Vasarą kelių remonto darbai nestoja

„Tikiuosi, kad gyventojai pajuto kelių laistymo sūriu vandeniu naudą ir džiaugiasi mažiau dulkančiais keliais. Rajone kelių būklė nuolat gerėja, investuojame į asfaltavimo darbus, pėsčiųjų ir dviračių takų, šaligatvių įrengimą, jų apšvietimą. Tikiu, kad ir toliau judėsime į priekį ir atliktais darbais gerinsime žmonių gyvenimo kokybę“, – sakė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Č. Banevičius.Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas BANEVIČIUS visą savaitę lankėsi rekonstruojamose gatvėse, dviračių takuose, stebėjo, kaip vykdomi darbai. Apie tai šį kartą ir kalbamės.

Karklės kelio rekonstrukcija – aktualus klausimas ne tik Klaipėdos rajono, bet ir visos Lietuvos gyventojams, nes Kark­lė – labiausiai turistų lankoma vieta mūsų rajone. Kaip vyksta darbai?

Šią savaitę su Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėju Algirdu Ronkumi lankėmės Karklėje, kur vyko gamybinis pasitarimas su rangovais dėl šio kelio rekonstrukcijos, dviračių tako palei Placio gatvę ir automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo darbų.

Kelias Klaipėda–Karklė–Dargužiai – valstybinės reikšmės, todėl projektą vykdome kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Lietuvos automobilių kelių direkcija vykdo važiuojamosios dalies rekonstrukciją, o mes esame atsakingi už pėsčiųjų ir dviračių taką ir automobilių stovėjimo aikšteles. Vienas iš svarbiausių klausimų – kada šie darbai bus baigti. Darbų rangovai AB „Eurovia Lietuva“ pasitarimo metu teigė, kad važiuojamosios kelio dalies rekonstrukciją planuojama baigti rugsėjo mėnesį, o iki spalio mėnesio jau turėtų būti baigti ir pėsčiųjų ir dviračių tako palei Placio g. bei automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo darbai. 3,5 km pėsčiųjų ir dviračių tako Karklėje palei Placio gatvę įrengimas atsieis 1,132 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

Vienas džiugiausių šios savaitės įvykių – dviračių tako Gargždai–Dovilai perdavimas Dovilų seniūnijai. Ar esate patenkintas atliktų darbų kokybe?

Iš tiesų tai buvo vienas laukiamiausų šių metų projektų. 2016 metais prasidėję dviračių tako Gargždai–Dovilai įrengimo darbai kainavo 332 tūkst. eurų. Iš jų – 90,6 tūkst. eurų – Savivaldybės biudžeto lėšos, likę pinigai – Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos.

Apžiūrėję dviračių taką ir įsitikinę, kad ryškių trūkumų nėra, šios savaitės pradžioje perėmėme šį taką iš UAB „Žemkasa“. Įrengtas ne tik dviračių takas, bet ir suoliukai su šiukšliadėžėmis, laipteliai, vedantys prie karjero, atitvarai. Džiaugiuosi, kad rangovai darbus atliko laiku, kokybiškai ir tikiuosi, kad Dovilų seniūnija eksploatuos šį dviračių taką tinkamai, ir žmonės galės ilgai ir saugiai važinėtis vaizdingu maršrutu, einančiu palei Dovilų karjerą.

Taip pat jau ruošiamės ir kitiems dviračių takų įrengimo darbams. Šiuo metu rengiamas dviračių takų Užuovėjos gatvėje ir palei Kretingos plentą Gargžduose darbo projektas, kuriam kitais metais numatyta 175 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto, taip pat teiksime paraišką ir prašysime 142,8 tūkst. eurų finansavimo iš ES.

Asfaltuotais keliais, naujais dviračių takais žmonės nori vykti ne tik į vaizdingas mūsų rajono vietas, bet ir į savo namus. Kai kurie gyventojai pasinaudoja galimybe prie asfaltavimo darbų prisidėti 50 procentų. Šiemet pasirašėme 5 sutartis, kuriomis gyventojai ir Savivaldybė sutarė per pusę finansuoti asfaltavimo darbus. Jau baigta asfaltuoti Purmalių kaime esanti Versmės gatvė. Greit turėtų prasidėti Lelių kaimo Alyvų gatvės asfaltavimo darbai. Šiuo metu vyksta projektų derinimo darbai dėl Purmalių gatvės Purmalių kaime ir Tvenkinio gatvės Ketvergiuose. Taip pat pasirašyta sutartis su Slengių kaimo Agilos gatvės gyventojais, kurie nori išsiasfaltuoti savo gat­vę, jau planuojame reikalingus darbus. Planuojama, kad šiemet Savivaldybė gatvių asfaltavimo darbams, prie kurių 50 procentų prisideda gyventojai, išleis apie 220 tūkst. eurų.

Gyventojai taip pat prisidėjo prie Vytauto g. 27 namo kiemo renovacijos. Kadangi jų namas buvo renovuojamas, tai prie kiemo tvarkymo darbų gyventojams teko prisidėti 40 procentų, o likusias lėšas, apie 12 tūkst., skyrė Savivaldybė.

Ten, kur asfalto nėra, žmonės važiuoja laistomais žvyrkeliais. Ar daug jau šiemet išlaistyta sūraus vandens, kad keliai nedulkėtų?

Sūrų vandenį ant dulkančių žvyrkelių laistome pagal poreikį. Suprantame, kad žmonės nenori springti dulkėmis, todėl žvyrkelių laistymas sūriu vandeniu – reikalinga paslauga, kurią teikia Savivaldybės viešoji įstaiga „Gargždų švara“.

Kol kas vasara pakankamai lietinga, tačiau iki liepos pradžios jau išlaistėmė daugiau nei 2,6 tūkst. kubinių metrų vandens. Tai mums kainavo apie 24 tūkst. eurų. Daugiausia – 594 kubiniai metrai sūraus vandens – buvo išlaistyta Dovilų seniūnijoje. Daugiau nei 300 kubinių metrų – Kretingalės, Dauparų–Kvietinių, Sendvario seniūnijose. Mažiausiai sūriu vandeniu buvo laistyta Judrėnų ir Endriejavo seniūnijose– per abi seniūnijas išlaistyta 100 kubinių metrų sūraus vandens.

Tikiuosi, kad gyventojai pajuto kelių laistymo sūriu vandeniu naudą ir džiaugiasi mažiau dulkančiais keliais. Rajone kelių būklė nuolat gerėja, investuojame į asfaltavimo darbus, pėsčiųjų ir dviračių takų, šaligatvių įrengimą, jų apšvietimą. Tikiu, kad ir toliau judėsime į priekį ir atliktais darbais gerinsime žmonių gyvenimo kokybę.

Ernesta STRAKŠYTĖ

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių