Ukrainos pergalės kaina

Pastarasis pusmetis praėjo kaip pusdienis. Nuo vasario 24-osios paryčių, kai kremlius įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo vykdyti savo ilgai planuotą ukrainiečių tautos genocidą, mėnesiai, dienos ir valandos tiesiog ištirpo.

Ukrainos pergalės, kuri neišvengiamai artėja, kaina bus milžiniška, bet savo kaimynų kraują liejančios rusijos, tokios, kokia ji yra dabar, neišvengiamai laukia totalus kolapsas: putino režimas neturi šansų išgyventi, tuo esu daugiau nei tikras.

Žinoma, lengva pamesti esmę, kai tiek daug įvykių, kurie žaibiškai keičia vienas kitą. Kai kas klausia: o ką aš asmeniškai padariau vardan laisvos Ukrainos, ir ne tik jos? Su kuo atsiranda džiugi proga pasikalbėti – būtinai supažindinu su jau nuveiktais ir būsimais darbais, padiskutuojame, kas man visada malonu.

O su kuo nespėju susitikti asmeniškai – būtinai kviečiu susipažinti su mano 2022 metų pirmojo pusmečio veiklos ataskaita, kurią lengvai rasite paspaudę šią nuorodą: https://bit.ly/3OIEZq1.

Pasinaudosiu proga ir trumpai įvardinsiu tai, kokie veiksmai būtini Ukrainos pergalei. Pirmiausia: Vakarai gali ir privalo būti vieningesni bei principingesni nei bet kada anksčiau, kad pergalė ateitų greičiau, o ne vėliau: t.y. kad būtų išsaugota daugiau ukrainiečių karių, civilių – vyrų, moterų, vaikų, senolių – gyvybių.

Visų Ukrainos draugų dėka Vakarai ir ES karo pradžioje smarkiai susitelkė. Sankcijų paketai šaliai agresorei, pagalba Ukrainai finansais ir modernia ginkluote – ne vienas ligšiolinis tabu buvo peržengtas.

Ukraina kariuomenė jau šiandien atitinka NATO standartus, o ukrainiečiai nuo pat karo pradžios kovoja už savo ir visos Europos laisvę. Ne tik todėl, bet ir todėl jie privalės tapti ir taps pilnaverte ES dalimi. Oficialus ES kandidatės statusas – tik pirmasis žingsnis.

Vakarai ir ES sunkiai, bet, tikiu, įsisąmonins, kad jokie kompromisai su šalimi agresore, žudikais nėra ir negali būti įmanomi. Kaliningrado tranzito (per Lietuvą) klausimui, formuluotei, kurią koreguodama ankstesnius išaiškinimus pasiūlė Europos Komisija, aš nepritariau ir nepritarsiu. Tiek paties sprendimo dvasiai, tiek pačiam būdui, kai Ezopo kalba buvo įsteigta pilkoji zona jau anksčiau priimtų ES sankcijų įgyvendinimo kontekste.

Vakarai už silpnumą ir abejones iš kremliaus dovanų tikrai nesulauks. Taip pat Vakarai nebus apdovanoti, jei karo kontekste neskirs pakankamai dėmesio tautoms, kurių kova už laisvę taip pat yra kruvina ir labai sunki.

Turiu galvoje tiek demokratišką Baltarusiją, tiek po JAV karių išvedimo vėl misiją išgyventi turinčius afganistaniečius. Nors vietos šių ir kitų šalių klausimams ES darbotvarkės viršutinėje dalyje dabar rasti ypač sunku, aš tęsiu savo darbą visuose frontuose.

Veiksmų kalba šiandien yra geriausias kalbėjimo ir veikimo būdas, tai visiems įrodo ir sparčiai artėjanti Suomijos bei Švedijos narystė NATO. Tai, tikiuosi, dar kartą įrodys ir visiškas rusiškų energijos šaltinių boikotas Europoje. Didžiosios ES valstybės privalo neatsilikti nuo Baltijos šalių jau parodyto pavyzdžio.

Su visų jūsų parama Ukrainai, pasiūlymais, kuriais, ačiū, kad randate progos pasidalinti, pergalė artėja. Taigi darsyk kviečiu išsamiau susipažinti su mano pirmojo 2022-ųjų pusmečio veiklos ataskaita bei svarbiausiais darbais. Jūsų pasiūlymų kaip visuomet lauksiu susitikimuose bei visais įmanomais formatais socialiniuose tinkluose, el. paštu ir kitais (http://www.austrevicius.lt/lt/kontaktai-1/).

Gražios vasaros, stiprybės ir Slava Ukraini! Heroyam slava!

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių