Veiviržėnų gimnazijos bendruomenė žygiavo signataro Jurgio Šaulio keliais

A. VALAIČIO nuotr.: „Signataro Jurgio Šaulio keliais“ – taip vadinasi vakar vykęs pėsčiųjų žygis, kurį surengė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bendruomenė. Balsėnuose gimnazijos žygio renginyje J. Šaulio draugijos vardo premija įteikta vienuoliktokei Monikai Šaulytei. Gimnazistės pavardė atsitiktinai sutampa su Nepriklausomybės Akto signataro pavarde.

„Signataro Jurgio Šaulio keliais“ – taip vadinasi vakar vykęs pėsčiųjų žygis, kurį surengė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bendruomenė, pasitelkdama Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir kitus. 12 km įveikę žygeiviai finišą pasiekė Jurgio Šaulio gimtinėje Balsėnuose: giedojo himną, iškilmingai įteikė Jurgio Šaulio vardo premiją vienuoliktokei gimnazistei Monikai Šaulytei.


Pateisina signataro vardą
„Žygis buvo skirtas pagerbti 1918 m. Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarą, kilusį iš Klaipėdos r., Balsėnų k., dr. Jurgį Šaulį. Labai džiugu, kad Veiviržėnų gimnazija, pavadinta signataro Jurgio Šaulio vardu, jį pateisina visomis patriotinėmis prasmėmis“, – neabejoja J. Šaulio antros eilės provaikaitė, Jurgio Šaulio draugijos pirmininkė Gintarė Sargūnaitė.
Gimnazijos direktorė Laima Navickienė „Bangai“ sakė, kad žygio idėja kilo labai natūraliai: „Esame Jurgio Šaulio, Vasario 16-osios Akto signataro, gimnazija, mums ypatingai svarbu paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Dėl pandemijos uždarose patalpose švęsti uždrausta, renginiai vykti negali, tai nusprendėme organizuoti pėsčiųjų žygį. Kreipėmės į šaulius, kariuomenę, derinome su Savivaldybe, policija. Labai dėkojame visiems padėjusiems ir žygiavusiems. “
Lietuviška atributika pasipuošęs gimnazijos bendruomenės būrys penktadienio rytą išžygiavo iš gimnazijos, ties Balsėnais prisijungė pradinės klasės ir visi nuotaikingai žygiavo iki Jurgio Šaulio gimtinės, kuri pažymėta koplytstulpiu. Čia giedotas himnas, pasisotinta kareiviška koše, bendrauta su kariškiais.

Veiviržėniškių gimnazistų tautinėmis spalvomis papuošta puokštė iškeliaus į Vilnių. Vasario 16-ąją (šiais metais bus vasario 15 d.) LR Prezidentūroje vyksta iškilminga gėlių perdavimo ceremonija, kurios metu Prezidentas perduoda gėlių kompozicijas signatarų giminėms.

Už mokslą ir pilietinę veiklą
Jurgio Šaulio draugijos pirmininkė G. Sargūnaitė informavo, kad Jurgio Šaulio draugijos vardo premija, vadovaujantis 2019 m. spalio 19 d. priimtais draugijos Moksleivių premijos skyrimo nuostatais, pradėta teikti nuo 2020 m. vasario mėnesio. Ši premija yra skiriama Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokiniui/mokinei už išskirtinai gerus mokymosi rezultatus, už itin sėkmingą gimnazijos atstovavimą respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose, už aukštus pasiekimus meno, sporto, kultūros veiklos srityse, už pilietinį aktyvumą ir visuomeninę veiklą. Anot G. Sargūnaitės, ankstesniais metais Jurgio Šaulio draugijos vardo premiją jau gavo dvi 11 klasės gimnazijos mokinės: Dominga Pleikytė ir Austėja Žvirblytė.
Šiais metais Jurgio Šaulio draugijos vardo premija įteikta Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos 11 klasės mokinei Monikai Šaulytei už puikius mokymosi pasiekimus bei visuomeninę veiklą, Lietuvos istorijos saugojimą bei jos sklaidą gimnazijoje ir už jos ribų. Premija yra vienkartė, 200 eurų. Ji yra skiriama iš Jurgio Šaulio draugijos biudžeto (nario mokesčio).

J. Šaulio draugijos vardo premija, kuri įteikta vienuoliktokei M. Šaulytei, džiaugiasi ir jos mokytojai, bendramoksliai, gimnazijos direktorė L. Navickienė.

Suteikė motyvacijos
Premiją gavusi Monika „Bangai“ atvirai sakė, kad gimnazijoje visada stengėsi gerai mokytis, aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, tad ši premija nebuvo visiškai netikėta. „Tačiau, žinoma, tikrai buvo ir kitų mokinių, irgi taip pat vertų ją gauti. Labai smagu, kad buvau pastebėta, įvertinta, tai suteikia motyvacijos toliau siekti savo tikslų. Premijos neiššvaistysiu, o pasidėsiu, gal prireiks mokslams ir pan. Taupysiu.“
Monika pasakojo, kad Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje mokėsi ir jos vyresnis brolis Tadas, ir sesuo Viktorija. „Taip, kartais čia trūksta ir mokytojų, ir pan., sąlygos ne visada pačios geriausios. Tačiau tikrai yra nuostabių pedagogų, kurie įkvepia. Viena iš tokių – mūsų auklėtoja Diana Vepštienė. Jei yra noro, yra ir galimybių. Viską lemia mokinio motyvacija“, – neabejoja Jurgio Šaulio premijos šių metų laureatė Monika.
Bareikų kaime gyvenanti mergina sako, kad tiek šeimoje, tiek švietimo įstaigose visada juto puoselėjamą lietuvybę: „Jei nebūtų Vasario 16-osios, Kovo 11-osios, gyventume kitaip… Ne kartą būtent taip svarstė tėvai. Todėl jaučiu didžiulę pagarbą tiems, kurie prisidėjo prie iškovotos laisvės.“ Tai, kad Monikos pavardė identiška signataro J. Šaulio pavardei, anot jos, tik sutapimas, jokių giminystės ryšių.


Laisvės mėnesiai
Jurgio Šaulio draugijos pirmininkė G. Sargūnaitė sakė, jog visi trys mėnesiai: sausis, vasaris ir kovas jai yra svarbūs istorine prasme, o ir kiekvienas jų yra tarpusavy susiję: „Aš juos vadinu laisvės mėnesiais.“
Vasario 16-ąją G. Sargūnaitę užplūsta nostalgiški jausmai, priverčiantys prisiminti ne tik jos antros eilės prosenelį, Nepriklausomybės Akto signatarą Jurgį Šaulį, bet ir visus 1918 m. Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarus, kurie dėdami parašus tikėjo laisvos, jaunos valstybės – Lietuvos – šviesia ateitimi.
„Esu dėkinga, kad galiu gyventi Nepriklausomoje šalyje. Šį valstybės gimtadienį dažniausiai pasitinku Vilniuje, nes dieną prieš Vasario 16-ąją (šiais metais bus vasario 15 d.) LR Prezidentūroje vyksta iškilminga gėlių perdavimo ceremonija, kurios metu Prezidentas perduoda gėlių kompozicijas signatarų giminėms bei Vasario 16-osios klubo nariams (esu šio klubo narė), kad padėtų prie signatarų kapų ir atminimo įamžinimo vietų“, – paklausta, kaip švęs šiemet Vasario 16-ąją, atsakė G. Sargūnaitė.

Agnė ADOMAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių