Skip to content

„Verslas veža“ ragino sėsti prie savo verslo vairo

Antrasis nemokamų renginių ciklas „Verslas veža“ apsilankys 16 šalies miestų. Verslininkai ir kūrybingos asmenybės įkvepiančiomis istorijomis jau pasidalijo su Šiaulių, Tauragės, Biržų, Raseinių, Plungės ir Klaipėdos miestų bei rajonų jaunimu. Nuo rugsėjo verslumas toliau bus skatinamas Alytuje, Kaune ir kituose šalies miestuose. Renginiai įgyvendinami iš 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų pagal projektą „Galimybės verslui kurtis ir plėstis“ pagal Ekonomikos augimo veiksmų programą. Projekto vykdytojas – VšĮ „Versli Lietuva“. Projekto vertė – 31 300 000 Lt. Visą projektą finansuoja iš ES struktūrinių fondų.

Verslumo potencialas

Organizatoriai Klaipėdoje renginiui pasirinko „Švyturio areną“. Galimybe savo kelio beieškančiajam sužinoti, nuo ko ir kaip pradėti savo verslą ar paversti realybe ilgai savyje brandintas verslumo idėjas, pasinaudojo 1306 uostamiesčio ir rajono dalyviai, dar 863 stebėjo renginį internetu. Renginiu „Verslas veža“ siekiama motyvuoti Lietuvos jaunus, ambicingus ir apie savo ateitį galvojančius jaunuolius įkūnyti savo idėjas versle, suteikti pasitikėjimo savo jėgomis bei išbandyti savo jėgas praktiniuose užsiėmimuose, kurie padės įvertinti esamas žinias bei verslo aplinkos suvokimą. Dalyvavimas projekto renginiuose nemokamas.

Praktiniais mokymais ir žinomų žmonių konsultacijomis kelius į nuosavą verslą jaunimui atveriantis nemokamų renginių ciklas „Verslas veža“ – tai LR ūkio ministerijos ir VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyva, skatinanti jaunuolius kurti savo ateitį patiems, būti iniciatyviems ir sėsti prie savo verslo vairo.

Kviesdamas į renginį VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius kalbėjo, jog Klaipėda ir visas regionas turi didžiulį verslumo potencialą, tačiau jis išnaudojamas tik iš dalies. „Uostamiesčio, kaip ir visos šalies jaunimas, yra ganėtinai verslus, turi idėjų ir ambicijų, tačiau tik retas ryžtasi imtis konkrečių žingsnių. Ypač daug laisvų nišų yra smulkiajame ir vidutiniame versle, paslaugų ir gamybos rinkose. Į šiuos sektorius galėtų ateiti daugiau jaunų žmonių, tačiau tam būtina aktyviau skatinti jų iniciatyvumą ir sudaryti geresnes sąlygas perspektyvių verslo idėjų plėtrai. Manau, daugelį stabdo nežinia – nuo ko pradėti tą verslą, kaip rasti partnerių, klientų ir pan., klausimų išties daug, o atsakymai – migloti. Dažnam trūksta paprasčiausio palaikymo iš patyrusių žmonių, specialistų“, – sakė M. Nocius.

„Kaip rodo mūsų patirtis, tokie renginiai ambicingam jaunimui gali būti gera paskata imtis realiai įgyvendinti savo idėjas ir pradėti dirbti sau. Apie tai, kad verslumas yra aktuali ir įdomi tema, o pasirinktas formatas – patrauklus, geriausiai paliudija pilnutėlės „Verslas veža“ renginių salės, kuriose jau apsilankė per 10 tūkstančių jaunuolių. Neabejoju, kad jiems užpildėme ne vieną svarbią spragą kelyje į nuosavą verslą“, – kalbėjo M. Nocius.

Nuo idėjos iki tikslo

Klaipėdoje verslumo skatinimo renginyje su jaunimu bendravo ir pranešimus skaitė sėkmingi verslininkai, profesionalūs konsultantai, pramogų pasaulio atstovai, vyko komandinių užduočių turnyras. Užsiėmimai vyko 3 salėse.

Kiekvienas renginio dalyvis pildė dalyvio kortelę, o vienas renginio pabaigoje turėjo šansą laimėti planšetinį kompiuterį. Sėkmė nusišypsojo vilnietei verslininkei Julijai Motiejūnienei, kuri verslo reikalais lankėsi Klaipėdoje ir, sužinojusi apie renginį, uostamiestyje užtruko ilgiau. „Negalėjau nenueiti, renginys patiko, ypač T. Vidmanto paskaita. Gaila, kad neįmanoma buvo suspėti visur“, – naudingais patarimais džiaugėsi prizo laimėtoja. Dovaną vilnietė sakė padovanosianti sūnui, studijuojančiam verslo vadybą ir jau pradedančiam savo verslą.

„Verslo greitkelyje“ savo sėk­mės istoriją papasakojo ir patirtimi dalijosi žinomas verslininkas, filantropas Antanas Guoga, drabužių HAPPEAK prekės ženklo ir parduotuvės steigėja Vaida Dambrauskė, kosmetikos linijos „Uoga uoga“ sumanytoja Lena Sokolovska, reklamų kūrėjas, režisierius Tadas Vidmantas, 15 min.lt portalo vyr. redaktorius Rimvydas Valatka, vestuvių planuotoja Laura Vagonė, publicistas, laidų vedėjas, knygų autorius Andrius Užkalnis, muzikantas, dainininkas Jurgis Didžiulis ir kiti.

Praktiniai mokymai apie skirtingų verslų steigimą pavadinti „Verslo vairavimo mokykla“. Čia rinkosi norintieji sužinoti svarbiausius žingsnius steigiant grožio saloną ar SPA, apgyvendinimo ar viešojo maitinimo verslą, nuo ko pradėti mažmeninės prekybos verslą, kaip įsteigti elektroninę parduotuvę ar kaip valdyti finansus.

Verslui naudingų įgūdžių mokymai „Vairavimo įgūdžių centras“ dalijosi patirtimi, kaip pomėgį paversti verslu, kokie privalomi žingsniai nuo idėjos iki rezultato. Veikė ir „Verslo apžiūrų ir konsultacijų centras“, kur buvo galima gauti Valstybinės mokesčių inspekcijos, Lietuvos darbo biržos, „Sodros“, bankininkų ir kitų specialistų konsultacijas.


  • Praėjusiais metais klaipėdiečiai išsiėmė 3968 verslo liudijimus arba beveik 300 daugiau nei 2012-aisiais, o pagal šį rodiklį uostamiestis yra trečioje vietoje. Vilniečiai verslo iniciatyvų skaičiumi Klaipėdą lenkia daugiau nei keturgubai, o kauniečiai – daugiau nei per pusę. Be Klaipėdos, pagal verslo liudijimų skaičių Vakarų Lietuvos regione išsiskiria miesto rajonas, Palanga ir Šilutė.
  • Pagal mažų ir vidutinių įmonių skaičių Klaipėda viršija šalies vidurkį – pernai čia buvo įregistruota 4,7 tokia įmonė 1000 gyventojų ir, palyginti su 2012-aisiais, šis rodiklis ūgtelėjo. Beje, įmonių skaičiaus augimas buvo užfiksuotas ir visame Vakarų Lietuvos regione. Pavyzdžiui, Šilutėje pernai buvo įregistruota net 35 proc. daugiau įmonių nei 2012-aisiais, Palangoje – atitinkamai 33 proc. daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių