Valstybės dieną „Minijos“ jubiliejų vainikavo tautiška giesmė

Šiemet rekordinis skaičius žmonių Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną susirinko 21 val. giedoti himną prie Gargždų kultūros centro. Nešini trispalvėmis bei Ukrainos vėliava, pakiliai nusiteikę gargždiškiai ir miesto svečiai skleidė vienybės, patrio­tiškumo dvasią.
Valstybės dieną paminėtas ir Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ penkiasdešimtmetis. Tautiškų šokių, dainų buvo tiek, kad šilti atgarsiai iki šiol tebeaidi dalyvių, žiūrovų širdyse.


Amžinas jaunystės eliksyras
Valstybės dienos ir „Minijos“ penkiasdešimtmečio renginį vedusi Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė gausiai susirinkusius žiūrovus laiptelis po laiptelio vedė ansamblio istorijos keliais. Ji priminė kolektyvo steigėjo a. a. Vytauto Mačiuičio nuopelnus kuriant ansamblį, supažindino su svarbiausiais pasiekimais, laimėjimais. Aplodismentų negailėję žiūrovai grožėjosi ansamblio dainomis, dvasią pakylėjančiais šokiais. Žiūrėdami į šokėjų švytinčius veidus žiūrovai tarpusavy vienas kitam replikavo, jog šokis, daina – tai amžinos jaunystės eliksyras. Ne veltui „Minijos“ jubiliejaus pabaigoje nusidriekė ilga eilė norinčiųjų pasveikinti kolektyvą.
Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas įteikė padėką ansambliui ir ilgametei vadovei Birutei Oželienei iš Lietuvos kultūros ministerijos ministro Simono Kairio. Dar laukiama padėkos ir iš Nacionalinio kultūros centro. „Be „Minijos“ kolektyvo mūsų rajono kultūrinis gyvenimas yra neįsivaizduojamas, o ir man pačiam yra tekę garbės su jais sušokti vienoje scenoje. Didžiausia padėka meno vadovei B. Oželienei ir visam kolektyvui už jų neišsenkančią energiją, meilę tradicijoms“, – kalbėjo meras. Sveikinimo žodį tarė ir vicemerės Ligita Liutikienė, Violeta Riaukienė. Kaip buvęs minijietis, buvo pakviestas ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Butkus. Jis atvirai sakė, kad stebint šokio sūkuryje besisukančius „Minijos“ kolektyvo narius apėmė geriausios emocijos, prisiminimai. V. Butkus prasitarė neatmetąs galimybės sugrįžti šokti į „Miniją“.


Puoselėtojams – padėkos
Klaipėdos rajono meras B. Markauskas įteikė padėkas šokių ir dainų ansamblio „Minija“ nariams, ilgamečiams liaudiško šokio puoselėtojams: Eugenijui Kundrotui (šoka nuo 1971 m.), Mindaugui Gerdauskiui (nuo 1976 m.), Nerijai Valinčienei (nuo 1980 m.), Audriui Kampui (nuo 1980 m.), Onai Nekrevičienei (nuo 1981 m.), Violetai Jokubaitienei (nuo 1983 m.), Liudvikui Steponavičiui (liaudiškos dainos puoselėtojas nuo 1983 m.), Vilmai Tirevičienei (šoka nuo 1985 m.), Gintarei Pučinskienei (nuo 1991 m.), Dianai Pipirienei (nuo 1991 m.), Audriui Žemguliui (nuo 1992 m.), Mindaugui Oželiui (nuo 1993 m.), Jolantai ir Gediminui Laurinavičiams (liaudiškos kapelos nariai nuo 1997 m.). Pagerbtos ir minijiečių šeimos – Aistė ir Mindaugas Oželiai, Neringa ir Audrius Žemguliai.
Klaipėdos rajoną garsinančio ansamblio „Minija“ vadovai: meno vadovė ir vyr. choreografė Birutė Oželienė, choreografė – Aurelija Urbaitienė, instrumentinės grupės vadovas – Donatas Merkelis, vokalinės grupės vadovė – Genovaitė Putienė, akompaniatorė – Audronė Balsienė.
Valstybės dieną „Minijos“ šokius ir dainas šildė danguje besiritinėjanti saulutė, tarpais palaiminimą siuntė lietus, o nenuorama vėjas išbarstė gražiausius jausmus. Publika juokavo, kad Valstybės dieną ir oras lietuviškas: susirinkusiesiems kliuvo ir saulės, ir lietaus, o akylesni pastebėjo pro debesis neryškią, tačiau švietusią vaivorykštę.

Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ bendruomenė už nuostabią 50-ojo jubiliejaus šventę nuoširdžiai dėkoja geriems bičiuliams ir nuolatiniams rėmėjams: Klaipėdos rajono savivaldybei, Gargždų kultūros centrui, Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos kunigams, klebonui kan. Jonui Paulauskui; UAB „Palva“ (dir. Algirdas Laugalys), UAB „Osteca“ (dir. Arvydas Klova), informaciniams rėmėjams – Klaipėdos rajono laikraščiui „Banga“, portalui mano-gargzdai.lt; ansambliečių šeimoms, draugams ir visiems gargždiškiams. Ačiū Jums!

Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO, autorės nuotr.:
Valstybės dienos ir „Minijos“ jubiliejinio koncerto akimirkos Gargždų kultūros centro aikštėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių