Vyriausybė patvirtino kompensacijų tvarką į garantinį tiekimą pateksiantiems „Perlas energija“ vartotojams

Asociatyvi nuotr.

Vyriausybė nutarimu patvirtino kompensacijų tvarką nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems ir nuo rugsėjo 1 d. laikinai į garantinį tiekimą pateksiantiems pirmojo ir antrojo liberalizacijos etapo „Perlas energija“ vartotojams. Tokių, šios dienos ESO duomenimis, yra maždaug 38 tūkstančiai.

Jiems, kol nepasirinko kito nepriklausomo elektros tiekėjo, Vyriausybės nutarimu bus iš dalies kompensuojamas skirtumas tarp garantinio ir visuomeninio tiekimo kainos. Taip siekiama užtikrinti, kad dėl tiekėjo kaltės į garantinį tiekimą patekę „Perlas energija“ klientai patirtų kuo mažiau nuostolių ir už elektrą mokėtų kainą, artimą visuomeninio tiekimo kainai su kompensacija.

Skaičiuojama, jog tam gali reikėti maždaug 4 mln. eurų per mėnesį. Galutinė garantinio tiekimo elektros kaina pritaikius didžiausią leistiną valstybės kompensaciją šiems vartotojams rugsėjo mėnesį bus 32,8 cnt/kWh.

Energetikos ministerija primena, jog į garantinį patekusiems pirmojo ir antrojo liberalizacijos etapo „Perlas energija“ vartotojams išlieka prievolė pasirinkti nepriklausomą

Garantinio tiekimo kaina nustatoma pagal praėjusio mėnesio vidutinę elektros energijos biržos kainą, pritaikius 1,25 proc. koeficientą, PVM ir pridėjus valstybės reguliuojamus infrastruktūrinius mokesčius. ESO skelbia, jog rugsėjo mėnesį ji bus 82 cnt/kWh.

Prasidėjus Seimo sesijai, Vyriausybė teiks įstatymų pataisas, kurios užtikrintų, jog dėl tiekėjo kaltės į garantinį tiekimą patekę vartotojai galėtų mokėti kainą, artimą visuomeniniam tiekimui.

Vyriausybės kanceliarijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių