Trumpieji filmai atkeliauja į Gargždus

Kino renginių metai Lietuvoje visuomet prasideda trumpais, bet filmais, tad ramiausią metų mėnesį ir vėl sudrebins jau 15-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Čia bus galima atrasti visko – meilės ir juoko pro ašaras, įtampos ir tikros dramos.

Geroji naujiena ta, kad šiemet festivalis sausio 13–16 dienomis svečiuosis Gargžduose ir kino teatre „Minija“ pristatys 4 trumpųjų filmų programas. Kiekviena jų vidutiniškai trunka apie pusantros valandos, o ją sudaro vidutiniškai 5 kruopščiai atrinkti filmai iš viso pasaulio, suvienyti tam tikros temos ar žanro.

Sausio 13 d. 20.00 val. prie ekrano žiūrovus pakvies programa „Išsiilgę meilės“. Sakoma, jog žmonėms, linkusiems greitai susinervinti, trūksta meilės. Tačiau meilės vienokia ar kitokia forma mums trūksta nuolat. Šiuose filmuose atsiskleidžia meilė, reikalaujanti kantrybės, pasiaukojimo, tikėjimo laiminga pabaiga, o kartais – tiesiog didesnės mūsų pačių fantazijos. Meilė artimui, geriausiam draugui, laukinei vilkei ir tai – tik kelios istorijos, kurias pamatysite šioje programoje.

Sausio 14 d. 17.30 val. festivalis žiūrovus pakvies pasijuokti ir pristatys programą „Kas čia juokingo?“ Gerą komediją visi įsivaizduoja skirtingai: vieni juokiasi iš šmaikščių dialogų, kiti iš nejaukių situacijų, kuriose atsiduria filmo veikėjai. Vieniems patinka juoktis garsiai, kitiems pakanka keletą kartų nusišypsoti. Vieni juokiasi iš veikėjo ištartų žodžių, kiti iš tylos, sekančios po jų. Vieniems komedija – tai poilsis. Kitiems – sunkus ir alinantis darbas. Penki šios programos filmai naudoja skirtingus komedijų žanrus skirtingai kalbėdami apie žmonių skirtumus.

Sausio 15 d. 17.30 val. kino teatre bus rodoma trumpųjų filmų programa „Scenos iš šeimyninio gyvenimo“. Šeimos ir artimųjų santykiai mūsų gyvenime yra neišvengiami, kai kurie artimi, kai kurie tolimi, tačiau niekuomet nepakeičiami. Dokumentinis, vaidybinis ir eksperimentinis filmai iš skirtingų kampų kels klausimus apie vaikų ir tėvų pasirinkimus, giminės praeities ryšius, nagrinės kultūrinius skirtumus ir netgi komiškai pažvelgs į kasdienes šeimyninio gyvenimo situacijas.

Sausio 16 d. 15.30 val. prie kino teatro ekrano kviečiami mažieji žiūrovai – čia jų dėmesį prikaustys „Animaciniai nuotykiai“. Valandos trukmės programoje vaikams istorijas pasakos įvairiausi personažai – nuo susirūpinusio paukštelio, nuotykius mėgstančio pelėdžiuko ir įsimylėjusio šunelio iki bendrauti trokštančio diktofono, apie greitį svajojančio vežimėlio ir pamokų (ne)praleidžiančio monstriuko. Net 10 įtraukiančių ir edukuojančių istorijų prikaustys mažųjų dėmesį. Tą pačią dieną prieš filmų programą 14.30 val. mažieji kino žiūrovai kviečiami į nemokamas edukacines kūrybines dirbtuves apie animacinių filmukų kūrimą su dailininke Nomeda Jokubaitiene.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių