Vėžaitiškiai kultūros tiltą nutiesė iki Italijos

Projekto ,,Kultūros ir bendrystės tiltai“ tikslas – paskatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir iniciatyvas įtraukiant vietos bendruomenes bei įstaigas Vėžaičių seniūnijoje – prasmingai pasiektas. Tai įrodėme atstovaudami mūsų kultūrai Italijoje vykusiame festivalyje „International Folklore festival in Rimini“, kuriame dalyvavo 23 kolektyvai iš 10 šalių. Ten užmegzti partnerystės ryšiai su Italijos Emilija Romagna lietuvių bendruomene. Nuoširdi bendrystė tęsiasi ir pirmas bendras renginys vyks liepos 6 d. Minėdami Valstybės dieną, pasitelkdami informacines technologijas, 21 val. tiesime bendrystės tiltus tarp Lietuvos Vėžaičių ir Italijos San Pietro di Casale miestelių.

Nauja projekto patirtis

Džiaugiamės ir esame dėkingi Klaipėdos rajono savivaldybei ir visiems mūsų projekto partneriams ir rėmėjams. Vykstant į tarptautinius festivalius atsiveria galimybės, ypač jauniems žmonėms, saviveiklininkams pristatyti mūsų šalies, rajono kultūrinį palikimą, savitumą. Kelionės motyvuoja ir skatina kūrybiškoms iniciatyvoms vietos bendruomenes ir kolektyvus. Anksčiau tokių projektų teikimo bei įgyvendinimo patirčių nebuvo, todėl šis projektas – startas tarptautinio bendradarbiavimo įgūdžių ir gebėjimų didinimo Vėžaičių bendruomenėje ir seniūnijoje.

Važiuojant į festivalį, Italija mus pasitiko su iššūkiais. Regionas, į kurį vykome, nukentėjo nuo potvynių. Išsiliejo net 9 šio krašto upės. Visi keliai, kuriais buvo galima patekti į Riminio miestą, buvo uždaryti, paskelbta ypatingoji padėtis. Truputį šiurpuliukų, šiek tiek ekstremalaus važiavimo vandeniu ir šaunios mūsų komandos, vairuotojų, puikiai išmanančių savo darbą, dėka vėlai vakare pasiekėme viešbutį. Kelionės metu aplankėme valstybę valstybėje San Mariną, kuris visiškai apsuptas Italijos. Tai miestas-valstybė-kalnas. Šalis, išdidžiai įsikūrusi ant 700 m aukščio kalno, todėl daugelį šimtmečių nenugalima ir išsaugojusi savo sienas. Aplankėme ir vieną didžiausių Europoje uolų sistemą Grotte di Frasassi. Venecijos grožį sunku aprašyti, jį reikia pajausti, išgyventi.

Stiprus bendrystės jausmas

Gražūs prisiminimai grįžta, kai Lietuvos ir Vėžaičių kultūros centro, bendruomenės, seniūnijos ir Žemaitijos vėliavos suplevėsavo viešbučio Riminyje kiemelyje. Čia vyko susitikimas su Emilija Romagna lietuvių bendruomene iš Parmos, kuriai vadovauja pirmininkė Inga Trofimovaitė. Skambėjo lietuviškos ir itališkos dainos, ,,Kepurinės” verpetuose sukosi lietuvaitės. Prisijungė ir nauji mūsų draugai, vaikų folkloro kolektyvas iš Kranj miesto, Slovėnijos. Linksma, iš širdies sklindanti jų muzika ir dainos išjudino kiekvieną. Šventė persikėlė net į gatvę, nepaliko abejingo nei kaimyno, nei praeivio. Pajutome tikrą bendrumo ir draugystės jausmą, esame jiems labai dėkingi už nuostabiai praleistą laiką. Visi skanavome lietuviškus tradicinius patiekalus, dovanojome suvenyrus vieni kitiems.

Išaušusi festivalio diena prasidėjo darbingai repetuojant Adrijos jūros pakrantėje, o išklausę paskutinių meno vadovų nurodymų visi susikaupę išvykome į festivalio vietą. 

Festivalyje – puikus pasirodymas

„International Folklore festival in Rimini“ dalyvavo 23 kolektyvai iš 10 šalių. Jį pradėti teko garbė Vėžaičių kultūros centro vokaliniam ansambliui „Melodija“, kuriam vadovauja muzikalioji Daiva Šilinskienė. Ansamblio pasirodymas buvo puiki festivalio įžanga – elegantiška ir melodinga. Netrukus atėjo eilė ir „Karuselės“ šokėjams. Šaunioji vadovė Ingrida Sutkienė, tarsi geroji dvasia apglėbusi savo kolektyvą, sekė akimis ir širdimi. Viskas sudėliota, sustyguota, todėl labai didžiavomės ir džiaugėmės savo šokėjais. Nuotaikingas šokio pynių, ratelių, grandinėlių žaismas scenoje prikaustė žiūrovų žvilgsnius. Turėjome ir šauniausią palaikymo komandą – vėžaitiškių tėvelius ir draugus iš Slovėnijos. Pasirodymų metu į sceną buvo įneštos Lietuvos ir Vėžaičių vėliavos. Tai išskyrė mus iš kitų kolektyvų, suteikė iškilmingumo ir išdidumo. Išvykome iš festivalio su jausmu, kad Lietuvoje gyvena talentingi, darbštūs, vieningi žmonės. Didžiavomės savo atlikėjais ir stipria komanda.

Bendra gija – „Tautiška giesmė“

Užmegzti partnerystės ryšiai su Italijos Emilija Romagna lietuvių bendruomene bei Slovėnijos folkloro kolektyvu. Džiugu, kad draugystė tęsiasi ir pirmas bendras renginys vyks minint Lietuvai svarbią datą. Liepos 6 d., minėdami Valstybės dieną, pasitelkdami informacines technologijas, tiesime bendrystės tiltus tarp Lietuvos Vėžaičių ir Italijos San Pietro di Casale miestelių. „Tautiška giesmė“ yra mus visus jungianti gija“, – esame įsitikinusios mes, Vaida Bočkuvienė, Vėžaičių bendruomenės pirmininkė, Inga Trofimovaitė, Emilija Romagna lietuvių bendruomenės Italijoje pirmininkė ir Diana Ciparienė, Vėžaičių kultūros centro direktorė.

Tarptautinio projekto „Kultūros ir bendrystės tiltai“ rezultatai pranoko lūkesčius. Nors netrūko iššūkių, nuovargio, bet patirti įspūdžiai ir ryšiai, užsimezgę šitos išvykos metu, stipresni už viską. Su visais dalinamės nuoširdžiais iki ašarų dėkingumo žodžiais. Jie susikaupė mūsų mintyse, širdyse. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie tarptautinio projekto „Kultūros ir bendrystės tiltai“ sėkmės.

Diana CIPARIENĖ

Vėžaičių kultūros centro direktorė

Monikos SUTKUTĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių