Žemės ūkį ir maisto pramonę siūloma pripažinti svarbiais nacionaliniam saugumui

Asociatyvi nuotr.

Žemės ūkio ministerija siūlo žemės ir maisto ūkį pripažinti strategiškai svarbiais nacionaliniam saugumui sektoriais ir tai apibrėžti teisės aktais. Vyriausybei pateiktas Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo pakeitimo projektas.

Žemės ūkio, Energetikos, Susisiekimo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijų bei Lietuvos maisto pramonės asociacijos atstovai šią savaitę aptarė, kaip sukurti sąlygas nepertraukiamai sektoriaus veiklai esant krizinėms situacijoms.

Žemės ūkio ir maisto sektoriaus saugumas svarbus ir tarptautiniu mastu: atsparūs maisto ir vandens ištekliai yra vienas iš NATO 2016 m. patvirtintų bazinių civilinio pasirengimo reikalavimų, užtikrinančių valstybės funkcionavimą krizės sąlygomis.

Sektoriaus atstovai nuogąstauja dėl sektoriaus aprūpinimo energiniais ištekliais, logistikos iššūkių, apyvartinių lėšų užsitikrinimo krizių metu, taip pat dėl galimybės pasinaudoti teikiama parama elektros energijos gamybai iš atsinaujinančių išteklių.

Žemės ūkio ministerija įsipareigojo tarpininkauti organizuojant pasitarimus ministerijose, siekiant sprendimų, kurie padėtų užtikrinti nepertraukius procesus nuo žaliavų (žemės ūkio) gamybos iki maisto pristatymo vartotojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių