VAKARŲ LIETUVOJE NETRUKUS PRASIDĖS STRATEGINĖS SVARBOS ENERGETIKOS PROJEKTAS

Situacijos planas

Elektros energija – neatsiejama kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis. Naudodamiesi nenutrūkstamu elektros tiekimu, kasdien galime kokybiškai dirbti, pramogauti, sklandžiai rūpintis buitimi. Siekiant užtikrinti šalies energetinę nepriklausomybę, vykdoma sinchronizacija su žemyninės Europos elektros tinklais. Šis strategiškai itin reikšmingas projektas leis Lietuvai tapti pilnaverte Senojo žemyno elektros infrastruktūros dalyve. Visiškai įgyvendinus minėtą sinchronizacijos procesą, įgysime daugiau savarankiškumo valdant elektros sistemos dažnį ar plėtojant atsinaujinančius elektros energijos išteklius, bendrąja prasme – tapsime aktyvūs bendros ES elektros rinkos dalyviai. Visa tai neabejotinai yra ir nacionalinio šalies saugumo dedamoji.

Savo apimtimi sinchronizacija yra milžiniškas ir ambicingas projektas, todėl sėkmingam tikslui pasiekti darbai yra suskirstyti į smulkesnius sinchronizacijos programos projektus. Visi jie Lietuvos Vyriausybės patvirtinti kaip turintys strateginę svarbą valstybei.

Vienas iš jų – statytojo LITGRID, AB įgyvendinami 330 kV oro linijos DarbėnaiBitėnai statybos darbai. Projekto darbus vykdo tiekėjų grupė, susidedanti iš AB „Kauno tiltai“ ir UAB „LITENERGOSERVIS“ (Rangovas). Šie pokyčiai apims ir jūsų rajono teritoriją, todėl naudinga žinoti, kas konkrečiai bus atliekama.

Statybos darbų pradžia: 2022 m. III ketv. (Klaipėdos rajone)

Statybos darbų pabaiga: 2025 m. II ketv.

Projekte numatytas atramų (294 vnt.), laidų, linijinės armatūros keitimas. Oro linijos rekonstrukcijos darbai bus vykdomi esamos oro linijos apsaugos zonoje. Didžioji dalis projekte esančių naujų atramų numatoma statyti esamų atramų vietose. Dalis naujų atramų vietų bus perstumiamos į iš anksto su žemės sklypų savininkais suderintas naujas pastatymo vietas. Be to, visos naujų atramų vietos numatytos neišeinant iš oro linijos apsaugos zonos. Baigus darbus, Rangovas statybai skirtą plotą sutvarkys bei esant būtinybei atstatys į pradinę būklę.

Minėtas projektas rengiamas jį išskaidant į keturis atskirus projektus:

1. „Inžinerinių tinklų (Elektros tinklų), 330 kV OL Šyša–Bitėnai, Pagėgių sav., rekonstravimo projektas“.

Jame numatoma:

– naujos linijos 330 kV OL Darbėnai–Bitėnai statyba tarp atramos Nr. 316 ir Nr. 389, trasos ilgis 26,729 km;

– 330 kV OL Šyša–Bitėnai nuo esamos atramos Nr. 99 iki Bitėnų TP portalo rekonstravimo darbai, trasos ilgis 26,789 km;

– sumontuoti žaibosaugos trosą su šviesolaidinėmis skaidulomis, trasos ilgis 28,815 km.

2. „Inžinerinių tinklų (Elektros tinklų), 330 kV OL Klaipėda–Šyša ir 330 kV OL Šyša–Bitėnai, Šilutės r. sav. bei 30/330kV Šyšos VE TP statinių Antšyšių k. 10A, Katyčių sen., Šilutės r. sav., rekonstravimo projektas“.

Projekte numatoma:

– naujos linijos 330 kV OL Darbėnai–Bitėnai statyba tarp atramos Nr. 208 ir Nr. 315, trasos ilgis 39,308 km;

– 330 kV OL KlaipėdaŠyša nuo esamos atramos Nr. 236 iki Šyšos TP portalo rekonstravimo darbai, trasos ilgis 35,844 km;

– 330 kV OL Šyša–Bitėnai nuo Šyšos TP portalo iki esamos atramos Nr. 97 rekonstravimo darbai, trasos ilgis 3,418 km;

– sumontuoti žaibosaugos trosą su šviesolaidinėmis skaidulomis, trasos ilgis 42,385 km.

3. „Inžinerinių tinklų (Elektros tinklų), 330 kV OL Klaipėda–Šyša, Klaipėdos r. sav., rekonstravimo projektas bei naujos 330 kV OL Darbėnai–Bitėnai, Klaipėdos r. sav., statybos projektas“.

Projekte numatoma:

– naujos linijos 330 kV OL Darbėnai–Bitėnai statyba tarp atramos Nr. 142 ir Nr. 169, trasos ilgis 25.372 km;

– 330 kV OL KlaipėdaŠyša nuo esamos atramos Nr. 283 iki atramos Nr. 237 rekonstravimo darbai, trasos ilgis 14,28 km;

– sumontuoti žaibosaugos trosą su šviesolaidinėmis skaidulomis, trasos ilgis 27,37 km.

4. „Inžinerinių tinklų (Elektros tinklų), 330 kV OL Grobinė–Klaipėda, Klaipėdos r. sav., rekonstravimo projektas“.

Projekte numatoma:

– esamą viengrandę 330 kV OL Grobinė–Klaipėda, nuo atramos Nr. 307 iki Nr. 357 rekonstruoti į dvigrandę oro liniją, trasos ilgis 19,81 km;

– sumontuoti žaibosaugos trosą su šviesolaidinėmis, trasos ilgis 21,4 km.

Sklandus ir kokybiškas suplanuotų darbų įgyvendinimas pareikalaus ne tik maksimalaus specialistų susitelkimo, bet ir vietos bendruomenės geranoriškumo ir bendradarbiavimo. Iš anksto atsiprašome už laikinus nepatogumus ir dėkojame už kantrybę.

Kilus klausimams ar prireikus išsamesnės informacijos apie projekto eigą, kviečiame kreiptis į AB „Kauno tiltai“ atstovę Jurgitą Jakštienę, tel. nr. + 370 612 29958, el. p. jurgita.jakstiene@kaunotiltai.lt.

AB „Kauno tiltai“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių