Tvirtins mokytojų išeitinių išmokų mokėjimo tvarką

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba rinksis į eilinį posėdį gegužės 30 d., antradienį. Dienotvarkėje numatytas 41 klausimas ir 3 informacijos. Posėdyje bus svarstomi ir su švietimu susiję klausimai, vienas iš jų – tvarkos aprašo tvirtinimas, kuriuo vadovaujantis bus skiriamas finansavimas savivaldybės mokyklų mokytojams, kurie nutrauks darbo santykius mokyklose dėl pertvarkos, sumažinus klasių skaičių ar įgijus teisę į pensiją.

<tex>Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pasirašė įsakymą dėl 2023 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu apmokėti. Šiais metais šio aprašo tikslams įgyvendinti skirta 1 mln. Eur visoms Lietuvos mokykloms. Tačiau Klaipėdos rajono savivaldybei skirti tik 16 328 eurai valstybės biudžeto lėšų. Klaipėdos rajono mokyklų pedagogams, įgijusiems teisę į visą senatvės pensiją, paskaičiuotos išlaidos išeitinėms kompensacijoms pagal švietimo įstaigų duomenis sudaro – 76 385 Eur (iš jų savivaldybės prisidėjimas 1/3 – 25 462 Eur, valstybės biudžeto lėšos turėtų sudaryti 50 923 Eur). Jei visiems septyniems planuojantiems iš švietimo įstaigų pasitraukti mokytojams, atsižvelgiant į jų darbo stažą, ir nutraukiant darbo santykius šalių susitarimu būtų išmokėtos maksimalaus galimo pagal aprašą dydžio kompensacijos, iš Savivaldybės biudžeto (be mokymo lėšų) reikėtų 34 595 eurų.

Praėjusią savaitę vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius tikino, kad priėmus šį sprendimą bus teikiamas dar vienas prašymas Tarybai skirti daugiau lėšų šiemet į pensiją išeinančių mokytojų išeitinėms kompensacijoms, nes valstybės skirtų pinigų tikrai nepakaks.

„Bangos“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių