Veiviržėniškių ukrainiečiams dovanotas generatorius – į frontą

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos anglų k. mokytoja, II g klasės vadovė Alma Vanagienė neseniai „Bangoje“ buvo informavusi apie prasmingą gimnazijos vadovų, moksleivių, jų tėvelių, mokyklos pedagogų, darbuotojų, Veiviržėnų seniūnijos gyventojų, daukšaitiškių paramą kovojančiai Ukrainai. IIg klasės mokiniai troško padėti buvusio klasės draugo ukrainiečio Andrejaus Melnyk šeimai žiauraus agresorės Rusijos karo metu. Tad gruodžio mėnesį, prieš didžiąsias metų šventes, gimnazija paskelbė paramos akciją, o dabar jau gavo ir ukrainiečių padėkas.

Geranoriški žmonės paaukojo 1165,63 eurus, kuriuos akcijos organizatoriai paskyrė ne vienai ukrainiečių šeimai. Už paaukotus pinigus buvusio bendramokslio Andrejaus Melnyk šeimai buvo nupirktas naujas, pakankamai galingas generatorius (660 eurų), o kitos prekės buvo paskirtos ne tik Andrejaus, bet ir kitoms, gimnazijai pažįstamoms ukrainiečių šeimoms.

Šią savaitę paramos akcijos organizatoriai sulaukė džiaugsmingų žinių: visos išsiųstos prekės jau pasiekė ukrainiečių šeimas. Prasminga, kad veiviržėniškių širdingai supakuotos dovanos ukrainiečius pasiekė dar šventiniu laikotarpiu. Pedagogei A. Vanagienei moksleivio Andrejaus mama Irina Melnyk, taip pat ukrainietė Julija Osadčuk atsiuntė šilumos kupinus padėkos laiškus ir nuotraukas su veiviržėniškių ir daukšaitiškių dovanomis prie jų namuose papuoštų kalėdinių eglučių.

Ukrainiečių šeimos laiškuose pasakoja, kad juos labai sujaudino dovanos iš Lietuvos, jausdami stiprų palaikymą ir patys jaučiasi esą tvirtesni. „Ačiū Jums visiems širdingai. Esate auksinės širdies žmonės, kuriuos jūs subūrėte aplink save. Gautas dovanas išsiųsime mūsų narsiai kovojančiai kariuomenei“, – lietuviškai žinutę atsiuntė J. Osadčuk.

Moksleivio Andrejaus mama I. Melnyk parašė, kad dovanų gautas generatorius labiau reikalingas ne jų šeimai, bet kovojantiems priešakinėse linijose. „Dabar vyksta labai žiaurūs mūšiai prie Bahmuto, ten pagalbos reikia nuolat. Tad generatorių perdavėme frontui, nuoširdžiausia padėka nuo narsiųjų „Azovo“ kovotojų. Mes tikime mūsų pergale kartu su Jumis“, – jautriai rašo I. Melnyk.

Ukrainiečių šeimos savo laiškus palydėjo nuotraukomis, kuriose atsispindi širdingas dėkingumas visiems padedantiems ir tikintiems Ukrainos pergale.

Parengė Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių