Už kyšininkavimą ir prekybą poveikiu kaltu pripažintas buvęs Valstybinės darbo inspekcijos patarėjas – skirta 7 000 Eur bauda

Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino Vilniaus apygardos prokuratūros pareiškimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje pripažino buvusį Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritorinio skyriaus patarėją – vyriausiąjį darbo inspektorių R. T.  kaltu dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu. Teismas asmeniui skyrė 7 000 Eur baudą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT Centrinė tyrimų valdyba, jį kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Bylos duomenimis, tuometinis Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus teritorinio skyriaus patarėjas tiesiogiai iš asmens pareikalavo 400 eurų kyšio ir vėliau priėmė 200 eurų kyšį už pritarimą išduoti statybos objekto užbaigimą patvirtinantį dokumentą.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, tyrimui vadovaujantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Tai teismo sprendimas byloje, kuri atskirta iš didelio masto ikiteisminio tyrimo dėl galimos korupcijos statybų priežiūros srityje Vilniaus miesto savivaldybėje. Šiame pagrindiniame tyrime tiriamos 249 nusikalstamos veikos, įtarimai pareikšti 61 asmeniui.

Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių