„Vaivorykštės“ gimnazijos šimtadienyje atskleistos abiturientų nuodėmės

Vasario 9-ąją moderni tikėjimo tema pasiekė Gargždų kultūros centrą – tądien čia jaunatviški „Vaivorykštės“ gimnazijos trečiokai surengė įspūdingą šimtadienį abiturientams. Renginio metu šmaikščiai pašieptos 7 pagrindinės dvyliktokų nuodėmės: gobšumas, pavydas, rūstumas, puikybė, tingumas, gašlumas ir apsirijimas, tačiau tai pateikta subtiliai ir linksmai. Šiemet gimnaziją baigia 187 abiturientai.

Įkurtas linksmybių miestas

Nuo pat ankstyvo ryto ketvirtokai kviesti į ypatingą miestą – Šimtalandą, kuriame įsikūrė nedideli kioskeliai, kviečiantys pasinaudoti jų paslaugomis. Išsiskiriančiai pasipuošė Šimtablaivio skverelis – šviečiančios dekoracijos kvieste kvietė išgerti nealkoholinių kokteilių, tarp kurių buvo net „Gargždų karjeras“ ar „Verygos penktadienis“! Kaip atsiminimą apie šią dieną ketvirtokai galėjo išsitatuiruoti ypatingą simblolį Šimtakojų tatto skverelyje. Šimtavaflių kioskelyje dvyliktokai skanavo vaflius su įvairiais pagardais, tad buvo kur pirštus apsilaižyti!

Muzikos ritmai sukvietė ketvirtokus rinktis netoli aktų salės, kur ypatingą atmosferą sukėlė abiturientų dainuojamos dainos ir giedoto gimnazijos himno ištrauka. Tačiau visa tai susijungė į vieną užduotį – visi jie buvo pakviesti į Darbo biržą, kurioje gavo asmeninius darbdavius, kurie su paslėptomis užuominomis padėjo vykdyti specialias užduotis. Kiekviena komanda turėjo pabuvoti kiekviename Šimtalando skverelyje. Pagrindinis to prizas – pašalpa, tad abiturientams teko iš peties pasistengti.

Mistiškas tikėjimo pasaulis

Žengiant į pagrindinę Kultūros centro salę, sutanomis pasipuošę kunigai ir vienuolės siūlė paragauti paplotėlių ir Kristaus kraujo-vyno. Tai tarsi priešprieša, kuri kardinaliai skyrėsi nuo ryto programos gimnazijoje. Žiūrovus pasitiko Biblijos herojai – Ieva ir Adomas, kurie visų akivaizdoje nuskynė uždraustą vaisių. Kadangi, jų nuomone, juos įskundė salėje esantys žiūrovai, nuspręsta abiturientus nubausti septyniomis nuodėmėmis.

Renginyje sulaukta ir netikėto žaidimo – į sceną pakviestos žymiausios gimnazijos poros Neringa Lankutytė ir Matas Klevinskis, Vytautė Strumylaitė ir Kristupas Polekauskas, Emilija Bertašiūtė ir Ąžuolas Pamedytis, Ieva Maciūtė ir Lukas Jankauskas bei Greta Baužytė ir Tomas Dzedulionis. Merginos turėjo kuo greičiau su šaukštu sugirdyti pusę stiklinės vandens savo antrosioms pusėms. Romantiškiausia pora paskelbti Neringa Lankutytė ir Matas Klevinskis, tad prie simbolinio altoriaus juos sutuokė 2 kunigai.

Išskirtiniams gimnazistams – apdovanojimai

Vakarinė šimtadienio programa taip pat neapsiėjo be apdovanojimų. „Laidos dūzgių organizatoriumi“ tapo Mykolas Galinis. „Rūsčiąja trejybe“ paskelbė Matą Klevinskį, Šarūną Skulskį ir Bernardą Vaitkų. „Laidos privilegijuotaisiais“ vienuoliktokai išrinko net 10 nominantų: Emiliją Bertašiūtę, Aistę Gilvonauskaitę, Lėją Ruseckaitę, Auksę Rumbutytę, Enriką Gailiūtę, Liuciją Gedvilaitę, Ąžuolą Pamedytį, Žilviną Vytį, Kristiną Juciūtę ir Rytį Toleikį. „Laidos smegenų ląstelių“ titulą pelnė Dominykas Špelveris, Erikas Sokolovas, Tadas Abartis, Evelina Rimkutė ir Nojus Mukauskas. „Laidos iššūkiu“ tapo Lukas Jankauskas, „Laidos humoristu“ paskelbtas „GVG memes“ bendraautorius Nojus Jašmontas, o „Laidos proveržio“ titulą pelnė Guoda Rimeikaitė, Tadas Poška, Deividas Knieta, Gabija Gagilaitė ir Dominyka Ambroževičiūtė.

Atskleidė nūdienos aktualijas

Renginyje dalyvavo net 6 vedėjai: Ievos ir Adomo vaidmenį atliko Rugilė Žilevičiūtė bei Paulius Burba, Dievo balsą skleidė Matas Vilimas, kavinėje meilės užuominas Ievai mėtė Judas (Lukas Juškevičius), o oro uoste susipyko Marija (Gilija Šneiderytė) ir Juozapas (Neilas Zaramba). Jie visi įrodė galintys būti teatrališki ir sutelkti visų žiūrovų dėmesį į save.

Gimnazijos direktorė Irena Pintverytė linkėjo, jog dienos, kurias abiturientai praleis kartu, būtų pačios maloniausios. „Norėčiau, kad visi vienas kitam būtumėte dėkingi, geri, nuostabūs, dėmesingi ir kad mes būtume patys šauniausi“, – linkėjo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė.

Džiaugėsi smagiu renginiu

Po renginio IV c klasės auklėtoja Ilma Agajan ypač džiaugėsi švente. „Vienuoliktokai, jūs esat „superiniai“! Kiek atsiranda talentų: šoka vaikinai, šoka merginos. Ačiū jums!“ – džiaugėsi pedagogė. IV e klasės mokytoja Rasa Rusteikienė, išėjusi iš salės, spinduliavo ypatinga nuotaika. „Labai patiko! Visi išėjo pakylėti, laimingi, šveičiam trečiokų keptus keksiukus. Tokia švelni tema, visos 7 nuodėmės pateiktos labai gražiai, korektiškai.“

III d klasės auklėtoja, viena iš šimtadienio organizatorių Vida Mockuvienė neslėpė, jog šventė pasisekė: „Manau, kad viskas šauniai pavyko. Pagaliau nukrito akmenėlis nuo širdies.“ Kita renginio organizatorė Alina Kalinauskienė teigė, kad visi vaikai atidavė save šimtu procentų. „Lauksime kitų metų savo šimtadienio“, – šypsojosi III g klasės auklėtoja. Pagrindinė šventės aktorė Rugilė Žilevičiūtė teigė, kad po šimtadienio jaučia įvairias emocijas. „Dabar po renginio šiek tiek liūdna, bet džiaugiuosi, kad čia atsiskleidė mano naujos savybės. Galbūt tai ženklas, kad turiu sukti kitu keliu“, – svarstė gimnazistė.

Na, o ką apie savo šimtadienį galvoja patys ketvirtokai? Kaip „Jauniklių pastogei“ pasakojo Aistė Gilvonauskaitė, tikriausiai pats didžiausias džiaugsmas yra tada, kai žinai, kad dėl tavęs, draugų ir visų likusių ketvirtokų buvo taip stengtasi, dirbta ir nuoširdžiai laukta. „Man labiausiai patiko šokiai! Visa choreografija buvo super, labai patiko. O nuotaikos tokios, kad liko šimtas dienų iki egzaminų ir iki naujo etapo pradžios“, – mintimis dalijosi ketvirtokė.

„Šimtadienis buvo išties labai smagus, trečiokai nustebino su idėja. Buvo labai smagu pagaliau pamatyti renginį iš žiūrovų pusės. Teigiamos emocijos yra iki dabar!“ – džiaugėsi abiturientė Dominyka Ambroževičiūtė.

Ketvirtokė Akvilė Žiliūtė teigė, kad visą dieną nuo pat ryto užplūdo nepakartojamos emocijos. „Visų pirma dėl to, kad atėjo 4 metus laukta šventė, o antra, trečiokų surengta veikla neleido atsikvėpti nei minutei, visą dieną jautėmės dėmesio centre, viskas vyko apie mus, todėl visi buvome atsipalaidavę ir linksmi. Vakarinė dalis taip pat džiugino širdį ir neleido atsikvėpti visas 3 valandas, buvo įdomu klausyti, stebėti draugus, klasių pasirodymus, gaila, kad tokia šventė vyksta tik kartą gyvenime, bet ji buvo nepakartojamai nuostabi!“ – mintimis dalijosi Akvilė.

Dėkingi už pagalbą

Gimnazijos trečiokai ir jų auklėtojai dėkoja už pagalbą Gargždų kultūros centro bendruomenei: Birutei Oželienei, Astai Vaičiulienei, Giedrei Malunavičienei, gimnazijos valgyklos vedėjai Rimai Malakauskienei, Dianai Ciparienei ir Jūratei Surblienei.

Robertas MACIUS

„Jauniklių pastogės“ korespondentas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių