Tiriama galima korupcija Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje tvarkant pavojingas atliekas

Nuotr. Kratų metu pas įtariamuosius rasti grynieji pinigai

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėto pavojingų atliekų iš laivų, esančių Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje, surinkimo ir tvarkymo, piktnaudžiaujant tarnyba ir kyšininkaujant. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje pavojingas atliekas tvarkančios bendrovės direktorius, trys šios įmonės darbuotojai, Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos pareigūnas ir buvęs vieno AB „Klaipėdos vanduo“ padalinio vadovas įtariami korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis: kyšininkavimu, prekyba poveikiu bei neteisėtu pavojingų atliekų gabenimu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2020–2021 metais, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje pavojingas atliekas tvarkančios bendrovės atstovai, įtariama, sistemingai papirkinėjo Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos inspektorių. Už kyšius galimai buvo siekta Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos palankių sprendimų bendrovės atžvilgiu: norimo sprendimo administracinio nusižengimo byloje, taip pat galimai neteisėtų veiksmų tiriant kitų bendrovių-konkurentų veiklą, siekiant užkirsti kelią kitoms bendrovėms dalyvauti pavojingų atliekų tvarkymo viešuosiuose pirkimuose.

Taip pat įtariama, kad buvo sistemingai papirkinėjamas anksčiau vienam AB „Klaipėdos vanduo“ padaliniui vadovavęs asmuo, kad nebūtų kontroliuojamas į AB „Klaipėdos vanduo“ Klaipėdos miesto nuotekų valyklą bendrovės atvežtų nuotekų faktinis užterštumas bei tokiu būdu bendrovė išvengtų papildomo viršnorminės taršos apmokestinimo. Taip pat turima duomenų, kad buvęs vieno AB „Klaipėdos vanduo“ padalinio vadovas galimai reikalaudavo kyšių ir iš kitų bendrovių.

Be to, tiriamos aplinkybės dėl galimai neteisėto pavojingų atliekų gabenimo iš Lietuvos teritorijos, krovinio gabenimo dokumentuose nurodant tikrovės neatitinkančius duomenis. Tyrimo metu bus nustatinėjimas šiomis galimai korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis padarytos žalos valstybei ir aplinkos apsaugai dydis.

Asmenys, iš kurių galėjo būti reikalauta ar provokuota duoti kyšį ir/ar galintys turėti šiam tyrimui reikšmingos informacijos, kviečiami susisiekti su STT Klaipėdos valdyba. Primename, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Klaipėdos valdyba. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Šis ikiteisminis tyrimas atliekamas bendradarbiaujant su Aplinkos apsaugos departamentu prie Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūra prie Aplinkos ministerijos ir AB „Klaipėdos vanduo“.

Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių