Visur gerai, bet namuose geriausia

Apie studijas Klaipėdoje kalba buvę ir esami studentai

Asociatyvi nuotr.

Abiturientai netrukus turės pasirinkti studijų kryptį, profesiją, gyvenimo kelią. Priimant tokius svarbius sprendimus, visiems norisi gauti kuo daugiau naudingos ir patikimos informacijos, tad Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ pašnekovai dalijasi savo patirtimi bei įspūdžiais apie mokymąsi uostamiesčio aukštosiose mokyklose.


Skatina nesustoti domėtis
Toma Liutikė prieš 10 metų baigė Lietuvių filologijos ir režisūros studijas Klaipėdos universitete. Šiuo metu ji dirba komunikacijos srityse su klientais, taip pat turi savo prekės ženklą elekt­roninį knygyną „Kūnas Mags & Books“. Pašnekovė patvirtino, jog studijomis Klaipėdoje tikrai nenusivylė: „Tai, jog baigiau būtent šią specialybę, o ne tik teatro režisūrą, yra didžiausia dovana, nes profesionaliai valdyti kalbą yra daug universaliau ir atveria kur kas daugiau galimybių gyvenime.“ Moteris teigė, kad Klaipėdos universitetas turi nemažai pliusų, pavyzdžiui, unikalios bei išskirtinės studijų programos, kurių neturi joks kitas Lietuvos universitetas, atsidavę, ištikimi šiam miestui dėstytojai. Toma prisimena, jog kiekvieną vasarą turėdavo praktinių užduočių, bet šiuolaikiniams studentams rekomenduoja ties tuo neapsistoti: „Universitetas turi daug kitokių praktinių galimybių: „Erasmus“ studijų ar praktikos galimybės užsienyje, savanorystės programos, dalyvavimas studentų atstovybių bei sąjungų veiklose, jaunimo organizacijų visuomeninėse veiklose ir pan.“ Apibendrindama buvusi studentė paskatino domėtis, eiti, bandyti, dalyvauti, nes studentavimas yra geriausias laikas susikrauti visokeriopos patirties.


Lengvai pritaikomos darbe
Prieš 5 metus Viešųjų ryšių studijų programą Socialinių mokslų kolegijoje baigusi Modesta Jokubauskienė akcentavo, jog studijomis išties džiaugėsi: „Kolegijoje vyravo jaunatviška ir jauki atmosfera, gavau daug praktikos, buvo organizuojami realūs renginiai, kurie suteikė galimybę pamatyti studijuojamos profesijos „virtuvę“, studentai galėjo lankytis įvairiausiuose būreliuose, renginiuose bei nemokamose konferencijose.“ Moteris išskyrė kelis objektus, kurie paliko didelį įspūdį ir kuriuose lankėsi studentavimo metu kartu su dėstytojais, pavyzdžiui, radijo stotis „Lalūna“, Žvejų rūmai, redakcijos ir t. t. Šiuo metu M. Jokubauskienė dirba vadybininke ir puikiai pritaiko žinias, gautas kolegijoje (įmonės viešinimas, internetinės svetainės ir socialinių tinklų priežiūra, bendravimas su esamais klientais, naujų klientų paieška, pardavimas ir kt.). Pašnekovė pridūrė, kad rasti darbą baigus studijas buvo gana paprasta. Būdavo suteikiama galimybė įsidarbinti net studijuojant, o praktikos metu ‒ likti dirbti.


Privalumas – nedaug studentų
Edvinas Laurinavičius, Lietuvos verslo kolegijos Pardavimų ir logistikos vadybos studijų programos antrojo kurso studentas, dėstė, kad studijuoja Klaipėdoje dėl puikaus susisiekimo. „Žinojau, jeigu Klaipėdoje nusibos ar nepatiks, Lietuvos verslo kolegija turi kitą padalinį Vilniuje, todėl visada galėsiu persikelti studijuoti ten“, ‒ sakė pašnekovas. Pasak jo, šiuo metu kolegijoje visos paskaitos vyksta nuotoliniu būdu, tačiau dėstytojai orientuojasi į praktinius pavyzdžius bei žinių pritaikymą gyvenimiškose situacijose, o tai labai pagyvina pokalbį. Paklaustas apie šios kolegijos privalumus, E. Laurinavičius samprotavo: „Nuolatinėse studijose nėra daug besimokančiųjų, o tai leidžia dėstytojams daugiau laiko skirti diskusijoms, palaikyti glaudesnį ryšį su studentais. Taip pat džiaugiuosi, jog turėjau galimybę dalyvauti profesoriaus iš Amerikos paskaitose, kurios paliko itin malonų įspūdį.“ Studentas pridūrė, kad kol kas buvo tik viena pažintinė praktika, kurioje pritaikė teorines žinias, gautas paskaitų metu.


Rūpestinga kolegijos bendruomenė
Klaipėdos valstybinės kolegijos Elektros ir automatikos inžinerijos antro kurso studentas Titas Gomas sakė, kad ši mokslo įstaiga jam patinka dėl dėstytojų, kurie būsimuosius specialistus ruošia ne tik pateikdami „sausą“ teoriją, kurią vėliau galima pritaikyti įvairiose įmonėse, bet ir suteikdami daug praktikos kolegijoje. Gargždiškis dėstė, jog studijos išpildė visus jo lūkesčius: „Visa akademinė bendruomenė: administracija, studentų atstovybė, patys akademinių grupių seniūnai sprendžia kilusias problemas ir užtikrina, kad mokymosi procesas vyktų sklandžiai.“ T. Gomas pasakojo, kad šiuo metu nedirba, tačiau, esant poreikiui, kolegija turi studijų ir karjeros centrą, kuris padeda derinti darbą su studijomis sudarant individualų mokymosi grafiką. Antrakursis pridėjo, jog, pabendravęs su kitais kolegijoje besimokančiais studentais iš tolimesnių miestų, atkreipė dėmesį, kad daugelis jų studijas rinkosi Klaipėdoje dėl jūros. „Vasarą jie net negrįžta į namus, o pasilieka uždarbiauti pajūryje“, ‒ pabrėžė Titas.


Siūlo nesivaikyti „madų“
Anot pirmakursės Evelinos Dargytės, kuri šiuo metu Klaipėdos universitete studijuoja lietuvių filologiją ir teatrologiją, jos aukštoji mokykla turi daugybę teigiamų aspektų. „Bent jau Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete labai jauku, nėra per daug studentų, dėstytojai be galo malonūs ir sukalbami. Tiesą sakant, Klaipėdos universitete jautiesi tarsi namuose“, ‒ samprotavo Evelina. Pasirinktų studijų kokybe ji liko patenkinta ir pridūrė, jog kartais būna sudėtinga, pritrūksta motyvacijos ar kantrybės, bet dėstytojai ir kiti studentai visada paskatina, pataria ir padeda, todėl iškart pasidaro lengviau. Studijas Klaipėdoje studentė rinkosi dėl gana neblogai pažįstamo miesto bei šalia gyvenančių artimųjų: „Klaipėda visada buvo mano svajonių miestas, kadangi arti jūra, parkai, o tokios vietovės menišką sielą visada traukia.“ Studentė ragina abiturientus visada laikytis savo nuomonės ir siekti ne svetimų tikslų. „Jauni žmonės dažnai bėga kuo toliau nuo namų, į didžiuosius miestus, nes tai kai kuriems atrodo „kieta“ bei madinga. Tačiau studijuodamas supranti, jog posakis „visur gerai, bet namuose geriausia“ neatsirado iš niekur“, ‒ dėstė būsimoji lietuvių filologė.


Uostamiestyje – didelės galimybės
Pasak Lietuvos verslo kolegijos lektoriaus, Strateginės plėtros ir komunikacijos skyriaus vadovo Modesto Vaikšnoro, šią mokslo įstaigą verta rinktis, nes joje yra sukurta nuotolinė mokymosi sistema, skirta studentams, kurie kontaktiniu būdu negali dalyvauti paskaitose. Taip pat kolegijoje gausu įvairiausių laboratorijų ir įkurtas LCCI Pearson anglų kalbos žinių testavimo centras, kuriame studentai gali lankyti kursus bei įgyti sertifikatą. Paklaustas, kodėl pasirinko dirbti dėstytoju būtent Klaipėdoje, pašnekovas atsakė: „Aš ir pats studijavau Lietuvos verslo kolegijoje, o įgijęs magistro laipsnį, įsitraukiau į jos mokslines veiklas, pradėjau kilti karjeros laiptais. Tuo metu taip ir nekilo jokių dvejonių kaip tik pasilikti dėstyti savo „Alma Mater“ Klaipėdoje.“ M. Vaikšnoras, drąsindamas abiturientus akcentavo, kad Klaipėda yra vienintelis miestas Lietuvoje, turintis uostą, o tai atveria dar platesnes galimybes karjeros perspektyvoje, tik reikia būti drąsiems, pagauti palankų vėją veikti čia ir dabar. „Esu laimingas dirbdamas mėgstamą darbą ir galėdamas ugdyti ateities kartas, dalijuosi savo sukauptomis žiniomis, patirtimi ir skatinu jaunus žmones būti smalsius ir narsiai siekti savo svajonių. Ne veltui mėgstu sakyti LTVK – sėkmingos karjeros startas“, ‒ pridūrė lektorius.

Egidija JOKUBAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių