Turistams žadama daug naujovių

„Nesame pilkas kraštas su nuobodžiais muziejais. Turime, kuo didžiuotis ir ką parodyti“, – įsitikinusi Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė. Anot jos, 2014-aisiais atsiskleis praėjusiais metais vykdytų projektų rezultatai, tad turistams bus pristatyta nemažai naujovių.

Lietuviai atrado Lietuvą

– Ar turizmo sektorius pajuto atsigaunančios ekonomikos poveikį?

– Taip, žmonės pradėjo geriau gyventi, tad drąsiau ir intensyviau naudojasi turizmo paslaugų teikėjų siūlomomis poilsio galimybėmis. Lietuviai keliauja po užsienio šalis, tačiau trumpalaikiam poilsiui vis dažniau renkasi Lietuvą. Klaipėdos rajone nuolat investuojama į infrastruktūrą, tad yra jauku, gražu. Turime nemažai lankomų, dėmesio vertų objektų. Plečiasi ir privataus sektoriaus veikla, pavyzdžiui, Dinozaurų parkas Radailiuose per 5 mėnesius sulaukė 120 tūkst. lankytojų. Rajone veikia 40 kaimo turizmo sodybų ir 38 subjektai teikia kitas apgyvendinimo paslaugas, t. y. turistinių stovyklų, svečių namų, viešbučių ir pan. Pavyksta pritraukti turistų ir iš kaimyninių šalių: Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Skandinavijos.

– Kuo pradžiuginsite Klaipėdos rajono turistus šiais metais?

– Jau kovo mėnesio pabaigoje Drevernos mažųjų laivų uoste bus galima stebėti senovinio kuršių laivo statymo darbus. Rugpjūčio mėnesį jis bus nuleistas į vandenį. Senovinis kuršių laivas statomas pagal XIX–XX a. reisinės modelį, saugomą Gargždų krašto muziejaus filiale Drevernoje. Tikimasi, kad tai padės privilioti turistų į žvejų kraštą Dreverną. Šiam tikslui sukūrėme ir edukacinę 4 val. trukmės programą „Žuvies kelias“. Supažindinsime su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Programoje „Į žvejus eisiu“ krašto folklorą pristatys „Žvejytės“ ir „Pamariukai“. Bus galima mėgautis ne tik plaukimu, bet ir gomurį pamaloninti žuvies patiekalais, per ekskursijas apsilankyti žvejų šeimose. Programa startuos jau gegužės mėnesį.

Kvies „mažasis kruizas“

– Teko išgirsti, kad „Žuvies kelio“ vardu bus pakrikštytas ir išskirtinis vandens turizmo maršrutas?

– Tai visiška naujovė – trijų dienų mažasis kruizas. Iš Drevernos vis labiau populiarėjančiais mažaisiais motoriniais laivais bus plaukiama Drevernos upe į Karaliaus Vilhelmo kanalą, juo per Lankupių šliuzą patenkama į Minijos upę ir plaukiama pasroviui iki Minijos kaimo. Toliau – per Nemuno deltą į marias ir pakrante, aplankant visas prieplaukas, grįžtama į Dreverną. Šis maršrutas išskirtinis tuo, kad visas dienas galėsite mėgautis žuvies patiekalų degustacijomis ir kulinarinio paveldo pristatymais. Puikiai suorganizuotas įdomių kultūros objektų lankymas, nakvynė. Plačiau apie maršrutą informaciją skelbsime savo tinklalapyje gegužę.

– Ar tiesa, kad apjungti paslaugų teikėjus nebuvo lengva?

– Jau seniai svajojome apie Pamario turizmo klasterį, t. y. visų pamario turizmo paslaugų bendrą pardavimą, kad turistams iškart galėtume pasiūlyti konkrečius paslaugų paketus. Ilgai šia linkme dirbome (nuo 2003 m.) ir pagaliau matosi rezultatai. Kviesime į klasterį prisijungti muziejų, Drevernos kultūros namus, žvejus, likusią bendruomenę, Svencelę.

Lankytojams – vėtrungės ir pasai

– Ar Turizmo informacijos centras dalyvauja bendradarbiavimo projektuose?

– Lietuvos pajūrio savivaldybės, taip pat Lenkija, Rusijos federacija vykdome tarptautinį bendradarbiavimo projektą

„TurInfoNet“. Kuriame bendrą informacinę sistemą. Turizmo informacijos centruose veiks informaciniai terminalai. Jie bus pastatyti ne tik viduje, bet ir lauke, kad turistas su norimu objektu susipažintų bet kuriuo paros metu. Čia bus pateikiami ir kultūrinių renginių kalendoriai.

Taip pat dalyvaujame Šilutės kultūros ir pramogų centro projekte „Vėtrungių kelias“, kuris jungia 18 pamario partnerių. Norime prisistatyti kaip vėtrungių kraštas. Tai mūsų identifikacinis ženklas. Vėtrungėms populiarinti pasirinksime netradicinius būdus. Pavyzdžiui, pats turistas, svečiuodamasis lankytinose vietose, susirinks atskiras vėtrungės dalis ir jas „sulipdys“ į visumą. Dar viena naujovė – lankytojo pasas, kuriame bus dedami antspaudai, kur žmogus jau apsilankė. Tai žaidimas, atrakcija, skatinanti vis daugiau pamatyti, pažinti. Be to, atsiras „menų laivai“. Jie kartu su įvairiais ansambliais vyks iš vieno miestelio į kitą. Galėsime išplaukti su „Žvejytėmis“, „Pamariukais“ pas kaimynus į Nidą, Juodkrantę ir koncertuoti. Patys taip pat sulauksime svečių.


  • Birželį vyks dviračių žygis. Šiuo metu yra planuojamas maršrutas.
  • Rugpjūtį, kaip ir kasmet, Klaipėdos turizmo informacijos centras kvies plaukti baidarėmis Minijos žemupio regatoje.
  • Yra kuriami ir nauji maršrutai: apie žydų žudynių vietas; dvarus, dvarvietes ir vandens malūnus; Klaipėdos rajono bažnyčias (Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos krašto); apie siaurąjį geležinkelį; apie gynybinius įtvirtinimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių