„Vaivorykštėje“ šildėmės prie pasakorių laužo

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje Klaipėdos regiono mokytojai ir jų iškalbingi mokiniai kasmet dalyvauja Pasakorių šventėje-konkurse.

Vos mūsų aplinkoje įsivyrauja ilgi, šalti rudens vakarai, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje jaukiai sužiba laužas, kasmet kviečiantis Klaipėdos regiono mokytojus, jų iškalbingus mokinius dalyvauti Pasakorių šventėje-konkurse. Jo sumanytoja – šviesaus atminimo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Toliušienė.


Renginį, skirtą Jaunimo metams, liaudies dainomis ir skudučių melodijomis pradėjo „Vaivorykštės“ choristės, skudučių ansamblio muzikantai, kurių vadovės – mokytojos Laima Rimkienė ir Jūratė Surblienė. Gimnazijos lituanistai, trečiokai, vadovaujami pedagogės Rasos Rusteikienės, pakvietė pasakorius iš Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono mokyklų drąsiai jaustis, įdėmiai klausytis bei vaišintis kepta duona, gardžiais pyragais. Kokių tik negirdėjome istorijų – ir rimtų, ir smagių, ir šiurpių, ir pamokančių. Jas porino ir mažiausieji penktokai, ir vyriausieji gimnazijų trečiokai. Skarotąją komisiją bei plojimų negailinčius žiūrovus labiausiai sužavėjo ir Pasakorių pasakoriumi išrinktas penktokas Benas Naujokas iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos (mokytoja Laimutė Galkauskienė), išraiškingai papasakojęs istoriją „Kumeliuko perėjimas“.

Pasakorių pasakoriumi išrinktas penktokas Benas Naujokas iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos.

Pasakorius buvo apdovanotas pagrindiniu prizu – taupykle, pripildyta vaivorykštiečių surinktais turtais. Kadangi pasakoriai labai labai stengėsi, tai dar vienas titulas atiteko Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos trečiokui Rokui Rapalavičiui (mokytoja Irena Juciuvienė), visus prajuokinusiam savo pasakojimu apie babos išmintį „Nier padėties ba išeities“. Prizas irgi neprastas – tortas, galbūt tas pats, apie kurį gimnazistas ir pasakojo?.. Visiems pasakotojams įteikti padėkos raštai, o jų mokytojams – rašikliai, užrašų knygelės, linkint, kad ir toliau kauptų įdomias istorijas. Nuo konkurso dalyvių tikrai neatsiliko ir svečiai: buvęs gimnazistas, dabar Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Butkus, laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė, Švietimo centro metodininkė Nomeda Skliuderienė – žaismingai papasakoję įvairių istorijų iš gyvenimo. Gimnazijos direktorė Ona Sturonienė, sveikindama šventės-konkurso dalyvius, linkėjo, kad tokia gyvąjį žodį ir bendrystę puoselėjanti tradicija tęstųsi dar ilgai, nes būtent taip jauni žmonės parodo, kokie išradingi, kūrybingi yra. Pasakorių šventė-konkursas baigėsi, bet dalyviai pažadėjo kitais metais vėl susitikti, o rengėjai – ir vėl uždegti šildantį tradicijų laužą.


Zofija VAITKUVIENĖ ir
Nerija VALINČIENĖ,
gimnazijos mokytojos
Gintauto NAŠLĖNO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių