Vyriausybėje – ligos ir motinystės išmokų korekcijos

Seimui padidinus minimalias išmokas už vaikus bei nustačius kitokį bazinės socialinės išmokos (BSI) taikymą ir kompensuojamo uždarbio apskaičiavimą, Vyriausybė trečiadienį atnaujins Ligos ir motinystės išmokų nuostatus. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo padidinti minimalios motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos dydį iki aštuonių BSI (368 eurų po mokesčių) vietoj šešių (276 eurų) nustatant, kad nuo liepos 1-osios bus taikomas BSI dydis, galiojęs praėjusį mėnesį iki teisės gauti išmoką dienos, o ne praėjusį ketvirtį, kaip yra dabar. 

Siūloma nustatyti, kokiu atveju būtų taikoma minimali dienos išmoka, jei ji bus didesnė už atitinkamą ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros dienos išmoką, apskaičiuotą pagal vidutinį dienos kompensuojamąjį uždarbį. 

Patikslinama minimalios dienos ligos išmokos dalis, atsižvelgiant į minimalų jos dydį – 11,64 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio vietoj 15 proc. 

Jeigu kitas iš tėvų ar senelių kreipsis dėl vaiko priežiūros išmokos, jos mokėjimo trukmė būtų nustatoma pagal pirmojo iš tėvų ar senelių pasirinktą išmokos mokėjimo trukmę. 

Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, keičiančias ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokų nuostatus, Seimas priėmė birželio viduryje.  

„Vakarų ekspresas” informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių