Vykdomas ikiteisminis tyrimas dėl galimo FNTT tyrėjo ir advokato piktnaudžiavimo

Asociatyvi nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka Kauno apygardos prokuratūros vadovaujamą ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo. Šiame ikiteisminiame tyrime įtariami 2 asmenys: Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos tyrėjas ir advokatas.

FNTT Kauno apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas V. M. įtariamas dėl piktnaudžiavimo, Marijampolėje veikiantis advokatas V. P. – dėl padėjimo piktnaudžiauti.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, FNTT tyrėjas galimai neteisėtai atskleidė advokatui ikiteisminio tyrimo duomenis, tarėsi su juo, kaip fiziniam asmeniui padėti išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Siekiant surinkti tyrimui reikšmingų dokumentų, vakar atliktos kratos įtariamų asmenų darbo vietose.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Kauno valdyba. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

FNTT savo ruožtu pradėjo piktnaudžiavimu įtariamo tyrėjo tarnybinį patikrinimą.

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos vyriausiojo tyrėjo galimo piktnaudžiavimo, FNTT nedelsdama pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl galimo pareigūno vardo pažeminimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Sprendžiamas tyrėjo nušalinimo nuo atliekamų pareigų klausimas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, FNTT tyrėjas galimai neteisėtai atskleidė advokatui ikiteisminio tyrimo duomenis, tarėsi su juo, kaip fiziniam asmeniui padėti išvengti baudžiamosios atsakomybės.

„Atliekant ikiteisminį tyrimą, susijusį su FNTT pareigūnu, mes aktyviai bendradarbiaujame su STT ir teikiame visą reikalingą informaciją. Iškart buvo pradėtas vidinis tarnybinis patikrinimas, vertinama visa tyrėjo veikla, anksčiau priimti sprendimai bei veiksmai atliekant ikiteisminius tyrimus“, – sako FNTT direktorius Rolandas Kiškis.

Pasak tarnybos vadovo, FNTT bus stiprinama imuniteto funkcija užtikrinant korupcijos prevenciją bei korupcinio pobūdžio veikų atskleidimą tarnybos viduje. Tam bus skiriamas ypatingas dėmesys ir stiprinami Imuniteto skyriaus pajėgumai, kad pareigūnų galimo piktnaudžiavimo bei korupcijos atvejai nepasikartotų.

FNTT savo veikloje vadovaujasi aukščiausiais skaidrumo ir moralės standartais, todėl bet kokia veikla, prieštaraujanti skaidrumo ir sąžiningumo principams, nėra ir nebus toleruojama, o tai vykdę asmenys teisės aktų nustatyta tvarka šalinami iš vidaus tarnybos.

STT ir FNTT informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių