Turistų sąskrydyje – vasaros nuotykis gamtoje

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro būrelio „Gargždų turistai“ nariai gaivina vasaros stovyklų tradiciją. Klaipėdos rajono jaunimą vadovai išsivežė į natūralią gamtą Veiviržėnų slėnyje. Čia jų laukė maudynės ne karštame duše, o šaltame Veiviržo upelyje, išsikrovę telefonai, naujos pažintys, žinios, patirtys ir, žinoma, neišdildomi įspūdžiai.

Skatino improvizuoti

Į vasaros nuotykį gamtoje išsiruošė 54 Klaipėdos rajono jaunuoliai iš Gargždų, Dovilų, Endriejavo, Veiviržėnų, Dauparų, Vaitelių. 14–27 metų dalyviai stovyklavietėje praleido penkias paras, kurias su šypsena prisimins dar ilgai.

Pirmąją stovyklautojai susiskirstė į būrius, o gebėjimus išbandė vykusiame talentų šou.

Potyrių troškulys stovyklautojų neatbaidė ir nuo ekstremalių išbandymų. Mat 20 km kelionės baidarėmis metu užklupo stipri liūtis. „Tai buvo išbandymas visiems. Kiaurai sušlapome ir sušalome. Patirtas diskomfortas parodė mumyse tūnančius velniukus. Tad ši kelionė buvo tikrasis susipažinimas. Tačiau pasiūlius vykti namo norinčiųjų neatsirado. Vaikai vieni iš kitų skolinosi rūbus, dalijosi šilta arbata“, – prisiminė „Gargždų turistų“ būrelio vadovas Ernestas Bukauskas.

Nė viena stovykla neįsivaizduojama be sporto žaidimų. Tačiau Klaipėdos rajono jaunimas į šią pramogą nusprendė pažvelgti kitaip. Čia nebuvo tradicinio, iki gyvo kaulo visiems žinomo futbolo ar krepšinio. Juos keitė žaidimai, verčiantys improvizuoti. „Bandėme tumbi jumbi futbolą, kai komandos narių kojos surišamos. Sportininkai kartu ir spyrė, ir griuvo, ir bėgo. Žaidžiant akląjį tinklinį įprastą tinklą keitė juoda plėvelė. Tokios rungtys itin greitina reakciją, ugdo tarpusavio bendravimą, komandiškumo jausmą ir gebėjimą išsisukti iš padėties“, –

pastebi E. Bukauskas.

Idėją palaiko savanoriai

Laisvalaikio centro direktorė S. Karalienė pasidžiaugė, kad beatodairiškai organizuoti stovyklą padėjo KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302 pėstininkų kuopa. Ji jauniesiems turistams parūpino palapines, transportą, lauko virtuvę, inventorių ir apsaugą. 6 savanoriai netgi drauge ir turistavo. Jie jaunuoliams surengė šratasvydžio turnyrą, tad stovyklautojai turėjo galimybę pasijusti tikrais kariais: užsimaskavę kaukėmis, apsišarvavę žirniukais užtaisytais ginklais šaudė į taikinius, mokėsi taktinio judėjimo, bandė perprasti puolimo taktiką. Taip pat pėstininkų kuopos nariai vesdavo rytines mankštas, o vakarais prie laužo dalindavosi su turistais savo sukaupta patirtimi. „Jaunuoliai jais žavėjosi. Savanoriai stovyklos dalyviams buvo idealus atsakomybės, savarankiškumo, ištvermės pavyzdys. Ne vienas jaunas vaikinas prasitarė susigundęs papildyti savanorių gretas“, – sakė S. Karalienė.

Taip pat organizatoriai už visokeriopą pagalbą dėkoja Veiviržėnų kultūros cent-rui, seniūnijai, Jaunimo atvirai erdvei ir Gargždų atviram jaunimo centrui. „500 eurų skyrė ir Klaipėdos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba. Padėjo ir vietiniai gyventojai: kas bulvėmis, kas malkomis, o kas geru žodžiu“, – pridūrė E. Bukauskas.

Skirti daugiau dėmesio vaikų poilsiui

S. Karalienė žavėjosi turistautojų sąmoningumu, iniciatyvumu ir idėjomis. „Atlikti vienokius ar kitokius darbus raginti neteko nė vieno. Priešingai – jie patys skubėjo į pagalbą įtraukdami vieni kitus. Susibūrę jaunuoliai – laisvi, kūrybiški, įdomūs. Tik spėjome sužiūrėti, kas kur vyksta. Viena mergaitė rytais pasiūlė vesti jogą, kiti nuolat sugalvodavo simuliacinių ar sporto žaidimų. Buvome lyg vienas kumštis. Visi kartu ir puodus plaudavome, ir bulves skusdavome. Telefonų ar kompiuterių pasigedome tik pirmosiomis dienomis. Traukėmės išmaniuosius tik norėdami nusifotografuoti“, –

pasakojo S. Karalienė.

Anot E. Bukausko, meluoja tie, kurie sako, kad jaunimas blogas. „Jie ir sportiški, ir drausmingi. Tereikia parodyti tinkamą pavyzdį“, – pridūrė stovyklos vadovas.

S. Karalienė pastebi, kad vaikų vasaros poilsiui derėtų skirti daugiau dėmesio: „Juk kai kuriems dėl ribotų šeimos pajamų vasaros stovykla taip ir lieka svajone.“ Vasaros stovyklų poreikį įžvelgia ir patys turistautojai. Anot jaunosios stovyklautojos Emilijos Suškaitės, tai galimybė per keletą dienų išmokti itin naudingų dalykų ir praplėsti akiratį. „Išnaudojome kiekvieną akimirką. Pasipraktikavau net karinėse pratybose, kuriose susipažinau su „Judu-dengiu“ metodu. Tikiuosi, kad tokių stovyklų bus ir daugiau“, – vylėsi Emilija.

O štai jaunasis turistas Valerijus Beizakas džiaugėsi, kad stovykla atitraukė tiek jį, tiek kitus nuo gyvenimo feisbuke. „Esu įsitikinęs, kad jaunimui reikia kuo daugiau stovyklų, kuriose technologijas iškeistume į gamtą. Įspūdžiai patys geriausi. Visi buvome lygūs, galėjome bendrauti su kuo panorėję, o drauge mokomės dirbti ir komandoje“, – kalbėjo jaunuolis.

Aistė NOREIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių