„Vaivorykštės“ gimnazijos šimtadienis atskleidė mokyklos bendruomenės kūrybiškumą

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija tebegaudžia įspūdingo šimtadienio atgarsiais. Šimtadienis – neatsiejama tradicija tapusi abiturientų šventė, pažyminti 100 dienų pradžią iki pirmojo egzamino. Gimnazijos trečiokai ir jų klasių vadovai neriasi iš kailio norėdami paskutinį kartą nustebinti ketvirtokus. Tad pasirengimas šventei, scenarijaus kūrimas prasideda maždaug prieš tris mėnesius, o repeticijoms nepagailima net savaitgalių.


Išbandymas užduotimis
Dėl koronaviruso pandemijos apribojimų gyvas šimtadienis į gimnaziją sugrįžo tik šiemet, jo data dėl įvairiausių priežasčių keitėsi. Bet išaušęs kovo 18-osios gražus rytas žadėjo, kad šventė bus nepakartojama.
Vos praaušus susirinkę gimnazijos vienuoliktokai galutinai užbaigė karpyti, statyti dekoracijas, ruošėsi artėjančiam renginiui emociškai. Dvyliktokai laukė šventės informacijos savo auklėtojų kabinetuose, o 9 valandą gavę žemėlapius su punktų išdėstymo planais suskubo ieškoti vietų, kuriose laukė po du vienuoliktokus su smagiomis užduotimis.
Po kiekvienos įvykdytos užduoties dvyliktokai gavo dėlionės detalę, kurią galų gale turėjo sudėlioti jų klasės auklėtojai. Koridoriuose vis pasirodydavo „policija“, kuri nubausdavo dvyliktokus iš jų atimdama kokią nors detalę, ją atgauti buvo galima „kyšiu“ ką nors nuperkant iš valgyklos. O štai keturios „vienuolės“ liepė abiturientams rašyti tam tikrą priesaiką-laišką trečiokų dievams. Tokių kabinetų su žaismingomis užduotimis buvo 6.
Atlikę visas užduotis abiturientai aktų salės projektoriuje stebėjo įamžintas gimnazijoje akimirkas nuo pat 9 klasės. Buvo daug juoko, šokių, šurmulio kviečiant mokytojus į vakarinę dalį.


„Mafijos“ brangenybės
„Vaivorykštės“ gimnazijos šimtadienis jau ne pirmi metai vyksta Gargždų kultūros centro salėje. Mat mokyklos salė niekaip negali sutalpinti visų trečiokų ir ketvirtokų, kurių klasių yra net A-F. Tad tėveliai, kurie taip pat norėjo pamatyti renginį, turėjo suprasti, kad visi negalės sutilpti ir Kultūros centre, tad pirmenybė teikiama būtent gimnazistams.
Dar neprasidėjus renginiui scenoje linksmos muzikos fone veiksmas jau vyko prie gimnazistams gerai žinomos „Pempininkų“ parduotuvės, o kai likus kelioms minutėms iki šimtadienio pradžios į salę įžengė garbi viešnia – buvusi ilgametė gimnazijos direktorė Irena Pintverytė – kilo ovacijų audra.
Rūpestingai nuo pašalinių ausų ir akių slėpta „Vaivorykštės“ gimnazijos šimtadienio vakaro tema paaiškėjo pakilus Kultūros centro uždangai. Visa gimnazijos bendruomenė akimirksniu pasijautė esanti trečiokų ir ketvirtokų mafijos grupuočių žabangose: vyko aukcionas, buvo varžomasi dėl „vertybių“, pavyzdžiui, už milijonus parduota galimybė valgykloje valgyti prie vieno stalo su mokytojais. Tačiau svarbiausia brangenybe tapo dvyliktokų paslapčių knyga, kurią išvogti iš mafijos seifo panaudotos įvairios priemonės, net ir „barbiškos“ meilės intrigos. Scenoje besivystantys įvykiai, nuolatinė kova tarp grupuočių skatino intrigą, o kas gi čia pats svarbiausias, kas gi tas mafijos „galva“? Gal iš tiesų ne tas lėtai ir išdidžiai scenoje atitinkamais momentais pasirodantis „išmintingasis kurmis“, bet gal gi paplūdimio prekeivis su neblėstančiu šūkiu „karšti beliašai, šaltas alus?..“


Išradingi ir linksmi pasirodymai
Šimtadienio spektaklyje visgi yla išlindo iš maišo: mafijos kartelio galva, išduodanti leidimus, pasirodo besanti „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė. „Brangenybėmis“ pasipuošusi, avinti „loubutinais“ mafijos aukščiausio rango „motinėlė“ ragino gimnazijos bendruomenės šeimą telktis, o abiturientus būti drąsius, niekada nesigręžioti į praeitį, o ryžtingai kovoti dėl gražesnės ateities.
Atsiskleidė dar viena pribloškianti tiesa: pasirodo „motinėlėmis“ besantys ir išradingieji trečiokų auklėtojai Alina Kalinauskienė, Violeta Jurjonienė, Giedra Aliulienė, Nerija Valinčienė ir Giedrius Žemaitis. 
Nustebino ketvirtokų auklėtojai Vidas Vaitkus, Ilma Agajan, Rosita Jankauskaitė, Andželina Papievienė, Giedrė Poškienė ir Jolita Višinskienė, Kultūros centro salėje atidarę Gargžduose ilgai laukiamą baseiną. Jie net surengė asinchroninio plaukimo pasirodymą, palydėtą ilgais aplodismentais su prašymu pakartoti. Klasių vadovai abiturientams aiškiai pasakė: dabar padėsime viskuo, tačiau per egzaminus atsiminkite, kad skęstančiųjų gelbėjimas bus pačių skęstančiųjų reikalas.
Šimtadienio spektaklyje emocijų audros neblėso nė akimirkai. Trečiokų vaidyba, o ketvirtokų klasių nuostabiai atlikti šokiai, smagūs gimnazijos nusipelniusiųjų moksleivių apdovanojimai buvo akivaizdus įrodymas, kokie kūrybiški ir veiklūs buvo šimtadienio scenarijaus kūrėjai ir įgyvendintojai.


Bendrystės paskutinįkart jaudulys
Šimtadienio renginio siela, režisierė, „Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Rasa Rusteikienė sakė, kad šimtadienio temą (mafijos grupuotės) gruodžio pabaigoje pasiūlė patys trečiokai, paskui tema kartu palengva gvildenta, gimnazistai kūrė scenarijų. „Nežinau, ar mums pavyko padaryti staigmeną ir nuslėpti šimtadienio temą, bet tikiuosi, kad taip. Slepiama tema įvairiai: paleidžiami gandai apie kelis variantus, kas nors būtinai „išplepa“ draugams neteisingą temą, „netyčia“ prasitaria ir t. t. Su trečiokų klasių vadovais žaismingai meluojame visiems, kas per anksti smalsauja.“ R. Rusteikienė akcentavo, kad labai didžiuojasi ir mafijos „nariais“, ir ketvirtokų nuoširdžiu pasiruošimu. „Namų darbus“ žaismingai, bet profesionaliai paruošė ir visi klasių auklėtojai, ir „Vaivorykštės“ gimnazijos kartelio „galva“ direktorė O. Sturonienė. „Neišskirčiau vieno mokinio, nes visi labai daug dirbo ir repetavo, nuostabiausių ovacijų sulaukė sukurtas trečiokių panelių šokis ir dramatiškas mafijos porų šokis“, – kalbėjo Rasa.
Abiturientė Gabrielė Petruokaitė dalijasi savo įspūdžiais: „Šventė tikrai pranoko mano lūkesčius. Pirmoji – rytinė – dalis buvo labai smagi, patiko trečiokų sugalvotos originalios užduotys. Mokykloje tvyrojo gera nuotaika, tiek mokytojai, tiek mokiniai džiaugėsi mūsų entuziastingu įsiveržimu į klases. Vakarinė dalis taip pat labai nustebino. Nežinojau, kokia tema laukia, tad eiti į šventę buvo dar įdomiau. Spektaklio pastatymas, kaip ir kasmet, įspūdingas. Netrūko juokingų epizodų, žavėjo aktoriniai ir mokinių, ir pedagogų gebėjimai bei puikus humoro jausmas, o kur dar ir nuostabios choreografijos! Taip pat ir pačiai su klase buvo smagu parodyti tiek ilgai repetuotą šokį! Nors sėdėdama salėje jaudinausi, ant scenos jaučiausi labai laiminga ir negalėjau patikėti, kad turbūt paskutinį kartą šokame visi kartu. Viskas buvo idealiai surežisuota ir, panašu, patiko visiems susirinkusiems salėje. Esu labai dėkinga trečiokams ir mokytojams už surengtą nepamirštamą šventę!“


Akvilė VALSKYTĖ
„Jaunimo erdvės“ puslapio Jaunųjų korespondentų klubo narė, Savanoriškos tarnybos Klaipėdos rajone savanorė (priimanti organizacija NRMLLA)
A. JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių