Valstybės tarnautojams – vertinimų bumas

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje sujudimas, mat netrukus prasidės kasmetinis valstybės tarnautojų vertinimas. Vieniems bus suteiktos aukštesnės kvalifikacinės klasės, kurios garantuos didesnį atlyginimą, kitiems yra tikimybė pakilti pareigose ar gauti vardinę dovaną, o treti gali likti it musę kandę.

60 dirbo „labai gerai“

Anot Administracijos Bendrojo skyriaus vedėjos Aldonos Šėmienės, iš viso Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje dirba 115 valstybės tarnautojų. Jų vertinimas susideda iš dviejų dalių. Pirmiausia dirbančiuosius įvertina tiesioginiai vadovai – skyrių vedėjai arba Administracijos direktorius. Vėliau įvertintuosius „labai gerai“ į pokalbį kviečiasi specialiai sudaryta komisija. „Šiemet komisijoje vyks pokalbis su 60 tokių valstybės tarnautojų. 50 buvo įvertinti „gerai“, tad su komisija jie net nesusitiks. 5 – nevertinti, t. y. tie, kurie nėra išdirbę pusę metų“, – aiškino A. Šėmienė.

Komisijos pirmininko pa­reigas, kaip ir pernai, eis Administracijos direktorius Česlovas Banevičius. „Norėčiau, kad visi dirbtų „labai gerai“, vykdytų savo funkcijas, atliktų užduotis laiku. Tačiau, žinoma, atsižvelgiame ir į galimybes. Kas iš to, jei suteiksime klases ir kategorijas, o po to reikės eiti nemokamų atostogų“, – svarstė Č. Banevičius.

Jaučia psichologinį spaudimą

Minėta komisija posėdžiaus jau vasario 5 d. Administracijos direktoriui talkins pavaduotojai: Ligita Liutikienė ir Vidmantas Buivydas, Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė bei Juridinio skyriaus vedėjas Romualdas Bagačiovas. „Asmeninėmis simpatijomis nesivadovaujame. Svarbiausias rodiklis – atlikti darbai“, – tvirtino Č. Banevičius.

Anot L. Kaveckienės, darbas komisijoje išsekina: „Po posėdžio jaučiuosi labai prastai, visgi yra psichologinis spaudimas dėl vertinamojo lūkesčių ir savo atsakomybės teisingai įvertinti. Išsakyti asmeninę motyvuotą nuomonę nėra lengva, tačiau būtina. Žinoma, būtų paprasčiau, jei su viskuo sutikčiau. Tačiau problema ta, kad valstybės tarnautojų vertinimo sistema yra netobula, nėra vienodų vertinimo kriterijų, valstybės tarnautojų veikla labai įvairi. Pasitaiko, jog ir tiesioginiai vadovai prastai suformuluoja užduotis darbuotojams, nenustato aiškių vertinimo kriterijų, todėl vėliau tenka nuvilti jų pavaldinius.“

Pačių komisijos narių, valstybės tarnautojų darbą vertins vadinamoji išorinė komisija, sudaryta daugiausia iš aplinkinių rajonų savivaldybių atstovų. Tačiau pirmininkaus taip pat Č. Banevičius.

Daugiausia – 4 848 Lt

Savivaldybės administracijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Laima Tučienė „Bangai“ sakė, jog tarp darbuotojų tvyro optimistinės nuotaikos: „Žinoma, dar niekas neaišku, tačiau Savivaldybės finansinė padėtis tikrai geresnė nei prieš porą metų. Darbuotojai atsakingai ruošiasi pokalbiui su komisija, o vadovai, kiek žinau, yra geranoriškai nusiteikę.“

Darbuotojams yra dėl ko stengtis. Kaip jau minėta, kvalifikacinės klasės suteikimas lemia didesnį atlyginimą. Už trečią kvalifikacinę klasę mokamas 15 proc. pareiginės algos priedas, už antrą – 30 proc., už pirmą – 50 proc. Pastarąją klasę mūsų Savivaldybėje turi 18 valstybės tarnautojų. Aukščiausia kategorija, nustatyta Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos darbuotojams – 13. Tokių yra 20. „Nors kitose savivaldybėse ne vienas vedėjas jau seniai turi ir 14 kategoriją. Mes kai kuriems siūlysime tik šiemet“, – užsiminė Č. Banevičius.

„Administracijos skyriaus vedėjas, turintis pirmą kvalifikacinę klasę ir 13 kategoriją bei kuriam stažas už ištarnautus metus skaičiuojamas nuo 1990 m., „ant popieriaus“ gauna 4848 Lt“, – informavo Centrinės buhalterijos vedėjos pavaduotoja Rimutė Jurgulienė.


  • Anot Bendrojo skyriaus vyriausiosios specialistės O. Nekrevičienės, pernai komisijai vertinti buvo perduoti 36 valstybės tarnautojai (iš jų 35 įvertinti „labai gerai“ ir 1 „patenkinamai“). Komisija įvertino tik „gerai“ 2 valstybės tarnautojus, 34 – „labai gerai“. Iš pastarųjų 3 įteiktos padėkos, 3 – vardinės dovanos, 8 buvo perkelti į aukštesnes valstybės tarnautojo pareigas, 19 suteikta kvalifikacinė klasė (arba aukštesnė kvalifikacinė klasė), 1 pasiūlyta kelti kvalifikaciją.

  • Administracijos direktorius Č. Banevičius akcentavo, kad darbuotojų įvertinimas neapsiriboja finansine išraiška, t. y. kvalifikacinių klasių suteikimu. Vietoj to valstybės tarnautojai gali būti perkeliami į aukštesnes pareigas arba jiems įteikiamos padėkos, vardinės dovanos. „Niekam ne paslaptis, kad pernai keletui darbuotojų padovanojome po laikrodį. Aišku, tai nebuvo „Roleksai“… Tiesiog gražiam prisiminimui nuo Savivaldybės. Kad ir labai norėčiau, neturime galimybės mokėti premijų. Neužtenkame lėšų kitiems poreikiams užtikrinti“, – dėstė Č. Banevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių