Veikliosios Gargždams padovanojo miesto žiburį

Įgyvendinta Metų mokytojų klubo svajonė

Kūrybiško bendradarbiavimo rezultatas – Veiklių moterų sambūrio dar viena dovana Gargždams – žibintas. Sambūris anksčiau yra padovanojęs suoliuką, gervių skulptūrėles ir kt.

„Tebūnie šviesa“, – simboliniu linkėjimu dar vieną dovaną – originalų žibintą Gargždų miestui – palydėjo Veiklių moterų sambūris, įžiebimo ceremonija vyko pirmadienį pavakare kartu su pedagogais susirinkus knygyno skverelyje. Žibintas padovanotas išpildant Metų mokytojų klubo svajonę, jis pastatytas pasitinkant Tarptautinę mokytojų dieną.


Klaipėdos rajono savivaldybės Aldonos Gedvilaitės-Treijos vardo premija rajone apdovanota jau 19 pedagogų. Neformalaus Metų mokytojų klubo steigimo iniciatorė Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokytoja Stefanija Piaulokienė pavasarį kartu su Švietimo centro direktore Ramute Sirutiene subūrė premijos laureatus pokalbiui apie tai, kokiomis intelektinėmis, kultūrinėmis, šviečiamosiomis iniciatyvomis rajone galėtų dalintis Metų mokytojai. Kūrybiškos mintys susitikime buvo gvildentos kartu su rajono meru Broniumi Markausku. Tuomet buvo aptartos galimybės tobulėti Metų mokytojams edukacijose, dalintis patirtimi su jaunaisiais pedagogais, teikti įdomius pasiūlymus pagyvinant rajono, miesto visuomeninį gyvenimą. Pokalbyje subrendo pasiūlymas, kad Gargžduose reikėtų pastatyti žibintą – ne tik kaip dekoratyvią miesto detalę, bet ir kaip švietimo, kūrybiškumo vertės simbolį šiuolaikiniame pasaulyje.
Neformalus Metų mokytojų klubas finansinės pagalbos įgyvendinant savo sumanymą kreipėsi į Klaipėdos rajone filantropijos idėjas puoselėjantį Veiklių moterų sambūrį ir gavo teigiamą atsakymą. Pirmadienį pavakare sambūrio narės kartu su pedagogais, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Vytautu Butkumi, Gargždų seniūne Indre Žiediene pasidžiaugė gražiu darbo rezultatu – doviliškio tautodailininko, meno kūrėjo Petro Normanto sukurtu originaliu žibintu, kurio meninės detalės priderintos prie anksčiau Veiklių moterų sambūrio miestui už sambūrio lėšas dovanoto bendrystės suolelio. Žibinto projektui pritarė ir vyr. architektas Gytis Kasperavičius, kuris pastebėjo, kad žibintas ir suolelis tarpusavyje puikiai dera: juose atsikartoja gamtos, gėlių motyvai.
Neformalaus Metų mokytojų klubo atstovės – „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytoja Rasa Rusteikienė, pedagogė S. Piaulokienė dėkojo Veiklių moterų sambūriui už atsakingą požiūrį į visuomenines vertybes, už pareigingumą davus žodį padėti. Sambūrio pirmininkė Genovaitė Sinskienė akcentavo, kad sambūrio lėšomis pastatytas meniškas žibintas perduodamas miesto nuosavybėn ir tai yra įpareigojimas Gargždų seniūnijai jį nuolatos prižiūrėti.
Žibinto įžiebimo ceremonijoje gimė dar viena kūrybiška idėja: Gargžduose kurti originalių žibintų alėją. Metų mokytojų klubo atstovų nuomone, kitąmet galėtų būti sukurtas jaunųjų pedagogų žibintas.
Po žibinto įžiebimo ceremonijos renginio dalyvės susispietė prasmingam pokalbiui apie teatrą, knygas svetingame Gargždų knygyne, kūrybiškų idėjų įgyvendintojas nuoširdžiai pavaišinusiame skania kava ir pyragaičiais.


Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių