Vaikų žiemos atostogos – laikas smagiems nuotykiams su mažaisiais pasaulio atradėjais

Kai draugai papasakojo, kad per vieną dieną aplankė ne tik Eifelio bokštą ir Trevi fontaną, bet ir Laisvės statulą Niujorke bei Didžiąją kinų sieną, pagalvojau, kad paprasčiausiai juokauja, bet kai parodė nuotraukas, supratau, jog visai čia ne pokštas. Ne pokštas ir tai, kad visus šiuos architektūros šedevrus galima pamatyti Lietuvoje! Kadangi kartu su šeima labai mėgstame keliauti ir išbandyti netradicines pramogas, nutarėme, kad pats laikas savomis akimis pamatyti žiemos šviesų ir muzikos festivalį „Atgyjantys pasaulio stebuklai“.

Kelionė iš sostinės į pajūrį visai neprailgo. Kelyje Klaipėda-Palanga išvydome šventiškai tviskantį Eifelio bokštą, kuris tarsi kelrodė žvaigždė atvedė į magišką žiemos pasaką. Jaučiausi kaip Alisa Stebuklų šalyje. Pasisuki į vieną pusę – šviečia raudonos rožės ir linguoja įvairiaspalvės tulpės. Žengi dar kelis žingsnius ir matai spalvotų drugelių pievą. Kitoje pusėje – žaliai tviskanti gitara, dydžiu lenkianti šiek tiek toliau stovinčius Brandenburgo vartus. Neįprastai jaučiausi ir prie miniatiūrinės Gedimino pilies – kaip Guliveris Liliputijoje.

Vaikams didžiausią įspūdį paliko Romos Koliziejus, kuriame pamatė ne gladiatorių kovas, o labai smagiai šokančius ežiuką, viščiuką, katiną ir kitus gyvūnus. Žiūrėjo kaip užhipnotizuoti ir patys bandė kartoti šokių judesius. Ir jiems puikiai tai pavyko! Antru labiausiai patikusiu miniatiūriniu pasaulio stebuklu tapo Triumfo arka, kuri vieną akimirką skendo liepsnose, o kitą jos siena jau lipo nenuorama elfas. Tokias įspūdingas šviesos projekcijas, lydimas muzikos garsų, buvo galima pamatyti ant žinomiausių pasaulio architektūros kūrinių. Big Benas primena šiuolaikinėje diskotekoje besilinksminantį šokėją, o Tadžmahalas sušvinta tokiomis spalvomis, kad vieną akimirką jautiesi lyg kosmose tarp skriejančių planetų, o kitą – prisimeni vaikystės pasaką apie nuostabų miške stovintį saldainių ir meduolių namelį, prie kurio taip ir norisi prieiti ir paragauti.

Viską apžiūrėję ir padarę turbūt mažiausiai kelis šimtus nuotraukų, prisėdome sušilti jaukiame parko restorane, kur pro langą matosi Eifelio bokštas. Aromatinga Babilono soduose užauginta arbata, kakava ir desertai ne tik sušildė, bet ir suteikė energijos tolimesniems atostogų nuotykiams!

Pasirodo, tikrai įmanoma apkeliauti pasaulį per vieną dieną, pamatyti visus didžiausius pasaulio stebuklus ir pasikrauti tokios magiškos nuotaikos, kuri lydės, atrodo, visus metus.

Paskutinę žiemos festivalio savaitę (iki vasario 25d.) Babilono sodai kviečia kasdien 18:00-21:30 val.

www.babilonosodai.lt 

Klaipėdos r., Kretingalės sen., Letūkų k., Apžvalgos g. 2

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių