tas pats asmuo, taip pat – fiksuoti įrašai, kuriuose atskiri vieno rinkėjo užpildytų duomenų fragmentai buvo surašyti skirtingu raštu.
Pasibaigus patikrinimui, buvo surašyti rinkėjų parašų tikrinimo aktai ir konstatuotas galutinis surinktų parašų skaičius.


Pagal VRK informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių