Turguje – ankstyvieji žiedai ir daigai

Nelepina šiemet pavasaris – žmonės nekantraudami laukia šilumos, kad galėtų sodinti daržoves šiltnamiuose, gėlėmis puošti savo sodybas. Gargždų turguje praėjusį šeštadienį akį traukė našlaičių, daugiamečių gėlių žiedai, pirkėjai apžiūrėjo daržovių daigus. Ne visi augintojai pabrangino savo augalėlius.

Gargždų turgus praėjusį šeštadienį pražydo našlaitėmis. Jų čia atvežė gėlių augintojai iš Girininkų ir Šiūparių. Šiemet daigas kainuoja 80 centų, pelargonijos – po 3 eurus, pakabinami vazonėliai su svyrančiais žiedais – 7–8 eurus. Pamatę kainas pirkėjai per daug nesistebėjo: viskas juk pabrango. Vieni dar žvalgėsi į žiedus, lygino kainą su ankstesniais metais, kai našlaičių daigas kainavo 50–60 centų, o kiti traukė pinigines ir mokėjo.

Žvarbų šeštadienį žmonės dairėsi ir į daržovių daigus. Už ankstyvųjų pomidorų daigą pėžaitiškis daržininkas Petras Dovydaitis prašė 1 euro – tiek pat, kiek pernai. „Nepabranginome, – patikino ūkininkas, nebe pirmus metus čia parduodantis savo užaugintus daržovių daigus. – Šiandien atvežiau ankstyvųjų pomidorų, taip pat balkone puikiai derančių – dėl reklamos. Šiltnamyje žaliuoja 40 rūšių pomidorai.“

Už eurą jis siūlė 4–5 bazilikų daigelius, kuokštelį lapinių salierų ar 15 porų. P. Dovydaitis taip pat atvežė savo šildomame šiltnamyje užaugintų ridikėlių, kurių ryšelis kainavo eurą, šie beregint buvo išgraibstyti. Pluoštelis svogūnų laiškų irgi tiek pat kainavo. „Agurkus patys suvalgome“, – šypsojosi daržininkas.

Gargždų turguje įvairių daugiamečių gėlių siūlė rudgalviškė Rita Kalikienė. Tik pavasaris vėluoja.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių