Vyriausybėje priimti sprendimai

Lietuvos Vyriausybė balandžio 19 d. priėmė aktualius sprendimus įvairiais klausimais.

Žemės ūkio ministerija kviečia kurti regioninius logistikos centrus – pirmosios kregždės jau yra

Lietuvoje atsiras jau antrasis šalyje regioninis logistikos centras, kuris užtikrins, kad vietinių ūkininkų produkcija šalies gyventojus pasiektų trumpiausiu keliu. Tokio centro Kaune projektui jėgas suvienijo viena uždaroji akcinė bendrovė ir keturi ūkininkai.

Kaip pieno gamintojams gauti nacionalinę pagalbą?

Pieno gamintojai jau gali teikti paraiškas gauti pagalbai, kuriai valstybė skyrė 8 mln. Eur. Žemės ūkio ministerija atsako į klausimus, kur reikia kreiptis pieno gamintojams, norintiems gauti paramą. Kas gali gauti paramą?

Paramą gaus daugiau pagal maisto kokybės sistemas dirbančių ūkininkų

Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į socialinių partnerių siūlymus, planuoja kompensuoti kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų prekinio paruošimo,  sertifikavimo bei kontrolės išlaidas ne tik tokių produktų perdirbėjams, bet ir gamintojams.

Pasėlių deklaravimas: konsultacijos ūkininkams – tiesioginė transliacija ketvirtadienį 8 val.

Ūkininkus geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, tiesioginių išmokų taisyklių klausimais konsultuos Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, VĮ Žemės ūkio duomenų centro specialistai.

Gegužės 1 d. įsigalios keletas Kelių eismo taisyklių patobulinimų

Susisiekimo ministerija informuoja, kad gegužės 1 d. įsigalios Kelių eismo taisyklių (KET) patobulinimai ir patikslinimai, susiję su mobiliojo ryšio priemonių naudojimu vairuojant, eismo tvarka gyvenamojoje zonoje ir automobilių stovėjimo aikštelėse, vaiko vežimu automobiliu specialioje sėdynėje ir kitais eismo atvejais. Ministerijos parengtiems KET pakeitimams šiandien pritarė Vyriausybė.

Atveriami platesni keliai visuomenei ir verslui įsitraukti į mecenatystę

Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė Mecenavimo įstatymo pataisų projektui, numatant ženkliau skatinti gerųjų mecenatystės pavyzdžių ir praktikų sklaidą visuomenėje, didinti apdovanojamųjų mecenatų skaičių.

Vyriausybė pritarė Baudžiamojo kodekso pataisoms, griežtinančioms atsakomybę už aplinkai padarytą žalą

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, tiksliau apibrėžiančioms aplinkosauginius pažeidimus, kurie būtų laikomi baudžiamąja veika. Šie pakeitimai sudarys galimybę taikyti baudžiamąją atsakomybę už gamtai padarytą didelę žalą.

Į pokalbius rūpimais klausimais ministrė J. Šiugždinienė kviečia visuose regionuose

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kviečia mokytojus, mokyklų vadovus ir savivaldybių švietimų skyrių atstovus į pokalbius, kuriuose bus aptariamas pasirengimas naujiems mokslo metams. 

Susisiekimo ministerija 5G grįstų technologinių naujovių startuoliams skiria 1 mln. Eur paramą

Susisiekimo ministerija paskelbė startuoliams skirtą 1 mln. eurų konkursinį kvietimą, kuriuo Lietuvoje siekiama skatinti skaitmeninių technologinių sprendimų kūrimą, testavimą ir vystymą. Šis kvietimas – inovacijų skatinimo programos „Sandbox“ (liet. – smėliadėžė) dalis, todėl pagrindinė keliama sąlyga – tai, kad į paramą pretenduojantys startuoliai kurtų, testuotų ir vystytų sprendinius, kurie būtų pagrįsti naujos kartos 5G ryšiu.

Lietuvoje dirbantys ukrainiečiai per metus sumokėjo daugiau kaip 58 mln. eurų mokesčių

Iki 2023 m. kovo mėnesio, tai yra per metus nuo karo pradžios, Lietuvoje prieglobstį radę ukrainiečiai į mūsų šalies biudžetą sumokėjo daugiau kaip 58 mln. eurų mokesčių.

Aktualu žmonėms su judėjimo negalia: techninės pagalbos priemonės bus labiau prieinamos

Nuo liepos 1 d. įsigalios nauja aprūpinimo judėjimo techninėmis pagalbos priemonėmis tvarka, papildytas priemonių sąrašas naujomis, inovatyvesnėmis priemonėmis, išplėstas sąrašas priemonių, kurių įsigijimui judėjimo negalią turintys asmenys galės gauti kompensacijas.

Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: balandžio 10-16 d.

Balandžio 10-16 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 3 kartus kilo atpažinti ir lydėti skrydžio taisykles tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių Rusijos Federacijos (RF) orlaivių.

Kelmėje vyks NATO festivalis: renginio dalyvių laukia įspūdžių kupina programa

Balandžio 22 d. Kelmės gyventojų bei miesto svečių laukia įspūdingas renginys – Draugystės parke vyks NATO festivalis. Šventės dalyviai galės apžiūrėti sunkiosios karinės technikos ekspoziciją, dalyvauti orientacinėse bei sporto varžybose, susirinkusiems koncertuos muzikos grupės „G&G Sindikatas“ ir „Baltos varnos“.

Forume „Cyber Champions Summit“ Vilniuje aptartos naujausios kibernetinio saugumo tendencijos

Vilniuje pirmą kartą surengtas kibernetinio saugumo forumas „Cyber Champions Summit“, kuriame dalyvę Australijos, Japonijos, JAV, Nyderlandų, taip pat ir NATO atstovai dalijosi patirtimis, kaip atremti kibernetines atakas ir reaguoti į grėsmes kylančias iš Rusijos ir Kinijos. 

Vyriausybės komunikacijos departamentas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių