Valstybinių brandos egzaminų kadrilis beveik sušoktas

Asociatyvi nuotr.

Valstybinių brandos egzaminų sesija jau persirito į antrąją pusę, šiandien abiturientai laiko chemijos valstybinį brandos egzaminą, o birželio 26 d. laukia dar fizikos. Tačiau daugumai įtampa jau atslūgo – pagrindiniai egzaminai jau praėjo, beliko sulaukti rezultatų. „Banga“ domėjosi, ar šių metų egzaminų sesija vyko sklandžiai, kokie pedagogų ir mokinių pastebėjimai.


Nuotaikos geros, o rezultatai?
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė informavo, kad šiemet gimnazijoje – 132 abiturientai. Valstybinių brandos egzaminų sesija jau finišo tiesiojoje. „Daugiausia laikančiųjų buvo anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą – 127, matematikos – 119, mažiausiai – informacinių technologijų – tik 3, chemijos – 6, anksčiau būdavo atvejų, kai laikydavo tik 2. Fizikos valstybinį brandos egzaminą iš „Vaivorykštės“ abiturientų laikys 23, tai yra šiek tiek pakilimas“, – kalbėjo O. Sturonienė. Anot jos, informacinių technologijų egzaminą renkasi mažai, nes reikia daug programavimo įgūdžių, dėl to svarbu tobulėti šioje srityje.
Gimnazijos direktorė „Bangai“ teigė, kad egzaminų sesija vyksta sklandžiai, jokių nesklandumų, jos žiniomis, nėra. „Jau 7 egzaminai išlaikyti, liko šiandien vykstantis chemijos ir fizikos. Nuotaikos neblogos, tačiau rezultatai parodys“, – kalbėjo pašnekovė. Ji pastebėjo, kad laikiusieji valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą liko patenkinti temomis. Mokyk­linio lietuvių kalbos egzamino neišlaikė tik vienas mokinys. „Būna, viską parašo, rašinys neblogas, o nepamini autoriaus ir balų netenka. Labai veikia stresas, ne visiems pavyksta susikaupti“, – mintimis dalijosi O. Sturonienė.


Matematikos uždaviniai – ne iš lengvųjų
Matematikos mokytojas Gied­rius Žemaitis sakė, kad šių metų užduotys nebuvo lengvos. „Pats sprendžiau visas užduotis ir padariau dvi klaideles ne sunkiausiuose uždaviniuose, bet antroje dalyje, vadinasi, buvo uždavinių su vadinamaisiais kabliukais“, – sakė G. Žemaitis. Anot jo, šešios dalys buvo iš tikimybių teorijos, ties kuria didžioji dalis mokinių stringa, tik nedaug kam iš mokinių šie uždaviniai patinka. Anksčiau tikimybių teorijos uždaviniai būdavo prie paskutiniųjų, už kuriuos skiriama daug balų, dabar buvo šeši uždaviniai, tačiau leng­vesni ir mažesnės vertės. Toks principas, pasak G. Žemaičio, mokiniams gal ir parankesnis. Mokytojas akcentavo, kad tik­rai buvo ir standartinių uždavinių, kuriuos teisingai išsprendęs mokinys užsitikrina minimalų įvertinimą, reikalingą egzaminui išlaikyti. Tačiau siekiant geresnių įvertinimų reikėjo tikrai daugiau žinių. „Viliuosi, kad šiemet matematikos valstybinio brandos egzamino įvertinimai bus geresni. Aišku, buvo ir užduočių, kurios sudarytos iš kelių dalių, tad suklydus pirmoje, nepadarysi nei antros, nei trečios dalių“, – kalbėjo G. Žemaitis. Jis sakė bendravęs su auklėtiniais po egzamino, pasisakiusieji teigė, kad nebuvo taip sunku, kaip tikėjosi. „Tačiau čia nėra objektyvumo, nes standartiškai pasisako tie, kuriems geriau sekasi“, – pastebėjo pašnekovas.


Istorijos egzamine – nieko šokiruojančio
Pirmadienį abiturientams teko išlaikyti istorijos valstybinio brandos egzamino išbandymą. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos istorijos mokytoja Vida Mockuvienė, kai tik buvo prieinama, peržvelgė egzamino užduotis: „Nebuvo kažko šokiruojančio, netikėto. Visos temos išeitos, kai kurios pakartotos per konsultacijas birželio mėnesį. Įprastas egzaminas: 25 klausimų testo dalis, 4 šaltinių blokai – nuo lengviausio iki sunkiausio. Paskutinis, sakyčiau, rimtas, bet juk ne visiems viską įmanoma atsakyti – čia jau pagal gebėjimus. Daug karikatūrų, rodos, 3 žemėlapiai. Buvo vaikų, kuriems nesisekdavo darbas su žemėlapiais, tai jie nuliūdo. Reikėjo žinoti ir asmenybes… Kad atsakytum į daugumą klausimų, buvo svarbu remtis ir šaltiniais, ir žiniomis“, – akcentavo V. Mockuvienė. Ji apibendrino, kad egzaminas nebuvo lengvas, tačiau kad surinktų minimalų balų skaičių ir gautų minimumą, jos nuomone, galėjo visi laikiusieji. Tačiau sunkiau galėjo būti siekiantiesiems aukščiausių įvertinimų.


Abiturientai dėlioja studijų scenarijus
Pilietiškiausio jaunuolio nominaciją konkurse „Tautiškiausia mokykla“ bei Jurgio Šaulio draugijos premijos laureatė Greta Saulevičiūtė šiemet laikė lietuvių kalbos ir literatūros, anglų, matematikos ir istorijos valstybinius brandos egzaminus. „Išskirti kažkurio egzamino negaliu – visi panašaus lygio. Man sunkiau sekėsi gal anglų kalbos“, – atvirai dėstė Greta. Ji tikisi iš visų egzaminų gauti bent po 50 balų ir daugiau. „Kai mano egzaminų sesija baigta, jausmas labai geras. Pagaliau baigėsi ta įtampa. Tarp mokinių kalbama, kad kas antrus metus egzaminai yra lengvesni, tačiau, kad būtume patekę tarp lengvesniųjų, nepasirodė, bet labai baisūs irgi nebuvo“, – svarstė pašnekovė. Greta planuoja studijuoti politiką arba kūrybos komunikacijas – abi sritys traukia.
Buvusi Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių prezidentė Austėja Norvaišaitė pasakojo, kad laikė lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, istorijos ir technologijų egzaminus. „Man sunkiausias – lietuvių, nes pats svarbiausias. Technologijų egzaminui reikėjo paruošti darbą ir aprašyti. Jį laikiau, nes viena iš alternatyvų, ką galėčiau studijuoti, – interjero dizainas, tai būtų mano trečiasis pasirinkimas“, – sakė Austėja. Merginai gerai sekėsi anglų kalbos egzaminas, jis, anot pašnekovės, lengvesnis nei lietuvių kalbos ir literatūros. Austėja labiausiai svajoja studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vaidybą, antroje vietoje – kūrybines industrijas, kūrybos komunikaciją. „Per egzaminus labai nesijaudinau. Gal dėl to, kad manęs dar laukia stojamieji vaidybiniai į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, dėl jų jaudinuosi žymiai labiau“, – prisipažino Austėja.
Agnė ADOMAITĖ

Verta žinoti
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Žvaginienė: „Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją baigia 132 IV gimnazinių klasių mokiniai, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnaziją – 22, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnaziją – 22. Iš viso – 176.
Pagrindinėje valstybinių brandos egzaminų sesijoje dalyvauja ir 12 eksternų, ir 2 buvę mokiniai.
Birželio 5 d. Gargždų „Minijos“ ir „Kranto“ progimnazijose (vykdymo centruose) vyko lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis brandos egzaminas, jį laikė 161 kandidatas. 18 kandidatų laikė mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą Gargždų „Minijos“ progimnazijos centre.
Birželio 7 d. vyko biologijos valstybinis brandos egzaminas Gargždų „Minijos“ progimnazijoje (vykdymo centre), egzaminą laikė 57 kandidatai iš 59 (2 neatvyko).
Birželio 9 d. Gargždų „Minijos“ ir „Kranto“ progimnazijose (vykdymo centruose) vyko anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas: „Krante“ laikė 126 kandidatai, „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai, iš 127 (1 buvęs mokinys neatvyko); „Minijoje“ laikė 34 kandidatai (19 iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir 15 iš Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos).
Birželio 12 d. vyko geografijos valstybinis brandos egzaminas Gargždų „Kranto“ progimnazijoje (vykdymo centre), kuriame egzaminą laikė 36 kandidatai (35 iš „Vaivorykštės“ ir 1 iš Jurgio Šaulio gimnazijos); 1 kandidatas iš „Vaivorykštės“ gimnazijos neatvyko.
Birželio 14 d. Gargždų „Minijos“ ir „Kranto“ progimnazijose (vykdymo centruose) vyko matematikos valstybinis brandos egzaminas: „Krante“ laikė 63 kandidatai („Vaivorykštės“, Priekulės ir Veiviržėnų gimnazijų) iš 65 (2 neatvyko); „Minijoje“ laikė 71 kandidatas (visi „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai) iš 80 (9 neatvyko).
Birželio 16 d. vyko informacinių technologijų valstybinis brandos egzaminas Gargždų „Minijos“ progimnazijoje (vykdymo centre), kuriame egzaminą laikė 6 kandidatai iš 6 (3 iš „Vaivorykštės“, 2 iš Priekulės ir 1 iš Veiviržėnų).
Birželio 19 d. vyko istorijos egzaminas Gargždų „Kranto“ progimnazijoje (vykdymo centre), kuriame egzaminą laikė 73 kandidatai iš 75, 2 kandidatai iš „Vaivorykštės“ neatvyko.
Birželio 21 d. chemijos valstybinį brandos egzaminą laiko 10 kandidatų (6 iš „Vaivorykštės“ ir 4 iš Priekulės) Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijoje (centre).
Birželio 23 d. rusų k. (klausymo, skaitymo ir rašymo dalys) valstybinį brandos egzaminą laikys 2 Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos kandidatai Klaipėdos uostamiesčio progimnazijoje (centre).
Birželio 26 d. fizikos valstybinį brandos egzaminą laikys 25 kandidatai (23 „Vaivorykštės“ mokiniai ir po 1 iš Veiviržėnų bei Priekulės) laikys Gargždų „Kranto“ progimnazijos centre.
Nacionalinė švietimo agentūra pagrindinės sesijos rezultatus planuoja skelbti iki liepos 13 d.
Pakartotinės sesijos lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinis brandos egzaminas vyks 2023 m. liepos 13 d. Gargždų „Minijos“ progimnazijoje.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių