Visą savaitgalį – galimybė pasiskiepyti prioritetinėms grupėms

Kovoje su koronavirusu Klaipėdos rajone ir toliau dedamos maksimalios pastangos – visą savaitgalį bus organizuojamas prioritetinių grupių skiepijimas „Vaxzevria“ vakcina be išankstinės registracijos. Diegiamos ir kitos naujovės, kurios, tikimasi, padės greičiau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Skiepijimas – ir šeštadienį, ir sekmadienį

Siekiant intensyvinti skiepijimo procesą Klaipėdos rajone, savaitgalį organizuojamas asmenų, sergančių lėtinėmis ligomis, senjorų, mokytojų, abiturientų ir kitų asmenų iš prioritetinių grupių skiepijimas „Vaxzevria“ (anksčiau vadinta „AstraZeneca“) vakcinomis. Jis vyks gyvos eilės principu.

„Gargždų kultūros centre šeštadienį pasiskiepyti bus galima nuo 9 iki 17 val., sekmadienį – nuo 9 iki 15 val. Norintieji skiepytis turi atsinešti asmens dokumentą. Ar asmuo serga lėtinėmis ligomis, bus galima patikrinti vietoje. Tiesa, ir patys gyventojai gali pasitikrinti iš anksto, prisijungę portale esveikata.lt arba susisiekę su šeimos gydytoju“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) vadovas Justas Ruškys.

Tie, kurie į prioritetinę grupę patenka pagal darbo sritį, turi atsinešti darbuotojo pažymėjimą, darbo sutartį arba darbdavio išrašytą pažymą.

Skiepytis gali ir didelės įstaigos, įmonės ar organizacijos, kuriose dirba ne mažiau kaip 100 darbuotojų. Prieš tai jų vadovas el. paštu migle.mikalauskaite@klaipedos-r.lt turi pateikti norinčių skiepytis darbuotojų sąrašą. Formą galima atsisiųsti Savivaldybės interneto svetainėje www.klaipedos-r.lt.

Apie norą skiepytis – elektroniniu būdu

Jau netrukus startuos ir elektroninė sistema apklausa.klaipedos-r.lt, kurioje Klaipėdos rajono gyventojai galės pareikšti norą skiepytis.

Norintieji pasiskiepyti galės užpildyti anketą, kurioje pažymės savo pasirinkimą – skiepytis bet kuria vakcina ar konkrečiomis, nurodys savo kontaktus. Šie duomenys bus perduoti Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centrui, kuris rajone organizuoja skiepijimo procesą.

„Dabar medikams tenka susisiekti su didžiuliu pacientų skaičiumi. Kai kuriems dėl pasikeitusių kontaktinių duomenų apskritai nepavyksta prisiskambinti. Taigi tikimės, kad ši apklausa ne tik pagreitins skiepijimo procesą, bet ir sumažins šiuo metu gydymo įstaigoms tenkantį krūvį“, – sako Justas Ruškys.

Dar vienas siekis – mobili tyrimų komanda, kuri judėtų po visą Klaipėdos rajoną.

„Didėjant koronaviruso tyrimų poreikiui, turime tikslą artimiausiu metu suburti mobilią komandą, kuri vyktų ne tik į protrūkių vietas, bet, esant poreikiui, pavyzdžiui, ir į seniūnijas“, – vardija ESOC vadovas.

Mobili komanda atliktų antigenų testus, PGR ir kitus reikalingus tyrimus.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-751.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių