Vaikai parodoje kviečia „pasimatuoti“ emocijas

Gargždų krašto muziejuje atidaryta Gargždų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro dailės darbų ir fotografijų paroda „Esu laisvas būti ir kurti“. Ji veiks iki gruodžio 3 d.

Spalvingas jausmų pasaulis

„Savo darbų ir fotografijų paroda mes norime garsiai pasakyti, kad kiekviena emocija, kiekvienas jausmas yra reikalingas ir svarbus. Dar emocijos turi spalvas. Kviečiame kartu su mumis pasinerti į spalvingą emocijų pasaulį ir sukurti nepaprastą jausmų paveikslą. Juk mes visi esame laisvi būti ir kurti“, ‒ taip savo darbų parodą pristatė jaunieji Centro kūrėjai.

Pasak Gargždų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro socialinės darbuotojos Eglės Krasauskienės, šiais metais parodoje norėta akcentuoti ne tik vaikų darbus, bet būtent jų emocijas, jausmus. „Mes galime būti įvairūs, skirtingi. Norėjome ir vaikus išmokyti nebijoti įvardinti savo jausmų, kad mokėtų juos pasakyti, o mes, suaugusieji, mokėtumėme juos išgirsti“, ‒ apie šių metų parodos idėją kalbėjo E. Krasauskienė.

Vilija Dromantienė, Vaikų dienos centro socialinė darbuotoja, antrino, kad idėja surengti tokią parodą kilo dėl to, kad vaikai būna ir pikti, ir liūdni – visokie. „Norime siųsti žinutę visuomenei, kad mus reikia priimti visokius“, ‒ kalbėjo V. Dromantienė ir pridūrė, kad parodai atrenkant nuotraukas stengtasi parinkti būtent tas, kuriose atsispindi vaikų emocijos.

Parodai fotografijos atrinktos iš įvairių išvykų, kasdienių veiklų, kai vaikai būna kartu. Taip pat parodoje eksponuojami ir vaikų piešiniai – fraktalai. E. Krasauskienė pasakojo, kad tai sąmoningai parinktas dailės būdas. Mat taip galima naudoti įvairias spalvas, o kiekvienas vaikų kurtuose fraktaluose galės pamatyti skirtingus dalykus.

Prasmingas laisvalaikis muziejuje

Vaikų dienos centro veiklose dalyvaujanti Akvilė Venckutė džiaugėsi pirmą kartą galėjusi vesti renginį. „Viską sugalvojo vadovės: mes kūrėme piešinius, o tuomet jos sugalvojo ir parodą padaryti. Mes sutikome ir net padarėme šventę. Pirmą kartą buvau vedėja – buvo smagu“, ‒ pasakojo Akvilė, kurios ir piešinys, ir nuotrauka yra parodoje.

Evelinai Šalnytei dalyvavimas tokiame renginyje nebuvo pirmas. „Esu pripratusi dainuoti renginiuose, ne pirmas kartas. Žinoma, jauduliukas buvo. Mes visada noriai dalyvaujame, nes patinka pasirodyti, dainuoti“, ‒ apie kūrybiškas veiklas pasakojo Evelina. Parodoje taip pat galima išvysti jos piešinį ir nuotrauką.

Vaikų dienos centro darbuotojų E. Krasauskienės ir V. Dromantienės teigimu, jau yra susidaręs vaikų branduolys, kurie dalyvauja įvairiose veiklose ir renginiuose. Esą vaikus suburti nelengva, tačiau vėliau jie patiki idėja, o pasirodymo dieną moka susitelkti. „Labai tuo didžiuojamės. Dar mums visada pagelbėja ir kartu repetuoja mūsų muzikos vadovė – Gargždų socialinių paslaugų centro užimtumo specialistė Sniežana Jakienė“, ‒ minėjo E. Krasauskienė.

Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė pasakojo apie ilgametę draugystę su Gargždų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centru. Mažųjų lankytojų muziejus sulaukia visus metus. „Žiūrite mūsų parodas, o dabar mes ateisime pažiūrėti jūsų parodos“, ‒ kalbėjo muziejaus direktorė. Jos pasakojimu, vaikai dažnai lanko parodas, ateina įvairių švenčių metu: per Užgavėnes, Kalėdų laikotarpiu, nepamiršta ir aplanko muziejininkų, kultūros darbuotojų dienomis. „Žinoma, tai darbuotojų nuopelnas, bet ir patys vaikai praeidami gatve pasisveikina, užsuka pas mus. Ateina praleisti laisvalaikį, ‒ pasakojo S. Bučnytė. ‒ Noriu pakviesti ir tuos, kurie turės laiko pasivaikščioti parke, užsukti tų emocijų pasimatuoti, kokią emociją tą dieną jaučia.“ Anot muziejaus direktorės, per skubėjimą, ypač rudenį, mes kartais nesusimąstome, kaip jaučiamės, o ši paroda – galimybė sustoti ir susimąstyti.

Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių