Veiviržėniškiai sukūrė patriotišką programą

2023 metai skirti ne tik sostinei Vilniui, Klaipėdos kraštui, Šv. Juozapatui, bet ir okupacinės Sovietų Sąjungos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 30-mečiui paminėti. XX a. 9–10 dešimtmečiai Lietuvoje įsimintini: Sąjūdis, davęs pradžią TSRS griūčiai, nepriklausomos Lietuvos Respublikos atkūrimas 1990 m. Kovo 11-ąją, kruvini 1991 m. Sausio 13-osios įvykiai, Rusijos armijos pasitraukimas iš Lietuvos ir paskutinių ešelonų su karine technika „palydos“ 1993 m. rugpjūčio 31 d. Pastaroji data ir paskatino Veiviržėnų kultūros centrą pavartyti istoriją ir prisiminti šį sudėtingą Lietuvai laikotarpį. VKC sutelkė savo skyrius – Judrėnų, Endriejavo – į bendrą teatralizuotą muzikinę programą „Po laisvės vėliava“. Programos leitmotyvas – vėliavos, kaip laisvės simbolio, kelias iki Lietuvos Respublikos nepriklausomybės paskelbimo.
Kuriamoje programoje norima perteikti kultūros žmonių drąsą ir patriotizmo bei tautinės savimonės skatinimą per muziką, dainas, o ypač jų tekstus. Programoje skambės grupių „Fojė“, „Antis“, „Katedra“, „Bix“ dainos, atliekamos Endriejavo moterų ansamblio „Kapstatėlė“, kapelos „Ritin Dobil“, vokalinio instrumentinio ansamblio „Razbaininkų šaika“. To meto patriotines dainas, kurios kvietė visus susiburti ir susivienyti dėl bendro tikslo, atliks mišrus vokalinis ansamblis „Viržis“ ir Jurgio Šaulio gimnazijos merginų ansamblis. Kultūros centro „Netikras teatras“, Endriejavo šokių kolektyvas „Flick“, Judrėnų ir Endriejavo artistai žiūrovams parodys ir primins gyvenimo epizodus iš sovietmečio ir atgavus nepriklausomybę.
Teatralizuotą muzikinę programą „Po laisvės vėliava“ bus galima pamatyti Veiviržėnų kultūros centre Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse kovo 10 d. 19.00 val.
Šią programą dar planuojama parodyti Judrėnų kultūros namuose rugpjūčio 31 d. ir, jeigu bus galimybė, rudenį naujuosiuose Endriejavo kultūros namuose.


Veiviržėnų kultūros centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių