Vyriausybė priėmė sprendimus

Lietuvos Vyriausybė balandžio 27 d. priėmė šiuos sprendimus.

Vyriausybė pritarė naujiems kriterijams, kurie leistų skelbti ekstremaliąją padėtį dėl instrumentalizuotos migracijos

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktam Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo įgyvendinimo pakeitimo projektui. Šio Vyriausybės nutarimo projekto tikslas – nustatyti naujus pagrindus paskelbti ekstremaliąją situaciją, esant instrumentalizuotos migracijos, kaip hibridinės agresijos, atvejams.

Sergančius vaikus artimieji galės prižiūrėti ilgiau, minimalios išmokos už vaikus dirbantiems tėvams didės beveik 100 eurų

Numatoma palankesnė išmokų skaičiavimo tvarka, didės paskatos bent pagal galimybes dirbti auginant vaiką, ilgės ligos išmoka slaugant artimuosius, o minimalios socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos didės 92 eurais „į rankas“ – nuo 6 iki 8 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžių – tokiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymams pritarė Vyriausybė. Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas dar turės priimti Seimas.

Sergantiems lėtinėmis ligomis padės gyvensenos medicinos specialistas

Didinant sveikatos paslaugų prieinamumą, nuosekliai į šeimos gydytojo komandą įtraukiami specialistai, kurie savo kompetencijomis gali padėti šeimos gydytojams sėkmingai valdyti gydymo procesą. Vieni specialistai, tokie kaip slaugytojai, kineziterapeutai ir kiti, pacientams jau įprasti, tačiau esama ir mažiau girdėtų. Vienas iš tokių – gyvensenos medicinos specialistas. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paaiškina, kokiose situacijose šie specialistai naudingi ir reikalingi pacientams, ir kaip vyksta jų bendradarbiavimas su šeimos gydytojais.

Šiauliuose vystoma strateginės reikšmės infrastruktūra Lietuvos ir sąjungininkų kariams

Investicijos į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės (KOP AB) infrastruktūros plėtrą Šiauliuose – vienas svarbiausių ilgalaikių Krašto apsaugos ministerijos prioritetų. Šios investicijos itin svarbios užtikrinant tinkamas priimančiosios šalies paramos sąlygas į Lietuvą atvykstančioms ir NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančioms sąjungininkų pajėgoms, kurių buvimas reikšmingai stiprina Lietuvos saugumą ir atgrasymą.  Vystoma Aviacijos bazės infrastruktūra taip pat svarbi išlaikant nacionalinius karinio transportavimo oru gebėjimus. Tam iki 2028 m. planuojama skirti per 166 mln. eurų.

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų studentams –  galimybė gauti studijų kompensaciją ir užsitikrinti darbo vietą krašto apsaugos sistemoje

Nuo šiol aukštųjų mokyklų studentai, pasirinkdami Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (JKVM), gali gauti Krašto apsaugos ministerijos finansinę paramą studijoms, įgyti norimą specialybę ir užsitikrinti darbo vietą krašto apsaugos sistemoje.

Labdaros ir paramos fondo „Broliai aitvarai“ vadovas: žmonės yra mano Tėvynė

Prieš gerą dešimtmetį grupė „Skylė“ ir Aistė Smilgevičiūtė sukūrė dainą „Broliai aitvarai“. Dainuota joje kaip tik apie šiandieną – apie pavasarį, žydėjimą, apie atgijusias, gyvybės pilnas pievas ir apie tuos, kurie tame žydėjime, tuose pavasario debesyse, mėnulio rasoje išeina. Apie brolius. Ne, ne dvylika brolių, juodvarniais lakstančių. Apie brolius, kurie čia esantys, čia išnykstantys. Čia laimę dalijantys, čia baudžiantys už melą, netiesą ir išdavystę, godumą, pyktį ar pasyvumą. Apie brolius aitvarus.

Svarbiausi reikalavimai, kaip tinkamai laikyti mėšlą: ką turi žinoti ūkininkai?

Aplinkosaugininkai primena, kad ūkininkams, laikantiems mėšlą ir tręšiantiems laukus, svarbu laikytis nustatytų reikalavimų. Jie reikalingi tam, kad į aplinką nepatektų srutos ir mažėtų nemalonių kvapų. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad ir šiuo metu draudžiama mėšlą ir srutas skleisti ant užtvindytos, įmirkusios žemės. 

Aplinkos ministras patvirtino Pajūrio tvarkymo programą artimiausiam dešimtmečiui

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas patvirtino Pajūrio juostos tvarkymo programą 2023–2032 m., kurioje numatyta saugant nuo neigiamo audrų ir kitų gamtinių procesų poveikio krantus ir kopų šlaitus dengti šakų klojiniais, kopagūbrį tvirtinti žabtvorėmis, įrengti daugiau takų ir laiptų. Šios smėlio išpustymą stabdančios priemonės iki šiol labiausiai pasiteisino.

Jau šią savaitę – 40 mln. eurų kvietimas gyventojams saulės elektrinių įsirengimui

Jau šį penktadienį, balandžio 28 d., gyventojai ir vėl sulauks naujo kvietimo teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais. Tam skirta 40 mln. eurų iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programoje numatytų lėšų. Šią priemonę inicijavo Energetikos ministerija.

Ką reikia žinoti siekiantiems susietosios paramos už plotus, pienines karves, mėsinius galvijus, avis ir ožkas

Pildydami tiesioginių išmokų paraiškas, ūkininkai gali prašyti susietosios pajamų paramos už baltyminių augalų, vaisių, uogų ir riešutų, daržovių, sėklinių bulvių ir cukrinių runkelių plotus, pienines karves, mėsinius galvijus, avis ir ožkas.

Lietuvos stabilumo programoje – įsipareigojimas išlaikyti viešųjų finansų tvarumą nepaisant išliekančio neapibrėžtumo

Šiandien Vyriausybėje pritarta Finansų ministerijos parengtai Lietuvos stabilumo 2023 metų programai. 2023–2026 metais numatoma vykdyti viešųjų finansų tvarumą bei stabilų skolos lygį užtikrinančią fiskalinę politiką, išlaikant erdvę reaguoti į ateities šokus.

Per trejus metus sporto infrastruktūrai – beveik 60 mln. eurų iš valstybės biudžeto

Beveik 60 mln. eurų nuo 2021 m. įvairiems sporto infrastruktūros projektams pasiekė iš Valstybės investicijų, Švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programų ir Sporto rėmimo fondo. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių